Facebook Twitter E-mail
1. dubna 2016

Nové projekty a staré návraty na ČT

Pokud patříte mezi fanoušky tvorby České televize, měli byste zpozornět. Stanice včera oznámila řadu nových projektů, které hodlá v nejbližší době realizovat, a také potvrdila návraty několika již zaběhlých oblíbených seriálů. Pojďme si to všechno shrnout, počínaje tím, co už známe.

Už nějakou dobu se ví o potvrzení druhé řady dobového dramatu První republika. Osudy rodiny Valentů se budou opět natáčet letos na podzim a na obrazovkách by se měly objevit v dohledné době. Kreativní producent Jan Maxa diváky ujistil, že hodlá zachovat styl vyprávění první série.

Vrátí se i David Švehlík v roli Adama Klose, a to ve druhém pokračování seriálu Život a doba soudce A. K., který na rozdíl od První republiky hodlá příběh trochu osvěžit. Jan Lekeš slíbil větší dramatičnost a také přímočarost, nezanevře ale ani na kontrasty osobních životů hlavních hrdinů se soudními procesy.

Z novinek se připravuje například třídílný mysteriózní thriller Krev démona, v němž se opět spojí trio Ivan Trojan, Jiří Dvořák a Aňa Geislerová, které si možná pamatujete z kousků Ďáblova lest a Ztracená brána. Nepůjde o jedinou kriminální minisérii, které se dočkáme. Režiséři Tomáš Bařina, Jiří Strach, Peter Bebjak, Marek Najbrt a Radim Špaček se podělí o tři další. O zákeřné nemoci a vzteku bude pojednávat Vzteklina, Spravedlnost se bude snažit nastolit jeden detektiv při stíhání prominentního soudce a Svět pod hladinou dostane hlavního hrdinu ze současnosti do roku 1982.

Česká televize nezanevře ani na svůj oblíbený kriminální žánr, kterému vzdá čest třináctidílný Inspektor MaxJurajem Kukurou v hlavní roli. Slovenský vyšetřovatel žijící v Praze bude využívat nestandardní metody, aby se popral s místními zločinci. Podle Jana Lekeše, kreativního producenta, se můžeme těšit na klasickou detektivu, kde je vyvážen boj s kriminalitou a vztahy dvojice strážců zákona.

Co se týče dokumentárních cyklů, měly by se točit například kolem sportu, normalizace a šlechty. Když tedy sečteme jak jednodílné dokumenty, tak i různé cykly, dostaneme se na sumu 190. Tolik děl spadajících do dokumentárního žánru v loňském roce schválila programová rada ČT. Celkový počet projektů, které radě během roku 2015 prošly pod rukama, je 483, z nichž bylo schváleno celkem 406.


Zaujal vás některý z připravovaných projektů? Zůstanete věrní některému ze dvou obnovených seriálů?

Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko!
lukascoolarik
Vášnivý fanoušek seriálů, překladatel titulků, nadšenec do světa IT a občasný autor bleskovek. Na seriály si najde čas, i když ho nemá.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Drunk_Queen
před 176 týdny
Obdivuju ČT, že toho plánují tolik. Já zatím vyhlížím druhou řadu Doktora...
Tempy
před 176 týdny
No to asi zklamu, Radim Špaček právě zdůrazňoval, že to, že se změní nejen...
milosh
před 176 týdny
No tak uvidíme, nechám se překvapit, šanci tomu rozhodně dávám. Už kvůli...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY