Facebook Twitter E-mail
6. listopadu 2014

Downton Abbey má šestou sérii!

Nejúspěšnější britské drama současnosti Downton Abbey (Panství Downton) se vrátí v příštím roce s novými epizodami. Stanice ITV oznámila, že seriálu objednává šestou sérii.

Downton Abbey se v současnosti může těšit z celosvětové popularity. Drama mělo na ITV premiéru v roce 2010 a od té doby se prodalo do více než 250 zemí světa. Pátá série, která odvysílá své finále v neděli 9. listopadu, sledovalo v průměru 10,4 milionů diváků. Fanoušci se již nyní můžou těšit na tradiční vánoční speciál, který bude odvysílán během vánočních svátků.

„Je fantastické, že Downotn i nadále zůstává tak velkým fenoménem. I ve své páté sérii jde o nejpopulárnější drama na ITV. Jsme nadšení, že můžeme objednat šestou sérii. Prozatím nevíme, co má Julian naplánováno, ale těšíme se na další spolupráci s ním, skvělými herci a společností Carnival Films. Nepochybujeme o tom, že šestá série bude opět báječná,“ uvedl v oficiálním vyjádření Steve November, ředitel dramatické skladby stanice.

Seriál tak bude pokračovat i přes zvěsti o možném odchodu tvůrce Juliana Fellowese. I v těchto zprávách se však mluví až o období po šesté sérii; Fellowes tedy prozatím u seriálu zůstává. Stanice dosud nekomentovala, zda u potenciálních dalších sérií převezme otěže někdo jiný.


Potěšilo vás dnešní prodloužení? Drží si Downton stále svou kvalitu a zasluhuje si veškerá ocenění, která vyhrává? Nebo už je pomalu načase začít vyhlížet konečnou?

Líbilo se? Za každej like dostane autor bonbón!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

verunkabrožová
před 254 týdny
paráda paráda,moje oddechovka pokračuje,to mám radost
apolenkakrasna
před 254 týdny
mám radost,je to skvělý seriál
kacka.irena
před 254 týdny
za pokračování jsem ráda. Jen se obávám, že z toho brzo bude soapopera :-(

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY