Plakát

Život a doba soudce A. K.

Soudce je člověk, před kterého předstupují lidé se svými problémy a od kterého očekávají jejich řešení. Soudce je člověk, kterému soudní spory vstupují do soukromí a stávají se součástí jeho života, vědomí, konání i snů. Není lehké žít s cizími záležitostmi a den za dnem hledat... [více]

2014–???? | Česká republika | 56 minut | Česká televize | Drama / Právnický / Krimi | 26 epizod | status: právě se nevysílá
Poslední odvysílaná v ČR

2×13 – Konec hry

(premiéra 20. 11. 2017 – před 4 lety)
závěr série
Poslední odvysílaná

2×13 – Konec hry

(premiéra 20. 11. 2017 – před 4 lety)
závěr série

Život a doba soudce A. K. – O čem to je

Soudce je člověk, před kterého předstupují lidé se svými problémy a od kterého očekávají jejich řešení. Soudce je člověk, kterému soudní spory vstupují do soukromí a stávají se součástí jeho života, vědomí, konání i snů.

Není lehké žít s cizími záležitostmi a den za dnem hledat unikající pravdu, nezbytnou pro spravedlivé rozhodnutí. I soudce má soukromí a snaží se v něm žít podle vlastních představ, ale ani tady pojmy jako láska, čest nebo pravda nelze jednoznačně definovat. Soudce Adam Klos se snaží pochopit nejen své případy, ale i sám sebe.

Seriál o životě a době soudce A. K. vypráví současný, reálný a vnitřně dramatický příběh mladého muže, složitě se prodírajícího civilními soudními spory, charakteristickými pro současnou společnost. Každý z nich se musí snažit pochopit a ukončit svým rozsudkem, svou představou o spravedlnosti. A musí nést nikdy nekončící odpovědnost za to, že se jeho verdikt dotýká bolavých míst našich obyčejných životů.

soudce Adam Klos
Julie Klosová
Igor Kubiš
Bára Klosová
Články k seriáludalší články
Info box
Stanice

Česká televize

Délka

56 minut

Žánr

Drama
Právnický
Krimi

Země původu

Česká republika

Roky vysílání

2014–????

První vysílání

1. září 2014

Tagy

vnitřní hlas, právníci, soud, terapie, rodiče, rodina, smrt

Odkazy

IMDb.com
Oficiální stránky
Wikipedia (česká)