plakát seriálu

Vysněná meta

(Pitch)

Názory uživatelů

MLB a žena v hlavní roli

Na Pitch jsem se těšil docela dlouho, protože sportovních seriálů je ve vysílání jako šafránu a já doufal, že se zrodí nové Friday Night Lights a já na tom budu pravidelně ujíždět. A hned začátek mi jasně dal najevo, že tohle by mohlo být něco pro mě. Líbí se mi ten mediální cirkus, co se kolem ní točí, protože přesně tak by to bylo i ve skutečnosti. A stejně tak si myslím, že by to nejednomu podlomila kolena při ostře sledované premiéře, takže za mě plusové body.

Postavy jsou fajn. Ginny se sice tváří, že jí nic nerozhodí, ale dokonalá rozhodně není a to je taky dobře. Skvělá je postava jejího mentora Mikea a baví mě i ostatní. Baseballu sice nerozumím a je to podle mě nudná hra, ale sportovním filmům a seriálům ano, a těch šablonek o úspěchu outsidera se prostě nemůžu nabažit. Jediné, co mě nenadchlo, je zbytečný zvrat s tátou, ten je totiž k ničemu (vyjma šoku v pilotu).

Má to chyby, má to stereotypy, ale také to má mě v hrsti. Spousta věcí by se dala zlepšit, ale i tak jsem spokojený. Škoda jen, že sledovanost nebyla taková, jak se čekala a možná to skončí obřím cliffhangrem na konci desáté epizody. Prodloužení moc nevěřím, ale rád bych se pletl.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Sport v přímém přenosu

Na Pitch jsem narazila čistě náhodou po ukázce v televizi a musím říct, že jsem udělala velmi dobře, když jsem ho následně ve dvou dnech zhlédla.
Seriál se věnuje baseballu, sportu, který je pro nás povětšinou pojmem neznámým. To zde ale vůbec není na překážku, povyk kolem profesionálních sportovců je ve všech sportech stejný.
Začnu úplně tím nejlepším, co seriál nabízí, a to je soundtrack. Ten je i bez seriálu poslouchatelný a snadno rozpoznatelný.
Seriál nemá žádná hluchá místa, neustále se něco děje, nudný sport je předveden tak, že trnete napětím, zda děvče správně nadhodí, nebo jestli se podaří odpal. Má to prostě spád. Postavy jsou zpodobněny se svými klady i zápory. Ginny je sympatická, Ala bych si přála do svého hokejového týmu, Amelia je pěkně tvrdá dračice, nejraději mám však Mikea. Stále ještě platí za velkou hvězdu, přestože jeho kariéra se již chýlí ke konci a přestože jde o dospělého chlapa, dost se v tom citově plácá.
Děkuji také za několik poznatků, které si o baseballu odnáším (například rozdíl mezi American League a National League, a také že Padres skutečně existují :) ).
Fox udělal velikou chybu, když se v seriálu odhodlal nepokračovat a určitě tím zklamal spoustu fanoušků (včetně mě).

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk