Facebook Twitter E-mail
9. března 2014

Grey's Anatomy: Dr. Burke se vrací na místo činu!

Seriál Grey's Anatomy (Chirurgové) se na konci série rozloučí s jednou ze svých stálic, Cristinou Yang (Sandra Oh). Ještě předtím se však po letech znovushledá se svým bývalým snoubencem Prestonem Burkem. Jeho představitel, Isaiah Washington, byl ze seriálu propuštěn v roce 2007 po incidentu s hereckým kolegou T.R. Knightem. Tenkrát se sprostě vyjádřil o Knightovi a jeho sexualitě, čímž i veřejně prozradil, že Knight je gay.

Washington se objeví v jedné z květnových epizod, kde bude součástí dějové linky, která se bude zabývat odchodem Sandry Oh. Burke a Cristina se spolu seznámili v nemocnici, kde spolu pracovali. Burke měl obrovský vliv na její profesní, ale i osobní život. Vše však skončilo, když ji v den svatby opustil.

Showrunnerka Shonda Rhimes se o svém rozhodnutí vyjádřila následovně: „Je pro mě důležité, aby se Cristinin příběh odvíjel podle plánu. Burke je velmi důležitou součástí jejího příběhu – zakončí se tím tak její cesta, což je klíčem k řádnému rozloučení s naší milovanou postavou.“

Pro Rhimes byl Washingtonův odchod těžkým obdobím. Prozradila, že se jí v té době i špatně psalo: „Čtvrtá a pátá série nebyly snadné, protože jsem pořád myslela na všechen ten špatný ohlas, kterému se seriálu dostávalo po události s Washingtonem a Knightem. Na začátku seriálu jsem se cítila jako v pohádce, ale poté jsem zjistila, že každý není takový, jak se zdálo.“ Rhimes se však na negativní dopad celé záležitosti na její práci dokáže dívat i pozitivně: „Vzešlo z toho všeho i něco úžasného. V těchto sériích jsem objevila vztah Callie a Ericy a také Owena. Odehrály se tam příběhy, které nás z toho dostaly. Spousta z nás vtipkuje, že z té doby máme posttraumatickou stresovou poruchu, a je to skutečně tak.“


Co říkáte na tuto zprávu? Měli jste Burkea rádi? Potěší vás jeho návrat?

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Maarti
před 192 týdny
Já Shondě věřím, takže to určitě dopadne skvěle, ale upřímně si neodvažuju...
wexzuz
před 192 týdny
Bude mi chybět ale Burke mi nikdy nebyl sympatický... Nechyběl mi.
ševča
před 150 týdny
Seriál už nesleduju, ale díl si možná vyhledám. Neměla jsem ráda ani jednu...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY