plakát seriálu

Dr. House

(House M.D.)

Epizoda 7×22 – Přesčasy (After Hours)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Třináctka řeší případ své přítelkyně z vězení, která má bodné zranění a chce tajně ošetřit. Jenže dívka začne mít halucinace a po převozu do nemocnice upadne do kómatu. Třináctka a Chase musejí její stav řešit s Housem prostřednictvím telefonu. Brzy zjistí, že za vším je ještě další infekce, a dívku zachrání. To ale přiměje House k neuváženému rozhodnutí.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Třináctce zaklepe na dveře těžce zraněná žena. Jde o kamarádku z vězení, která byla zraněná při policejní razii v drogovém doupěti. Žena však za žádnou cenu nechce zpátky do vězení, a proto ji zapřísahá, že ji nesmí odvézt do nemocnice. Třináctka se tedy, s Chaseovou pomocí, pokouší dát ženu do pořádku doma. Stav její pacientky se ale neustále zhoršuje a začíná být zřejmé, že bez nemocničního vybavení to nepůjde. House se mezitím dozvěděl, že krysy, kterým byl podáván experimentální lék na nárůst svaloviny, všechny do jedné pošly a při pitvě se v jejich tělech našly nádory. Protože si lék tajně aplikoval taky, rozhodne se potají sám sebe vyšetřit, a posléze i operovat...

Hudba v epizoděvložit další píseň

Flume (Bon Iver)

House se probouzí po operaci.

Victory Dance (My Morning Jacket)

House se připravuje na svou operaci.

Move Your Body Girl (Nina Sky)

Taub a Foreman si užívají ve strip klubu.
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Garrett Lerner - výkonný producent seriálu a jeden ze scénáristů epizody: Byl jsem přítomen scéně, kde House operuje sám sebe ve vaně. Hugh se velmi soustředil a vzhledem ke své typické nejistotě požádal režiséra, aby štáb - kromě kameramana, seděl co nejdál od něj. Nikdy jsem nic takového nezažil. Jeho herecký výkon v této scéně byl tak přesvědčivý a tak intenzivní, že jsem téměř cítil Houseovu bolest. Když režisér zvolal: "Stop!" - všichni, kdo byli přítomni, se postavili a začali spontánně tleskat. Byl to pro mě zážitek, který se možná už nikdy nebude opakovat.
Garrett Lerner - výkonný producent seriálu a jeden ze scénaristů epizody:
Byl jsem přítomen scéně, kde House operuje sám sebe ve vaně. Hugh se velmi soustředil a vzhledem ke své typické nejistotě požádal režiséra, aby štáb - kromě kameramana, seděl co nejdál od něj. Nikdy jsem nic takového nezažil. Jeho herecký výkon v této scéně byl tak přesvědčivý a tak intenzivní, že jsem téměř cítil Housovu bolest. Když režisér zvolal: STOP - všichni, kdo byli přítomni, se postavili a začali spontánně tleskat. Byl to pro mě zážitek, který se možná už nikdy nebude opakovat...
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Taub zjistil, že je jeho přítelkyně těhotná.)
Taub: (na Foremana) Nevím, proč uvažuje, že si to nechá. Sotva mě zná. Ví jen, že jsem malej a plešatím. Ani evolučně to nemá výhodu!
Hlavní postavy
Dr. Eric Foreman
Dr. Gregory House
Dr. James Wilson
Dr. Robert Chase
Dr. Chris Taub
Dr. Remy 'Třináctka' Hadley
Dr. Lisa Cuddy
Vedlejší postavy
tanečnice
sestřička
zdravotní sestra Colleen
Dr. Riggin
Rachel Cuddyová
Rachel Cuddyová
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPřesčasy
Původní názevAfter Hours
Rok natočení2011
Premiéra16. května 2011
Česká premiéra12. března 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut (včetně reklam)
Autoři profilu epizody