plakát seriálu

Agentura Jasno

(Psych)

Epizoda 1×15 – Duch šílené Sherry (Scary Sherry: Bianca's Toast)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Agentura Jasno se pouští do boje s vraždícím duchem. Odhaluje se však, že záhadné události nejsou dílem ducha, ale reálného vraha, který má již vyhlédnutou další oběť...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Mladá dívka Doreen běží opuštěnou budovou starého blázince a pronásleduje ji děsivá postava. Ochromená strašným strachem se opře o okno, které povolí, dívka vypadne ven a na následky zranění umírá.

Detektiv O´Harová přijede na univerzitu v přestrojení za prezidentku univerzitního sesterstva a vyšetřuje smrt této studentky, i když je případ posuzován jako sebevražda. O´Harová se zastaví za Shawnem a Gusem a požádá je o pomoc při pátrání, protože se někdo snaží dívky vystrašit a používá k tomu starou legendu o mstícím se duchovi ženy jménem Sherry, která před lety v blázinci vyskočila z okna. Shawn s Gusem pomoc neodmítnou a zajdou na návštěvu sesterstva. Tam zjistí, že se dívkám dějí zvláštní věci. Náhle zhasnou světla, ozve se hrozný hlas, začnou padat předměty a za oknem se objeví podivné zjevení. Dívky jdou na noc do jiného domu a Shawn najde zapojený přístroj, ze kterého někdo pouštěl hrůzostrašné zvuky, a dojde mu, že zjevení za oknem byl jen trik se svítilnou. O´Harová se mezitím seznámí s Doreeninou kamarádkou Alice, ale ta s ní vůbec nechce mluvit.

Shawnovi se později podaří odhalit, že nahraný strašidelný hlas říkal pozpátku "Bianca" - jméno jedné z dívek sesterstva. Okamžitě volá O´Harové, aby ji upozornil, že je Bianca ve velkém nebezpečí...

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Na konci epizody si Shawn uvědomí, že zapomněl na Guse, který je zaseklý uvnitř domu, ale podle scény, kdy vstupovali do domu, je jasné, že když Shawn opuštěl dům, musel kolem Guse projít.
Než vstoupí O'Hara do Wispy Sunny Pines, dá si mobil do tašky a tašku na rameno, ale v další scéně ji má na loktu.
Když Gus a Shawn spolu mluví ve své kanceláři po incidentu v dívčím spolku, když Gus mluví na Shawna, kouká se dopředu, protože Shawn stojí před ním, když je ale záběr na samotného Guse mluvícího na Shawna, kouká se Gus doleva, i když je evidentní, že Shawn stojí stále na tom samém místě.
Když Harry vzpomíná, jak vytáhnul Děsivou Sherry z okna, je jedna okenní tabulka zavřená dovnitř. Ale na začátku epizody, když si Shawn a Gus myslí, že vyskočila, jsou obě okenní tabulky otevřené směrem ven.
Když jde Shawn vyslíchat Alici, tak jí přinese Ananas.

Hlavní postavy
Shawn Spencer
Burton 'Gus' Guster
Carlton 'Lassie' Lassiter
Juliet 'Jules' O'Hara
Karen Vick
Henry Spencer
Hostující hvězdy
detektiv Goochbergová
Vedlejší postavy
malý Shawn
malý Gus
Alice Bundy
Laundry Clerk
Doreen Fumber
druhý lékař
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevDuch šílené Sherry
Původní názevScary Sherry: Bianca's Toast
Rok natočení2007
Premiéra2. března 2007
Česká premiéra3. září 2008
Typ epizodyPoslední epizoda série
Délka45 minut
Autoři profilu epizody