plakát seriálu

Chirurgové

(Grey's Anatomy)

Epizoda 9×24 – Vyhodnocování ztrát (Perfect Storm)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Udeří silná bouře. V nemocnici vypadnou generátory, což ohrožuje životy pacientů. Porod Meredith neprobíhá podle plánu, Cristina odmítá operovat po tmě a April si uvědomí své skutečné city.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Meredith začíná rodit, právě když bouře začíná sílit. Všechna oddělení v nemocnici se evakuují, ale vzhledem k počasí se musí evakuace zastavit. Arizona se připojila k Alexovi s Jo a Stephanií, kteří se snaží uklidnit rodiče s malými dětmi na pediatrii. Po chvíli se k nim připojí i Lauren, ačkoli by Arizona byla radši, kdyby se nezapojovala.

Baileyová se rozhodla znovu operovat, ale když už je oblečená na sále, znovu jí přepadne strach a rozhodne se jít za Huntem, kterého požádá, aby jí přidělil jinou práci. Jejího pacienta převezme Webber. Meredithino děťátko má špatnou polohu, takže její lékařka rozhodne udělat císařský řez. Ona nechce jít na operaci, ale jiná možnost není. Derek s Cristinou se ji snaží uklidnit, když vtom vypadne proud a generátory nenaskočí. Navíc Cristina je odvolána k Webberově operaci, protože jeho pacient James Strickland potřebuje operaci srdce. Cristina odmítá operovat ve tmě, ale Webber ji přesvědčí, že je to nezbytné.

Před nemocnicí havaruje autobus plný lidí a navíc z něj začne unikat benzin. Lékaři a členové personálu, kteří byli svědky nehody, se snaží lidem pomoci ven.

Meredith porodí dítě, které je v pořádku, ale protože se narodilo dříve, půjde na JIP. Na pediatrii začnou docházet baterie u monitorovacích přístrojů a ukáže se, že žádné náhradní nejsou na skladě. Arizona si to dává za vinu, a navíc je na sebe naštvaná za to, že podvedla Callie s Lauren. Alex jí řekne, že miluje stážistku, ale nehodlá jí to říct, protože všechny jeho lásky skončily špatně, a on to zase dává za vinu sobě. Meredithina lékařka je odvolána k jinému akutnímu zásahu, a tak po zašití dělohy musí předat šití jednomu ze stážistů, kteří jsou u zákroku přítomni, a Meredith si vybere Rosse.

Cristina nemůže při slabém osvětlení najít místo, kudy krvácí Jamesovo srdce. Webber proto nechá zhasnout všechna světla a přiměje Cristinu, aby to našla po sluchu a po hmatu. To se jí také po chvilce podaří.

Na pediatrii pomalu docházejí baterie a bude nutné přejít z automatického ventilátoru na ruční dýchání. Vtom se tam navíc objeví Derek se svým dítětem. Jeden z rodičů si všimne kontrolky baterie a nahlas se na něj Arizony ptá.

Na pohotovosti mají plné ruce práce se zraněnými lidmi z autobusu. Callie požádá Baileyovou, aby se připojila k ošetřování zlomenin a dalších zranění, ale ona řekne, že se pokusí sehnat léky, které jsou zamčené v bezpečnostní schránce, kam se bez elektřiny těžko dostanou.

Rossovi se nedaří dokončit operaci Meredith, protože nepřestává krvácet. Ona si všimne krvácení i na své ruce kolem kanily. Uvědomí si, že má komplikaci, kterou Ross odstraní jedině tak, že jí znovu otevře a najde uvnitř těla zdroj krvácení, který je zřejmě způsoben jejím včerejším pádem.

Avery s Huntem se snaží dostat z autobusu ženu, která uvízla zaklíněná mezi sedačkami, a nakonec se jim to podaří. Rodiče na pediatrii jsou rozčílení a vystrašení zároveň, protože si uvědomují, že na počet dětí je tam málo lékařů, kteří mohou dýchat ručně. Derek jim ale poradí, že se to mohou naučit i rodiče a pomoci jim s tím.

Krvácení Meredith je podle Rosse způsobeno poraněním sleziny. Meredith si uvědomuje, že upadá do bezvědomí, takže dá Rossovi poslední instrukce a řekne mu, že pokud se zastaví, po devíti minutách už nechce oživit. Heather, která šla pro pomoc, najde Baileyovou. Ta nejdřív rozbije schránku s léky, aby je Leah mohla odnést na pohotovost, a pak jde s Heather na pomoc Rossovi.

Jackson zjistí, že v autobuse zůstala ještě malá holčička, dcerka ženy, kterou právě vyprostili ven. Podaří se mu ji dostat ven jen těsně před tím, než autobus vybuchne. Oba jsou v pořádku, ale April je úplně bez sebe, že tam mohl umřít. Později mu řekne, že ho chce a je ochotná nevdat se za Matta, když ji on bude chtít.

Baileyová musí odstranit Meredith slezinu, ale podaří se ji za pomoci Rosse zachránit. Webber se jde podívat za údržbářem Frankem ke generátorům a zjistí, že tam dostal infarkt. Když ho odvážejí, řekne Webberovi, že to spravil a stačí to jen zapnout. Alex řekne Jo, že ji miluje, a začnou se spolu líbat. Lauren si chce promluvit s Arizonou, ale ona to nechce a trvá na tom, že to, co se mezi nimi stalo, byla chyba. Pak přijde Callie a všimne si, že má Lauren na své košili připnutý Arizonin prsten. Dojde jí, že mají prohozené košile a že spolu spaly. Pohádají se...

Cristina si promluví s Owenem ohledně dítěte a je jí jasné, že jejich vztah kvůli tomu končí. Baileyová se chce jít omluvit Richardovi, který jí chtěl celou dobu pomoci, ale neví, že při spuštění generátoru ho zasáhl výboj z elektrické skříně a on leží ve sklepě...

Hudba v epizoděvložit další píseň

All Of Me (John Legend)

Alex vyzná Jo lásku, zatímco Cristina mluví s Owenem.

Freight Train (Sara Jackson-Holman)

Arizona se hádá s Callie.

Without You (Ingrid Michaelson)

Dr. Baileyová žádá o druhý pár rukavic.
Hlavní postavy
Dr. Meredith Grey
Dr. Ben Warren
Dr. Miranda Bailey
Dr. Richard Webber
Dr. Owen Hunt
Dr. Jackson Avery
Dr. Jo Karev
Dr. April Kepner
Dr. Arizona Robbins
Dr. Callie Torres
Dr. Alex Karev
Dr. Cristina Yang
Dr. Derek Shepherd
Dr. Stephanie Edwards
Vedlejší postavy
Paul Dawson
Crash Survivor
Medivac Guy
zdravotník Matthew
zdravotní sestra
řidič autobusu
Dr. Connie Ryan
pan Strickland
Dr. Lauren Boswell
návštěva
Timova žena
Barbara Yu
Dr. Leah Murphy
Dr. Heather Brooks
Dr. Shane Ross
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevVyhodnocování ztrát
Původní názevPerfect Storm
Rok natočení2013
Premiéra16. května 2013
Česká premiéra8. června 2014
Typ epizodyPoslední epizoda série
Délka41 minut
Sledovanost premiéry8 990 000 diváků (3,10 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody