Desáté království

Desáté království (10th Kingdom, The) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
Lemonie

15. února 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Pohádka mého dětství i dospělosti :-)

Desáté království jsem poprvé zachytila na ČT1 už pěknou řádku let zpátky. Trvalo mi asi 3 roky než jsem konečně viděla celou minisérii pohromadě. Podle mě se jedná o jednu z nejlepších pohádek, na kterou se vydrží s caparty dívat i jejich rodiče.

Seriál je nabitý hláškami a o vtipné situace není nouze. Nad všemi postavami jednoznačně vyniká Vlk s jeho věčným dilematem jestli chce Veroniku milovat nebo sežrat :D. Získali si mě ale i další postavy jako přitroublí trolové, Tonda, pes aka princ Václav a dokonce i zlá královna, jejíž charakter jen podtrhoval dokonalý dabing v podání Věry Galatíkové.

Počeštění některých jmen mě sice trochu zarazilo, ale v zásadě proti němu nic nemám, asi je to prostě jen o zvyku.

Na tuhle pohádku se kdykoli ráda podívám znova a už se u mě řadí k dalším pohádkovým klasikám, jako je Šíleně smutná princezna a Jak se budí princezny. Na Vánoce, při nemoci nebo prostě jen tak pro zlepšení nálady je to skvělá věc :-).

Avatar uživatele
ragelly

26. října 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Do you believe in magic?

Desáté království je takový předskokan k OUAT. Člověk by řekl, že je to vlastně téměř totožné. V obou jsou dva světy - pohádkový a moderní, v obou se střetávají postavy z toho i toho světa. Přesto jde o trošku jinou věc, a není to odlišeno pouze rozdílnou dobou vzniku.

Rok 2000, kdy se minisérie vysílala, je na celém díle hodně znát. Nevím, zda to bylo přímo účelem tvůrců, ale speciální efekty působily neskutečně uměle, jasně šlo vidět, že jde o kreslené/animované rekvizity, které se podle mého názoru k příběhu vůbec nehodily. Hlavně si to myslím proto, že někdy nebyly až tak do očí bijící, občas splývaly s okolím poměrně dobře, ale jindy se to prostě nedalo vydržet, oči bolely.

Nicméně pohádka je to pěkná. Celou dobu čekáte, až hrdinka, která je samozřejmě novodobou Sněhurkou/Popelkou/další pohádkovou hodnou a nevinnou holčičkou, konečně najde zalíbení v princi Krasoňovi, až nakonec s velkým překvapením zjistíte, že si vybere "bad boye" :D To mě potěšilo asi nejvíc, takové to stírání konvencí. Stejně tak u twistu s matkou Veroniky to nedopadne happyendem, jak byste u klasické pohádky čekali. Překvapení se mi nedostává u seriálů moc často, takže u 15 let starého seriálu si jich kor vážím.

Obsazení je příjemné. Spoustu lidí znám z jejich novějších rolí, hlavně Scott Cohen v roli Vlka nesmírně potěšil, byl perfektní. I princi jsem věřila jeho psí původ, i když možná to bylo tím, že jsem se do příběhu naprosto ponořila a moc nepřemýšlela nad logikou či jejím dostatkem. Přece jen je to pohádka, zvlášť u tohoto žánru může jít veškerá logika stranou (např. co se stalo s tím, že měl Tonda proměnit ve zlato, na co sáhnul? Nějak rychle to odeznělo...).

Paradoxně mi nesedl první dvoudíl. Měl nastolit atmosféru pro rozvíjející se příběh, ale spíše mě odradil a uspal, trvalo asi pět dní, než jsem se odhodlala pustit si další epizody. Možná je to i tím, že jsme se na ně s mužem dokoukávali ve vlaku, ne doma v klidu, ale po tom slabším úvodu se to pěkně rozjelo a děj šlapal jako natáhnuté hodinky, takže fajn.

Celkově nejde o nic světoborného, ale jako zkrácení volné chvíle o svátcích nebo během čekání na nový díl OUAT jde pro fanoušky pohádek určitě o minisérii, která by neměla na jejich watchlistu chybět.

Avatar uživatele
Ditules

14. listopadu 2013

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Pohádka, která vám učaruje

Když jsem tuto sérii shlédla poprvé v televizi, doslova mi učarovala. Nový pohled na pohádky si mě získal. Intro je geniální. Postavy si zamilujete - ať už se jedná o věčně rozpolceného Vlka, nebo prodejce krámů pana Žaluda. Škoda že seriál měl jen tak málo dílů.

Oblíbené postavy: Vlk (,,haf paf"), Toník

Zlatá střední cesta: Princ, trio sourozenců skřetů

Neoblíbené postavy: Královna, Lovec - ale herci to zahráli dobře

Avatar uživatele
Sydney

18. září 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Kouzlo pohádky

Tak tenhle seriál (minisérii) jsem poprvé viděla na ČT, před x lety (mnoha x) jako dítě. Dokonce jsem si i pamatovala určité scény. No, a jednoho dne jsem si řekla, že se na to podívám znova.

A rozhodně tohoto nápadu nelituji. Pro mě má tato pohádka v sobě to kouzlo jaké měla když jsem byla dítě. Seriál nás dostane do světa pohádky, ale ne té klasické jakou všichni známe, ale modernější, přece jenom i pohádky se nějak vyvíjejí a mají vlastní historii. ;-)

Desáté království, je seriál kde jsem poprvé viděla Vlka (Scott Cohen), a pak ho s radostí poznávám v jiných seriálech (Gilmorova děvčata, The Carrie Diaries) případně filmech, a taky i Soňu Pípovu (Lupy Punch) - Zakletá Ella, Hot Fuzz...je toho prostě hodně. Po těch x letech mi udělalo radost, že jsem poznala Lovce (Rutger Hauer) jako vílího dědečka od Sookie, Nialla z True Blood nebo Víta Pípu (Peter Vaughan) Mistra Aemona z Game Of Thrones.

Minisérie je z roku 2000, takže kvalita (obraz, u mě teda i zvuk) není nejlepší, za to vám to ale vynahradí příběh. Bojím se, že dnešní děti by to tak nebavilo jak to bavilo mě jako dítě a vlastně i jako dospěláka. (ale kdo ví, třeba se pletu)

Já jsem z DK nadšená, možná si to Desáté království nezaslouží, ale za mě 100%. Rozhodně mi obohatilo dětství, a za to jsem šťastná. :-)

Avatar uživatele
Dylan_Bennett

14. července 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Pohádka

kdyby mi bylo deset, dal bych 100%-...Protože právě v deseti letech jsem to viděl poprvé na ČT1 a zamiloval jsem si to. Bohužel jsem si nezapamatoval název, ale zapamatoval jsem si jednoho trola, jak vypadal. O čtyři roky mi kamarádka na informatice povídá, jestli znám Desáté království. Říkám že ne. Ona, že bych se měl na to podívat. Ukázala mi o čem to je a mě to nezaujalo. Jenže pak mi ukázala obrázky a na mě vybafl ten starý dobrý trol. A já jsem tak nahlas zařval "To znááááám," až mi učitelka dala poznámku a vyhodila mě ze třídy. Hned ten týden jsem to všechno dokoukal.
Kouzelná zrcadla fungujou 4ever. :)

Avatar uživatele
AnnieRuby

7. května 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Návrat do dětství

Tento seriál jsem viděla poprvé v deseti letech v televizi a od té doby jsem pokaždé předem hlásila, že se na něj budu dívat. Jak jsem rostla tak jsem na něj pomalu zapomněla ale poté, co jsem se začala koukat na Once upon a time jsem si na něj opět vzpomněla a musela jsem se na něj podívat. A od té doby ho miluji stejně, jako když jsem byla malá. Pamatuji si, že pokaždé, když hráli v rádiu Wishing on the star tak jsem to vždycky zpívala. Zárověň přeměna New Yorku v králoství je jedním z mých neoblíbenějších začátků. I dnes se k pohádce vracím, aby mě na dobrou noc uspala. Směs pohádek v jeden skvělý seriál je pro mě zaručenou známkou zajímavosti.

Avatar uživatele
Verity

22. února 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

I give you my solemn wolf word.

Jak to tak bývá, člověk by se měl snažit být při všem objektivní, ale u některých věcí to nejde. Nedokážu to ani u Desátého království. Jenže jakkoliv je to série ujetá, bláznivá a šílená, možná právě to je ta věc, kvůli které se stala kultovní a oblíbenou. Myslím, že mi mohlo být tak deset, když jsem viděla Desáté království poprvé v televizi, což už je takových dobrých třináct let zpátky (a napsané to vypadá ještě hůř, než jsem si myslela). Přesně si ale pamatuji, že jsme na to rádi koukali celá rodina a všem se nám to líbilo, smáli jsme se u toho a dobře se bavili.

Myslím, že to bylo loni, kdy jsem Desáté království viděla po těch letech znovu, a jsem ráda, že můžu bez obav prohlásit, že to pro mě žádné kouzlo neztratilo a pokud vůbec něco, naopak jsem se u toho bavila snad ještě více, protože malé dítě přece jen tak úplně nedokáže ocenit všechny ty hlášky a odkazy, přestože mu to i tak přijde vtipné. Stejně jako tehdy, i teď jsem naprosto žrala Vlka a výborně jsem se bavila nad trojicí trollů, děsil mě Lovec a dojímal Tonda svou lehčí naivitou a snaživostí.

Desáté království má možná pár chybiček, ale jedná se o něco, co jsem si zamilovala už jako dítě a u čeho jsem se bavila i jako dospělá, tudíž nemůžu jinak než dát plné hodnocení. (Navíc to má naprosto nádherný opening a na ty já jsem dost zatížená.)

Avatar uživatele
IvcaSammet

2. září 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

The 10th Kingdom

Na Desáté království jsem v dětství narazila náhodou a okamžitě se do něj zamilovala. I přes to, že mi ale některé scény zůstaly v živé paměti ještě několik let poté, zaboha jsem se nemohla k jeho názvu dohrabat. Jednou, když mi nějaká scéna ze seriálu znovu vytanula na mysli, jsem se ale pevně rozhodla, že seriál najdu ... A našla! Už jen ta radost z toho, že jsem po tolika znovu objevila seriál, který ve mě zanechal tak obrovskou stopu byla skoro nepopsatelná. Okamžitě jsem seriál zhlédla bez jediné přestávky a užila si jej úplně stejně jako ve svých dětských letech! Nejdřív jsem si myslela, že to bylo jen tím "nadšením", ale po dalších několika znovuzhlédnutích se mi potvrdilo, že to tak opravdu není. Příběh sám o sobě je poutavý nejen pro děti, ale i pro dospělé. Některé narážky a vtípky totiž opravdu pochopí jen starší diváci :) Kromě výborného příběhu a scénáře ale může seriál nabídnout také skvělé herecké obsazení a ještě lepší herecké výkony. Ano, je to seriál pro děti, ale přesto jej šíleně moc ráda sleduju a řadím mezi své nejoblíbenější seriály vůbec!

Avatar uživatele
laura458

1. září 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Z pohádky do pohádky

Už je to nějakou dobu, co jsem viděla tento seriál poprvé. Na této miniserii oceňuju její rozmanitost a kreativní pojetí klasických pohádek. Nechybí zde zlé čarodejnice, krásný princ, odvážná dívka, kouzelná zrcadla nebo například velký zlý vlk. Najdeme zde zmínku o Popelce, Sněhurce, zlaté rybce nebo třeba o lovci a přitom nemám pocit že by to bylo přeplácané. Všechny pohádky se krásně překrývají a jejich navázání dává smysl.

Virginia je typická kladná hrdinka, ale mojí oblíbenou postavou je Toni Lewis s jeho kriminálními sklony a schopností se z toho vždycky nějak dostat, i když s velmi odřenýma ušima. Se svou touhou po bohatství a moci si vždy zavaří a dostává se do vtipných situací. Další výrazná postava je vlk. Scott Cohen hraje vlka velmi přesvěčivě s jeho touhou sežrat všechno co potká a zároveň se cítí špatně, že po tom touží jako správný vlk.

Tato pohádka je vhodná pro děti i dospělé, jen je mi trochu líto, že v Čechách není více známá. Jediné co bych ji trochu vytkla je pomalejší rozjezd ale potom už je to jen lepší a lepší.

Avatar uživatele
Merenwen

11. prosince 2013

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Huff Puff :) ... Desiate kráľovstvo

Keďže Vianoce sa neúprosne blížia :) vybrala som si na malé okomentovanie svoju obľúbenú vianočnú rozprávku :).
Rozprávková fantasy Desiate kráľovstvo je živím dôkazom toho, že na to, aby sa film stal úspešným nepotrebuje najvymakanejšie filmové efekty. Atmosféra celého príbehu je proste čarovná. I keď je to miestami dosť infantilné, tak v tomto prípade mi to vôbec, ale vôbec nevadí. Tvorcovia nám vytvorili originálny mix populárnych rozprávok a urobili to veľmi zábavne a nevtieravo. Taktiež ma milo prekvapila herecká zostava, už dávno som sa nepozerala na partiu tak sympatických hercov :). Scott Cohen bol v úlohe vlka ako doma a získaval si ma každou časťou viac a viac. Veľké plus patrí aj filmovej hudbe a krásnemu ústrednému soundtracku :). Takže pre mňa Desiate kráľovstvo ostáva srdcovkou aj po mnohých rokoch! :)

Avatar uživatele
Eviik

3. února 2011

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Můj náhled na věc

Já si myslím, že tohle není seriál, je to jen film na 4 díly, který naše telvize rozkouskovala na více dílů (tedy alespoň tak jsem jej viděla poprvé).

Rozhodně to není jen tak obyčejná pohádka (pokud to vůbec chcete řadit mezi pohádky, což radši ne)
Rozhodně má zajímavý příběh a postavy jsou úchvatné.

Vlka, ač po celou dobu nehraje kladnou roli si velmi rychle oblíbíte (já osobně mu takříkajíc fandila po celou dobu), jak celou dobu bojuje sám se sebou, proti své přirozenosti, to je něco skvělého. Parádní věc bylo například to, jak jej obvinili, že snědl slepice a následně to děvče, to mi ho bylo fakt líto (věta "Nemáme šanci, porota je proti mě zaujatá" a ukázání poroty ně dostalo). Antonín, to je skvělý trouba, někdy mi přišlo, jako by se do těch šlamastyk dostával záměrně. Na Veronice se mi zase líbí, že má vlastní hlavu.

Některé triky mě trochu zarmoutily, ono už to není nejmladší, ale místy bylo vidět, že jsou některé věci jen kulisy, místo toho aby vypadaly nějak opravdově (nebo pozadí, byly scény, kde bylo vidět, jak jen běží a za nimy je modré plátno)
Z vlastní zkušenosti doporučuji nekoukat se na to v jednom kuse, jelikož je to opravdu dost dlouhé (ségra to pustila 2x za den a mě z toho šla hlava kolem a pak ty sny... ale to sem napatří)

Celkově dávám 80%

Avatar uživatele
Seraphine313

15. února 2012

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

pohádkové...

Je zajímavé, jak občas dokáže obyčejná pohádka s prvky fantasy a tajemna tak zaujmout. Z prvního dílu spíše rodinné komedie se vyklubalo ultraintrikářské pronásledování a putování, které dospělo do pohádkově zajímavého konce.

Postavy jsou spíše typizované než nerozhodné, každá má svou jedinečnou vlastnost. Díky tomu se celá skupinka, která vstoupila do země za zrcadlem (jak Alenkovsky poetické) postupně dělí, a každý z nich se dostává do jiné a pro něj prekérní situace.
Nakonec se ale vše usměrní, protože zlá královna

V této pohádce jsou snad posbírané a splácané motivy ze všech možných pohádek (jak by ne, když prababičkou královny je Sněhurka). Dohromady to ale tvoří kompaktní univerzum, které čerpá svou typizaci hlavně z Grimmů a potažmo i z fantasy.

Pamatuji si ale, že nejvíce mi na seriálu učarovalo intro, které bylo vpravdě geniální. Co na tom, že seriál sám o sobě byl dost kvalitní (a já fandil hlavně teda Lovci - to byl záporák, jak se patří), úvodní znělka všechno přebila.

Avatar uživatele
sim16

20. dubna 2013

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Pohádka

Taková milá, pěkná a zajímavá pohádka, která se prolíná se skutečným světem (jen trochu). Jako malá jsem ji velmi ráda sledovala a hodně těšila se na další díly. Sice nikdy nepatřila mezi tu malou skupinku nejoblíbenějších, ale pořád mezi ty hodně oblíbené pohádky.

Avatar uživatele
obrkota

11. února 2013

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

jak to bylo dál

hezká pohádky která mě oslovila, mám rád když zjistím jak to bylo s pohádkami dál

Avatar uživatele
Idrial

5. března 2013

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Pohádky, pohádky, krásné pohádky

Rovněž jsem se setkala s Desátým královstvím na ČT, a od prvního dílu jsem byla naprosto nadšená. Moc povedená adaptace, světa, který se před námi otvírá, po šťastných koncích nám běžně známých pohádek (Sněhurka, Popelka apod.). Spousta vtipu, které vykouzlí úsměv na tváři, sympatické postavy - zejména vlk.
Tuto mini sérii, si ráda kdykoliv pustím znovu a po vlastních zkušenostech vím, že pobaví všechny generace.

Avatar uživatele
Saffyy

16. dubna 2009

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

hustý

Tak tenhle seriál byl hodně hustej. Člověk si sice řekl, to je jenom pohádka, ale vážně, tohle nemělo obdoby. Příběh zaskletého prince ze středověku (psa) a holky z města, kteří se spolu vrátí do království, aby všechno napravili...super.