Agentura Jasno

Agentura Jasno (Psych) — 4. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Shawn a Gus volají o pomoc

Herb Wilkins, který býval šéfem policie, ale nyní je v důchodu, byl zavražděn. Na vyšetřování jsou nasazeni vysloužilí policisté Boone a Peters, kteří, i přes svůj věk, jsou stále ve formě a svými znalostmi a technikou předčí i Shawna s Gusem.

Boone s Petersem řeknou, že Herb byl spoután lepící páskou a dotažen sem na člun. Navíc ho na člun museli dotáhnout dva lidi. Zbraň, co má u sebe, není jeho a navíc nemá sériové číslo.
Shawn s Gusem se u stánku, vedle Herbova obchodu, vyptávají paní, co prodávavá ve stánku. Ta jim řekne, že asi dvacetiletá holka, co pracovala v jednom obchodu poblíž, byla často vidět s Herbem. V jejím obchodu ji však nenajdou, už je pár dní zavřený.
Oba dvojice prohledávají Herbův dům ještě dřív, než přijede policie s oficiálním povolením. Je jasné, že už tam před nimi někdo byl, ale Boone s Petersem se shodnou, že Herb by něco tak důležitého neukryl ve svém domě. Pak se otočí a nahlas šeptají něco o nějaké skříňce. Potřesou si rukama a odejdou. Shawn se podíví nad tím jejich gestem, společně s Gusem to zesměšní a pak si ťuknou zavřenými pěstmi. Shawn si všimne ocenění aquatického centra a dojde mu, že tam je skříňka. Obě dvojice stojí před domem, když přijedou Lassie a Jules s oficiálním povolením k prohlídce. Shawn Boonovi a Petersovi oznámí, že je sledovat nemusí, protože díky svým schopnostem to ví. Boone po něm hodí botu. V centru Shawn řekne, že Herbova skříňka je určitě ta se šťastným číslem 22. Tam najdou drogy. Boone s Petersem si myslí, že pracoval v utajení. Pak ale přijde Jules s tím, že Herb před smrtí vybral 50 000 dolarů. Při odchodu Peterson vezme důkaz ze stolu. Toho si všimne Shawn. Poté je s Gusem autem sledují, pak zastaví a domluví se na spolupráci. Jdou do nočního klubu, kde Herb byl podle ukradeného důkazu. V kanceláři šéfa klubu najdou zbraň s vypilovaným sériovým číslem, stejnou jako našli u mrtvého Herba. Shawn najde složky Secons Wind, kde jsou data. Stejný název měl Herb jako poznámku napsanou v baráku. Také tam najdou stejnou tašku, co našli ve skříňce Herba, kde byly drogy. Pak jsou vyrušeni, ale šéf Otto je po honičce nalezen mrtev. Šéfka je naštvaná, důkazy žádné a hlavní podezřelý mrtvý. Ve své agentuře se kluci shodnou, že Boone s Petersem určitě zas něco odcizili jako ten předešlý důkaz. Jdou tak za nimi, aby spojili své síly a vyřešili případ. Shawn měl pravdu, ukradli pracovní žádosti o práci, kde je adresa Saralyn, holky, co pracovala v obchodu vedle Herbovýho. Po mírném Shawnově přemlouvání, vyrazí všichni za tou holkou. Její kamarádka, co u ní bydlí jim řekne, že to ona nejdřív pracovala pro Ottu, párkrát do měsíce mu přinesla tašku a na nic se neptala. Když chtěla skončit, musela najít náhradu a Saralyn měla zájem. Shawnovi dojde, že Second Wind je název lodi, na které přivážejí drogy. Pak si všimne fotky Saralyn a vidí podobnost mezi ní a Herbovou dcerou. Herb ji bral totiž jako dceru a chtěl jí pomoci. Pak si všimne stejně uklizené postele jako v Herbově domě. Je jasné, že Saralyn se ukrývá v Herbově domě. Saralyn je nechce pustit a Shawn si všimne klíčů za ní, jsou stejné jako měl jeden muž, co ho Boone a Peters vyslýchali, zatímco oni vyslýchali prodavačku. Shawn s Gusem pak narkobarona rozptylují a Boone s Petersem ho napadnou. Narkobaron začne zdrhat, ale Jules ho udeří a on spadne. Až poté ji konečně Boone osloví detektive a má k ní úctu. Pak jsou pochváleni šéfkou, ta se zmíní o případu. Peterson a Boone odejdou a Shawn s Gusem hned za nimi, protože jim je jasné, že jdou na tom pracovat.

Zajímavosti

Ananas více z této kategorie

Na Boonově koktejlu, co si dá v baru.
Na speedo plavkách je malý ananas.

Narážky na další seriály

Sanford and Son

Peters říká o Gusovi, že vypadá jako mladá LaWanda Page ze Sanford and Son. (Peters:"Well. The palm reader. And that guy who looks like a young LaWanda Page decided to join us." Gus:"LaWanda Page? From Sanford and Son?")

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
La.Volpe