plakát seriálu

Digimon Adventure

(Dejimon Adobenchâ)

Názory uživatelů

Pokemon? To sotva....

Vidím zde spoustu názorů, že Digimoni jsou pouhou kopií Pokemonů a proto jim dám malé hodnocení. Lidi by si nejdřív měli pár věcí zjistit, než začnou povídat hlouposti. Jak zde již bylo řečeno, Digimoni dokonce vznikli dříve než Pokemoni (byť ne jako seriál). Navíc mluvit o tom, že je to kopie je prostý nesmysl. To je jako bych šel hodnostit True Blood, dal tomu 0 % a oznámil, že je to kopie Buffy, protože tam jsou upíři. Jediná podobnost mezi Pokemony a Digimony jsou "příšerky", které jsou ovšem v obou seriálech úplně jiné. Pokemoni nemají pořádný příběh, každá epizoda jede na stejném principu a v podstatě se jedná o alegorii na týrání zvířat, kdy jsou tyto "zvířata" chytána a nucena proti sobě bojovat, dokud jeden ze soupeřů není v bezvědomí (a to jsou takové psí souboje nezákonné). Digimoni oproti tomu vypráví tajemný příběh o partě dětí, které jsou pohlceny a vyhozeny na pustý ostrov, kde musí nějakým způsobem přežít a postupně se příběh posunuje a je ucelený (každá série má jiný příběh, kvalita je různá). V průběhu série si v podstatě každé z děcek sáhne na dno, musí podstoupit těžké rozhodování, jsou vystaveny neuvěřitelnému tlaku (musíme zachránit svět) a v neposlední řadě musí učinit oběti (někdy i ty nejvyšší). Zatímco tedy Pokemoni jsou prostým seriálem pro děti, který ještě dává špatný příklad, Digimon je mnohem dospělejší a pokud se na něj dokážete podívat bez předsudků a trochu se nad tím zamyslíte, zjistíte že má opravdu promyšlený příběh od začátku do konce a že je mnohem tajemnější a strašidelnější, než si myslíte. Navíc to není jen černobílý souboj dobra proti zlu! Ano, na první pohled se může zdát, že se jedná o seriál pro děti, ale ve skutečnosti to je misteriózní sci-fi drama :)

PS: K tomu vykrádání, všimli jste si, jak moc Lost vykradli Digimony? Mnohem víc než Digimoni "vykradli" Pokemony :)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

♫ Spásou být pro Digi-svět ♪

Také se nemohu přidat k zastáncům názoru, že digimoni jsou pouhou předělávkou pokémonů. Ať už byl napsán v manze dřív ten nebo ten .. na tom zase tolik nezáleží, ale po hlubším prozkoumání děje, vyplouvají na povrch markantní rozdíly.
Digimoni existují ve vlastním virtuálním světě, který je paralelní k tomu reálnému, kdežto pokémoni jsou pouze jakousi substitucí za zvířata.
Neodsuzovala bych digimony pouze kvůli podobnostem ve vzhledu monster.

Oba seriály jsem zbožňovala jako malá. Sbírala karty, časopisy, plyšové hračky, samolepky atd. Už tehdy jsem si ale mnohem více oblíbila právě digimony. Byli jaksi poutavější, tajemnější.

Příběh není tak natahovaný a je i poučný. Přivedla jsem k nim i mladšího brášku, a ten je dnes do nich blázen. No, také jsem neodolala a zhltla první dvě série.

Za mě rozhodně DIGITAL MONSTERS.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Nesúhlas

Každý tu hovorí o kópii pokémonov. Lenže Digimon podobne ako Pokemon vznikali na základe mangy ktorá začala vychádzať približne v rovnakom období aj pre jednu aj pre druhú sériu ktorá sa tu často spomína. Možno majú niektoré znaky spoločné ale tak treba si uvedomiť že je ťažké vytvoriť niečo originálne respektíve že anime či mangy ak sú jedného žánru proste musia mať spoločné niektoré znaky lebo inak by sa nedali zaradiť do toho ktorého žánru. Nech sa objaví akékoľvek anime ľudia to budú porovnávať s tým čo už videli a keď tam nájdu spoločné znaky budú hovoriť a toto je kópia tamtoho a podobne aj keď to často nemusí byť pravda. Samozrejme že sú aj rozdiely ale na tie už ľudia nehľadia pozrú na spoločné rysy a hneď to ktoré dielo odsúdia čo je smutné.

Nech je to akokoľvek tieto dve anime majú spoločné i to že po prvej sérii ich kvalita upadala čoraz viacej. V prípade digimonov bol ten úpadok postupný a pomalší ako v prípade pokémonov ale nastal. Pre mňa jednoznačne najlepšia bola prvá séria kedy to bolo niečo originálne a svieže. V ďalších sériach ma to už až tak nechytlo ale stále to bolo lepšie ako ďalšie série pokémonov ktorých tu toľko ľudí vyzdvihuje nad toto anime pričom ja by som zvolil skôr opačný prístup. Digimoni sú lepší ako pokémoni aj preto lebo vedeli kedy majú skončiť i keď ten koniec mohol kľudne prísť po prvej sérii a nič hrozného by sa nestalo.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Digisvět

I já jsem se rozhodl přispět kapkou vody do mlýna ohledně "sporu" Pokémon vs. Digimon. Za prvé bych chtěl poznamenat, že jako malý capart jsem hltal oba seriály a už tehdy, natož nyní, mi opravdu nepřijde, že by Digimoni byli pouhou nápodobou Pokémonů. Za druhé je pro mě tohle neustálé srovnávání nepochopitelné, byli, jsou a budou zde seriály, které se navzájem podobají. Jsou zde samozřejmě podobné znaky, nicméně rozhodně se nejedná o slabší kopii. Konspekt je naprosto odlišný a dějová linka u obou seriálů se točí naproto kolem něčeho jiného. Stručně řečeno, na seriál je potřeba nahlížet jako na samostatný projekt, ne jako na "druhé" Pokémony.
P.S. Hodnocení se týká pouze originální první série, 2. sérii byla slabší (původní parta postav mi byla sympatičtější) a jiné odnože (např. Tamers) jsem již nesledoval.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Proč ne?

Ano, taky jsem patřila mezi fanoušky pokémonů, dokonce jsem za kartičky utratila tisíce a plyšového Pikachu mám dodnes, ale když jsem pak viděla tohle, líbilo se mi to víc.
Protože jsem už byla starší, trochu jsem o tom přemýšlela. Narozdíl od pokémonů a beybladů tohle se odehrávalo na jiné planetě, takže to bylo ne reálné ale reálnější, hlavní postavy nebyly tak neskutečně namyšlené, navíc se mi líbilo, že tam byli sourozenci, a ten upíří protivník.
Svět, kde existují pokémoni, ale ačkoliv by si mohli dělat, co chtějí, nechají se zavírat a bojují mezi sebou pro pobavení lidí, nebo svět, kde chystají ďábelské ovládnutí světa výhrou v turnaji, kde jde o to, aby se vaše káča točila co nejdéle... Nezlobte se, ale to mi připadá jako větší blbina.
30% proto, že vím, že nejde o nic extra, ale zase se na to podívám radši než na Montanu. Hodnotím ale jen 1. řadu. Ty ostatní jsem neviděla, jen pár dílů, které už vůbec nebyly jako ty předchozí.

30 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Vidim ze jste chytri

Digimon vznikl jiz v roce 1975 kdy se vyrabel jako hracky, pote vznikl prvni serial...takze co je kopie?

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Tak to vidím já...

Kopie Pokémonů. Navíc o dost horší. Starý dobrý Pikachu je oproti tomuhle k nezaplacení. Lhal bych, kdybych řekl, že jsem na to, když mi bylo sedm až osm, nekoukal, ale vyrostl jsem z toho brzo... Zápletka jak z Pokémonů, nesympatické děti a ještě míň sympatické příšery. Zkrátka nepovedené.
Přestože jsou prý Digimoni mnohem starší než Pokémoni, já měl radši je. A srovnání to neunikne, protože je to založeno na stejném základu.

Za první řadu bych dal určitě víc, možná mnohem, protože ta měla jisté kouzlo, ale zašlo to moc daleko a další už byly jen odpad na umělé zvětšení vesmíru a prodej více samolepek a triček.

20 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Digipokémon

Digimon, v podstatě mladší bratříček Pokémonu se od něj snažil okopírovat některé motivy a přitom stvořit vlastní svět. Bohužel pro něj, ve své době zůstal ve stínu Pokémonu, a i možná proto zase tolik neprorazil.

Z mého pohledu šlo a jde pořád jen o přetechnizovaný Pokémon. Jelikož Pokémon byl seriál mého dětství a Digimon se do něj tak trochu zamíchal, byl zde spíše cizí.

Ale přestaňme hodnotit z hlediska dobového zaujetí. Tento seriál mě až tak moc neoslnil. Jednak dějová linka byla spíše slabá, scénář ani provedení už neměly tu poetiku Pokémonu.

Z tohoto pohledu mne víc zaujal seriál Beyblade, který opět přišel s něčím novým, a i když z Pokémonu kopíruje víc než Digimon, byl už jen provedením a původní myšlenkou zajímavější.

30 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Jiní Pokemoni

Tak z Digimonů sem viděla jen jeden díl a stačilo mi to. Nevím jestli chtěli vymyslet něco podobného jako Pokemony, ale určitě už to nemělo takový úspěch. Hold mě to nechytilo. Ale někteří ti Digimoni byli docela rozkošní, takže za ně aspoň deset procent

10 %
22 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
22 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Pokémoni vs. Digimoni

Jo, taky jsem na ně koukala (cca 15 dílů), ale pak už mi to fakt přišlo dost přitažený za vlasy. Digimon (jakási nepovedená napodobenina skvělých pokémonů) byl nejdřív roztomilá koule, pak už to začínalo mít tvar, pak e t zvětšilo a tak dále, a pak se to zase opakovalo. Proti pokémonů mi to přišlo dost bez nápadů...

20 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Odpad

Je to možné, aby jen rok po Pokémonech vznikl ještě o třídu horší seriál? Ano je to tak. Horší ze tři důvodů: 1. Vykrádá Pokémony 2. Nepředcházela mu famózní hra, jako v případě "konkurence" 3. Japonci se tu spolčili s Francouzema, takže to nutně muselo dopadnout hůř než byl původní záměr.

0 %
11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
22 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Kopie

Jak už to zaznělo, je to prostě kopie starých známých Pokémonů. Podle mě to byl jen chabý pokus, který holt tvůrcům tohoto seriálu nevyšel...

0 %
11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
22 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

...

Když sem byl malej tak sem seldoval pokémony (kdo ne že?) Pak skončily a přišla tahle ta blbost.... Nevim co k tomu dodat. Prostě Pi....!

0 %
10 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

...

Je to iba paródia na pokémonov. Mne sa pokémoni nepáčia a toto už ani nehovorím. Tiež dosť slabý seriál ako pokémoni.

10 %
10 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Digimon

tak tohle se mi vubec nelibilo bylo to skoro to sami jako pokemoni ale tajto bylo este horsi :(

0 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
27 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

nic moc...

Přijde mi to jako laciná předělávka Pokemonů... Nelíbilo se mi to skoro vůbec...

10 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Špatné pokračování

I když i Pokemoni byli vlastně o ničem, přesto to bylo aspon něco nového a ovládli svět:) každý to sledoval, sbíral kartičky a Pikachu visel na každým rohu. Ale tohle je jen hodně slabé pokračování, kde asi producenti doufali, že na tom trhnou tež. Ale teda pro absolutní propadák!

0 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

...

Napodobenina pokémonů no... co víc k tomu dodat...možná jenom - Digimon, digitální monstrum, digimon, digimon (to je z úvodní písničky a prostě se mi to vrylo do peměti) :-)

20 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

rozhodně ne

Jelikož přišli až po pokemonech tak dle mého názoru je to jenom tupá náhražka pokemonů taky vyráběli nálepky a podobné nesmysly. Nelíbí se mi. I kdyby to nebyla napodobenina pokemonů tak nic moc ..

0 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí