Facebook Twitter E-mail
4. června 2012

Upfronts 2012: Podle čísel

Rodinné komedie, ženské – a zahraniční – hlavní role, změny názvů stejně tak jako luky a šípy budou vynikat v nadcházející sezóně 2012/2013

Poslední týdny byly jako blázinec, stačilo mrknout a hned jste se v těch obnovováních, ukončováních a objednáváních nových seriálů ztratili. Některá známá jména se najednou ocitla v řadách nezaměstnaných (RIP, CSI: Miami a House, M. D.) na druhou stranu se objevily nějaké ty nové trendy.

32 zrušených seriálů ze sezóny 2011/2012

NBC (8); FOX (7); ABC (7); CBS (6); The CW (4); Vrcholky ledovce: předražená FOXácká Terra Nova; miláček staroušků Harry’s Law z dílny NBC; 10řadový veterán CBS, CSI: Miami; thrillerový (bohužel divácký) neúspěch Ringer se Sarah Michelle Gellar od The CW a dlouhodobá ikona ABC, Desperate Housewives.

20 přesunů ve vysílání

Což zahrnuje i komedii Two and a Half Men (CBS), jež mění pondělek za čtvrtek. Snad se tak CBS konečně podaří najít vhodného – kompatibilního parťáka pro jinou komedii Chucka Lorreho, The Big Bang Theory. FOXácké Glee také míří na čtvrtek, muzikálová dramedy se stěhuje z úterka. V tzv. „smrtelném timeslotu“ (páteční noc) zkouší NBC Community a Whitney, kde na ně zřejmě čeká dlouhá/krátká smrt. CWčko svůj vysílací plán překopalo komplet, stálicí zůstávají jen čtvrteční The Vampire Diaries.

20 nových dramat

Dramata letos v počtu nově objednaných seriálů poráží komedie – v září se můžete těšit na manžela Kyry Sedgwick, Kevina Bacona (FOX – The Following), Dennise Quaida (CBS – Vegas), budoucího hasiče Taylora Kinneyho (NBC – Chicago Fire), Kristin Kreuk (CW – Beauty & the Beast) nebo Connie Britton (ABC – Nashville).

16 nových komedií

Bill Pullman míří s NBC do Bílého domu (1600 Penn), Sarah Chalke chce zase „žít se svými rodiči po zbytek svého života“ na ABC, tvůrci Willa & Grace začali pracovat pro CBS, z čehož vznikli Partners a Kelly Kapoor z The Office (Mindy Kaling) se nám na FOXu předvede jako doktorka.

14 hereček v hlaví roli

Mimo Chalke, Britton a Kaling to jsou Reba McEntire, Radha Mitchell, Anne Heche, Jordana Spiro, Mamie Gummer nebo AnnaSophia Robb

10 rodinných komedií

Televizní stanice se zřejmě vydaly na hon za novou Modern Family, jak jinak si vysvětlit jejich sázku na rodinné komedie. Roztříštěné rodiny, hrstka rozvedených, svobodných matek, stejně tak jako homosexuální dvojice hledající náhradní matku.

9 hlavních rolí, které ztvární ne-Američani

Nová sezóna bude znamenat hlavní role pro několik Australanů: Radhu Mitchell, Rachael Taylor a Jesseho Spencera; Británii budou reprezentovat Jonny Lee Miller, Theo James, Janet Montgomery nebo James Purefoy a za Kanadu se představí ostřílená Kristin Kreuk a Stephen Amell.

8 změn názvu

Komedii Family Tools měnilo ABC jméno dokonce třikrát (Po Red Van Man přišlo ještě White Van Man); Penoza byl původní název Red Widow; Made in Jersey (CBS) bylo dříve známo jako Baby Big Shot; NBC vylepšila název Animal Practice z předešlého Animal Kingdom; Next Caller vypustilo z původního názvu Please; vypadá to, že FOX má ohledně komedie Ben & Kate velká očekávání, a tak raději zjednodušili název Ben Fox Is My Many (kterému předcházel Ned Fox Is My Manny); The Mindy Project byl rychle změněn z It’s Messy na původní podobu; CWčko zase z First Cut udělalo Emily Owens, M.D.; kupodivu ABC nejdelšímu názvu letošní sezóny ještě přidalo závorky – How to Live With Your Parents (for the Rest of Your Life).

4 ikonické příběhy

CBS jde do adaptace Sherlocka Holmese (Elementary), NBC si bere na paškál Dr. Jekylla a pana Hydea (Do No Harm) a CWčko přivede k životu komiksového hrdinu, Green Arrowa. Nejmenší stanice amerického trhu nám navíc převypráví život dospívající novinářky Carrie Bradshaw nesoucí odkaz úspěšného Sex and the City.

2 soap opery „opičící“ se po Revenge

Úspěch drama ABC, Revenge, dal život dvěma podobným dramatům toužících po stejném zdaru, jaký zažívá soap opery Emily VanCamp – Red Widow a Infamous.

2 dobová dramata

Pan Am a The Playboy Club zřejmě jako strašáci málo strašili, a tak TV stanice přichází s další várkou: CBS jde se svým Vegas až do 60. let, zatímco The Carrie Diaries (CW) nás zavede jen o 3 dekády dozadu, do osmdesátek.

2 luky a šípy

Možná i díky The Hunger Games, budou šípy a luky hlavními zbraněmi jak v Arrowovi, tak v Revolution (NBC).

Líbilo se? Za každej like dostane autor bonbón!
Frozen99
Autor, každodenní návštěvník tohoto webu, během svého redaktorského působení napsal stovky bleskovek a článků, které jistě ocenil nejeden uživatel. Vždy jej potěší sebekratší comment v diskuzi (:

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Pajky
před 288 týdny
Super rekapitulace, jen bych řekl, že vrcholek ledovce...
Anyk
před 288 týdny
Můžu jen souhlasit, říkala jsem si, že jsem dlouho od Frozena nic neslyšela,...
Frozen99
před 287 týdny
Oops! :D spraveno Děkuji za pochvaly :) Frozen se zaměřil na resty...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY