Akta X

Akta X (X-Files, The) — 10. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Nemrtvý (2)

Tři měsíce po Mulderově pohřbu vyloví rybáři z moře rozkládající se tělo mladíka, jehož mimozemšťané unesli v tutéž dobu jako Muldera. Když se mrtvý v márnici nepochopitelně probere k životu, svitne nová naděje i Scullyové a Skinnerovi.

V Raleighu v Severní Karolíně se koná pohřeb Foxe Muldera. Rakev je spouštěna dolů a Scullyová stále nemůže uvěřit, že právě stojí nad Mulderovým hrobem...

O tři měsíce později si Kersh do své kanceláře zavolá Doggetta a Skinnera a děkuje jim za jejich úsilí vynaložené při pátrání po Mulderovi. Kersh už před časem Skinnera požádal, aby Doggetta formálně z Akt X uvolnil, aby mohl být povýšen, ale Doggett si to chce ještě rozmyslet. V kanceláři Akt X Doggett najde Scullyovou, na které je už hodně vidět její těhotenství. Od Skinnera už ví, že má být Doggett povýšen, a bere to jako hotovou věc - jen blázen by takovou nabídku odmítl. Doggett však ví, že Scullyová má za šest týdnů odejít na mateřskou dovolenou, a že by tak Akta X mohla být definitivně uzavřena. Navíc má spoustu nezodpovězených otázek týkajících se Mulderova zmizení - pro něj je to stále otevřený případ.

Mezitím nedaleko Severní Karolíny vyloví posádka rybářské lodi tělo muže. Později v márnici, když chce doktor provést pitvu, si jeho pomocník všimne, že zjevně mrtvý muž, jehož tělo muselo být v moři několik týdnů a je ve značném stadiu rozkladu, pohnul rty. Zjistí se, že jde o Billyho Milese, který byl unesen společně s Mulderem.

Skinner informuje Doggetta o nálezu Billyho těla a že Billy žije. Skinner je na základě tohoto objevu rozhodnutý nechat exhumovat Mulderovo tělo. Společně jdou na hřbitov, Doggett však považuje Skinnerův postup za frašku. Rakev s Mulderovým tělem je převezena do márnice, kde ohledávali i Billyho. Když ji otevřou, je v ní Mulderovo rozkládající se tělo. Zdá se, že je opravdu mrtvý...
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon