plakát seriálu

Agentura Jasno

(Psych)

Epizoda 5×05 – Shawn a Gus na ulici (závodní) (Shawn and Gus in Drag (Racing))
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Lassie s Jules pronásledují ukradené auto. Když se k němu však dostanou, najdou řidiče mrtvého. Lassie se už nemůže dočkat, jak si tento případ vyřeší, protože už na něm nějaký ten čas pracuje. Henrymu se ale líbí, že to tak trvá a teď k tomu ta vražda. Proto, k Lassieho nelibosti, najme na případ Guse a Shawna.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Ty napadne, že by se mohli vpašovat na závody. Začnou čmuchat v jedné opravně a vydávají se za nadšené závodníky. Tommy, jeden z nadšenců, jim řekne, že když se o to, tak zajímají, určitě vědí místo konání závodu. Shawn si všimne mobilu, co položil na stůl. Když odchází, drkne do Guse a prohlídne si obrázky v mobilu. Ty vyobrazují názvy ulic a Shawn podle nich určí polohu závodu. Gus a Shawn si vyjedou na závody v Henryho trucku. Nakonec předvedou parádní show, Tommy je sice porazí, ale jen o fous. Shawn si totiž pohrál s autem a napojil rajský plyn, přeřízl však brzdové hadičky, a tak auto zastaví až o plot. Tommyho však uchvátí a pozve je na párty do opravny. Henry se kvůli upravenému vozidlu málem zabije na příjezdové cestě. Od vjetí do silnice z příjezdové cesty mu zábrání popelnice. Kluci se na párty celkem baví, jediná nepříjemná je Ginny. Ta pak vyzve Shawna, aby s ní šel ven. Shawn už myslí na muchlování, Ginny ho však začne prohledávat, aby našla štěnici. Poté otevře kapotu auta a dokáže Shawnovi, že on o autech nic neví. Pak vytáhne zbraň, v jejím úmyslu jí však zabrání policie. Shawn zjistí, dle specifické špíny, že Ginnino auto bylo použito při vraždě. Policie dokáže, že její zbraň zabila Maxe. Shawnovi ale nesedí, že by se zrovna jim podařilo něco tak rychle vyřešit. Pak mu dojde, že Ginna nemůže hýbat dvěma prsty na pravé ruce, od nehody, kterou způsobil její bývalý Max Jelikož ten měl díru od kulky na pravém spánku, musela by Ginna řídit i střílet stejnou rukou, což je nemožné v takové rychlosti, jakou jeli. V kanceláři pak kluky přepadne zbytek party v čele s Tommym, který se nijak netají tím, že to on zabil Maxe. Než totiž policie zjistí, že Ginny vrahem být nemůže, bude už daleko. Shawnovi dojde, že si chce splnit svůj sen, o kterém mluvil na párty - jet 300 km/h. Tommy přikáže Shawnovi, aby od policie přivezl lamborginni, v kterém jel Max a jako záruku si nechá Guse. Shawn auto přiveze, Gus je volný a Tommy si v autě odjede. Gus se ptá, jestli opravdu nechá Tommyho zdrhnout. Shawn odpoví, že v tom mu zábrání tři cukety a tykev. Tommy už jede skoro 300 km/h, když v tom začne auto zpomalovat a zastaví těsně u policie. Lassie ho s chutí zatkne. Jules se podivuje nad Shawnovým "geniálním" plánem - zelenina ve výfuku.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Pickin' It Up (Hot Hot Heat)

Implosionatic (Hot Hot Heat)

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Při vraždě Maxe je rozbito sklo u auta. Na konci epizody, když v něm Tommy jede je ale naprosto nedotčené. Nepřipadá v úvahu, že by policie opravovala důkaz.
Jako keramická ozdoba na nářadí na stole, když Shawn strčí Guse v opravně.
Čokoládový Einstein
Mc Tlezkánek
Havárka
Jemný příboj (Gus si ji dal sám)
paní Čvachtová
Šílenej Shaft
Géčko
Hlavní postavy
Shawn Spencer
Burton 'Gus' Guster
Carlton 'Lassie' Lassiter
Juliet 'Jules' O'Hara
Henry Spencer
Vedlejší postavy
malý Shawn
Logon Paget
Mannyho kámoš
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevShawn a Gus na ulici (závodní)
Původní názevShawn and Gus in Drag (Racing)
Rok natočení2010
Premiéra11. srpna 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Autoři profilu epizody