Chirurgové

Chirurgové (Grey's Anatomy) — 13. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Isaiah Washington byl z natáčení doslova vyhozen po třetí sérii. Hlavně kvůli jeho otevřeným urážkám homosexuality T.R. Knighta.
Vložil: xxmartinxx
Rob Lowe byl obsazen do role Dereka Shepherda, ale nakonec ze seriálu úplně odstoupil.
Vložil: xxmartinxx
Představitel Shepherda, Patrick Dempsey, se před obsazením v tomto seriálu účastnil konkurzu na Dr. Roberta Chase v seriálu Dr. House.
Vložil: xxmartinxx
Název každé epizody je stejný, jako název některého slavného hitu. Nejčastěji od Beatles nebo R.E.M.
Vložil: xxmartinxx
Alex (Justin Chambers) byl první, kdo říkal Georgovi (T.R. Knight) 007.
Vložila: zuza99
První osobou, která označla Marka Sloana (Eric Dane) za pana Žhavého, byla Meredith (Ellen Pompeo).
Vložila: zuza99
První, kdo označil Dereka Shepherda (Patrick Dempsey) za pana Vysněného, byla Cristina (Sandra Oh).
Vložila: zuza99
Doktorku Ellis Grey ve stáří hraje Kate Burton a v mládí Sarah Paulson. Burton má světle modré oči, Paulson však tmavě hnědé.
Vložila: zuza99
Sandra Oh (Cristina Yang) se původně ucházela o roli Dr. Baileyové.
Vložila: nela8000
Seriál se měl původně jmenovat "Complications" (Komplikace).
Vložila: nela8000
Pro exteriéry nemocnice se používá budova společnosti ABC v blízkosti Space Needle v Seattlu. Ostatní exteriéri a interiéry jsou natočeny v North Hills v Kalifornii.
Vložila: katy879
Postava, kterou hraje Kate Walsh, Eddison Shepherdová, se měla původně objevit pouze v pěti epizodách. Rychle se však stala mezi řadou fanoušků populární, rozhodli se ji tedy v seriálu ponechat.
Vložila: katy879
Jméno doktora Marka Sloana je odkazem na postavu Dick Van Dyka podle televizního seriálu Diagnosis Murder z roku 1993.
Vložila: katy879
Hvězda seriálu Dawsonův svět Joshua Jackson se měl objevit jako lékař v několika epizodách. Z jeho účasti však nakonec sešlo kvůli stávce scénáristů na přelomu roku 2007 a 2008.
Vložila: katy879
Úvodní znělkou byla během prvních dvou řad písnička Cosy In The Rocket od britské umělkyně Psapp. Později na začátku seriálu začali hrát instrumentálky podle písniček Snow Patrol Chasing Cars a The Fray How To Save A Life. Obě písničky se po uvedení umínistily mezi TOP 5 v americké hitparádě.
Vložila: katy879
Postava Alexe Kareva se vůbec neměla v pilotní díle objevit. Byl dodatečně dopsán, aby jeho postava "kazila" mužské působení George O´Malleyho v partě doktorek. O jeho působení se rozhodlo, až když byl první díl natočen, takže scény, ve kterých se Alex objevuje, byly přetočeny nebo digitálně upraveny .
Vložila: katy879
Meredith bydlí v ulici Harper Lane, číslo domu 613
Vložila: katy879
Meredith studovala Dartmouth College, což je škola, jejíž bakalářský program absolvovala Shonda Rhimes; Christina Stanfordskou studovala univerzitu a má titul MD-PhD.
Vložila: katy879
Producentkou několika epizod byla i Marti Noxon, která je známá především svým působením v seriálu Buffy, přemožitelka upírů, podílela se i na například na seriálu Útěk z vězení.
Vložila: katy879
K výběru osazenstva seriálu docházelo tzv. "naslepo". To znamená, že žádný z herců nebyl vybrán na základě představ, jak by určitá postava měla vypadat. O všem nakonec rozhodla Shonda, která se snažila zachovat charakterovouu rozmanitost.
Vložila: katy879
Název seriálu je odkazem na knihu Henry Gray's Anatomy of the Human Body (Henry Grayova anatomie lidského těla), běžně zkracována jako Gray's Anatomy (Grayova anatomie) - klasickou anglickou učebnici lidské anatomie.
Vložila: katy879
Shonda Rhimes v několika rozhovorech uvedla, že má "bibli" Chirurgů, kde je seriál dokonale zmapován, a ve které má zapsané své nápady pro každou řadu.
Vložila: katy879
Všechny písničky použité v seriálu jsou vybírány Alexandrou Patsavas.
Vložila: katy879
Postavy v seriálu často říkají slovo "vážně" (skutečně, doopravdy; seriously). Shonda Rhimes to vysvětlila tím, že jeden ze scénáristů toto slovo neustále používá, a to se také promítlo do dialogů. Dalším slovem, kterém Meredith ráda vyslovuje, je slovo "tak nějak".
Vložila: katy879
Patrick Dempsey si mohl své zdravotnické zkušenosti, které vstřebal během natáčení, vyzkoušet v reálu, když pomáhal mladé oběti dopravní nehody. Časopis Us Weekly popsal jeho zásah jako profesionální.
Vložila: katy879
Předchozí

Filtr epizod

SPECIÁLNÍ KATEGORIE