Star Trek

Star Trek (Star Trek)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
Seraphine313

15. února 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

zlatá klasika

Klasika mezi Star Trekem. Tři vymodlené série z dnešního pohledu mírného retrostudiového seriálu s krátkými sukněmi a chlapy, kteří zvládnou vše. Seriál jsem shlédl až po jedenáctém filmu, a o to víc jsem byl překvapený, kolik nesrovnalostí vlastně film měl.

I přesto, že jde o "na koleně udělaný" poloamatérský seriál, jako malý se mi velmi líbil. Dnes na něj pohlížím spíš jako na úsměvné začátky jednoho z největších sci-fi fenoménu, díky kterému jsme se dočkali Nové generace, Voyageru a několika velice slibných filmů - z nich vyniká zvláště ten první, u kterého jsem se bál více než u Vetřelce.

Ano, toto je syrový Star Trek. Namalovaný, plochý, jednoduchý. Seriál, na který budete nevěřícně zírat kvůli amatérství efektů (samozřejmě v tehdejší době na to byl jiný pohled) a u kterého si budete užírat prsty napětím a jásat u každé objevené souvislosti s tím, co jste už viděli (jako já). Opravdu doporučuji seriál vidět až jako poslední ze všech Star Trekovských věcí, protože tak si ho nejvíc užijete.

Avatar uživatele
Michellita

27. června 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Srdcovka

Ani nevím, jak jsem se ke Star Treku dostala, ale asi to bude tím, že mě odmalička fascinoval vesmír a vše s ním spojené. A tak jednoho dne jsem si Star Trek pustila, hned ten nejpůvodnější, a okamžitě jsem si ho zamilovala.
Jak jsem už řekla - je to nejpůvodnější Star Trek, počátek celého tohoto fenoménu. Děj odpovídá době kdy byl natočen - zuřila studená válka, podnikaly se první lety do vesmíru a obě válčící strany ho chtěly ovládnout. Z tohoto důvodu nechybí v tomto americkém seriálu četné množství narážek na ruskou společnost.
Děj vypráví o putování hvězdné lodi Enterprise a její široké posádky poznávající celý široký vesmír a hlavně poznávající sami sebe.
Celé lodi velí kapitán Kirk, známý svým kladným vztahem k ženám, vědeckého důstojníka zastává Spock, pocházející z planety Vulkán, žijící na principech logiky a k této dvojici neodmyslitelně patří doktor McCoy proslavený nekonečnými narážkami na Spocka.
Na tuto dobu má originální ST velmi špatnou grafiku, nepovedené a neuvěřitelné efekty a celkově je velmi velmi zastaralý... Pokud však tento fakt přehlédnete, budete si dokonale užívat skvělý seriál, jež se stal fenoménem a bude vás lákat i na další serie

Avatar uživatele
Verity

19. února 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

To boldly go where no man has gone before...

Věřte tomu nebo ne, dokud jsem si nepustila Star Trek: The Original Series, kromě několika náhodných dílů v televizi (a ty by se vážně daly spočítat na prstech jedné ruky) jsem nikdy nic startrekovského neviděla. Žádný jiný seriál, žádný jiný film, ani jeden z těch nejnovějších. Uznávám, chvílemi jsem se cítila trochu zaostale a jako ignorant, protože jsem svým způsobem věděla, že jde o další kult.

Co mě ke zhlédnutí TOS vedlo, to zřejmě není podstatné a hlavně by to pochopilo asi jen minimum lidí. Nicméně k tomu došlo a já se nestydím přiznat, že se mi to vážně, vážně moc líbilo. A to i přesto, že si dokážu přiznat, že to bylo klišoidní až hrůza, některé díly působily jako přes kopírák a kolikrát se z potenciálního nebezpečí vyvinulo pouze nějaké nedorozumění, které šlo nakonec hezky vysvětlit.

A možná to se mi právě líbilo, možná z toho jsem byla nadšená. Že to nebylo o epických mezihvězdných bitvách, že to nebylo o super úžasných efektech (upřímně nedokážu pochopit ty, kteří prohlašují, že právě ty efekty byly katastrofální a jenom kvůli tomu to odsuzují… podívejte se na rok natočení, lidi), ale že to bylo o nějaké myšlence a že si z toho člověk dokázal odnést něco navíc, mimo milého pocitu a přetrvávajícího úsměvu na tváři.

Avatar uživatele
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

TOS

Původní série Star Treku je naprosto přelomový seriál, který začal kult trvající až dodnes. Star Trek jako celek je nejlepší sci-fi seriál všech dob (podle mě, ale vraťme se k původní sérii.
Já si seriál zamiloval už od prvního dílu, kdy jsem už nějaký ten pátek znal i TNG. Seriál mám nakoukaný úplně celý, a snad nikdy jsem nenarazil na epizodu, která by mě vyloženě zklamala. Přelomový seriál má totiž skvěle vymyšlené, napsané a natočené zápletky a na tu dobu výborné triky, proti kterým já nic nemám. Dalším plusem je obsazení všech postav. William Shatner je kapitán tělem i duší a Leonard Nimoy je jako Spock nepřekonatelný.
Postavy- vynikající, spoustu rozmanitých druhů a ras a pan Spock, nejleší postava asi celého ST universa...
Seriál se mi líbil, mohlo být více dílů. Nemám co vytknout, jen v porovnání s dalšími seriály se jeví trochu slabší.

1.série - 90%
2.série - 100%
3.série - 90%

Nej epizody: Zvěřinec, Město na pokraji věčnosti, Trable s Tribbly, Dovolená, Vesmírné sémě, Zrcadlo zrcadlo... a mnohé další.

Hudba byla dokonalá už tady. Velkolepý začátek něčeho hodně velkého.

Avatar uživatele
van helsing

26. února 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Legenda

Star Trek to je seriál s velkým S. naprostá klasika, která vás dostane do kolen. Samozřejmě chápu že v této době je to tento seriál spíše pro fanoušky scifi než pro běžného diváka, protože efekty a grafika pusobí až trochu směšně, ovšem je to začátek jednoho fenoménu a ten by měl vidět každy fanoušek scifi. Jednoduše řečeno tento seriál psal dějiny a ukázal cestu, kterou se má scifi pohybovat. proto nemůžu jinak než 90%

Avatar uživatele
Firefly

7. dubna 2011

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Klasika

Ve své době bomba. Hltala jsem každou epizodu už jako malá holka. Když se podívám na některé epizody dnes musím se až smát. Dnes už jsme rozmlsaní ... triky a filmová animace pokročila dost znatelně. Pořád se ale nedá upřít originalita, dobré herecké výkony, nápady ... A už jen z nostalgie bych se ráda na seriál podívala znova. Zajímal by mne český dabong :-))

Avatar uživatele
shenandoah

6. dubna 2012

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Asi jsem se zamilovala...

Když jsem zhlédla nový Star Trek od J. J. Abramse, začalo mě zajímat, jak to všechno začalo. Tak jsem se pustila do originální série. Při prvních dílech jsem přivírala oči a v hlavě mi znělo:"Bože, to je tak staré, tak staré." Ale pak jsem si zvykla (vždyť je to druhá polovina 60. let, sice se létalo na Měsíc, ale ještě nebyly raketoplány) a začala se postupně zamilovávat.
Zbožňuju, když Spock zvedá své obočí a pronáší pro něj typická slova "fascinující" (obzvlášť tohle) či "logické". Nebo věčné špičkování mezi doktorem McCoyem a Spockem ("Hlavně mi neříkejte, že vás to fascinuje, Spocku."). S kapitánem Kirkem to bylo jak na houpačce mezi obdivem a škodolibostí (nijak moc jsem mu nevěřila ty jeho lásky). A Scotty byl vždy roztomilý, když se dmul pýchou. Uhura, Sulu a Chekov tam byli tak trochu do počtu.
Některé epizody mě uchvátily (první takovou bylo první setkání s Romulany), ale i přes zamilované brýle jsem viděla nedostatky jako toporné herecké výkony (což nevadí jen u Spocka), někdy nereálné situace (třeba operace Spockova mozku), o tricích a kulisách nemluvě. Ale i tak se nejspíš podívám na další startrekovské seriály, jen abych se znovu setkala se svými oblíbenými postavami, třebaže jen na chvíli.
A moc se těším na další alternativní vývoj od J. J. Abramse. Jestlipak se tam někdo z TOSu objeví?

Avatar uživatele
Zdeny

14. března 2012

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Zlaté staré časy .....

Klasika s kterou to u mne vše začalo :-))
I tak se k němu občas vrátím a podívám se na díly,které pomalu znám do detailu. :-)).Každý jsme nějaký že? :-))