plakát seriálu

Drákula

(Dracula)

Názory uživatelů

The legend takes new life

Dracula patrí k mojím obľubeným knihám. Plus je to klasika,ktorá sa dočkala nespočetne veľa spracovaní až prišlo to posledné od NBC.Síce ide väčšinou do serialóv bez toho aby som od nich niečo alebo veľa čakala, pri Draculovi to bolo opačne. Áno čakala som od neho dačo, a dostala som dačo úplne iné.

Kto čakal aspoň trochu presné spracovanie Stokerovej predlohy má menšiu smolu.Máme tu rovnaké postavy, naznačanie menšej podobnosti vzťahov ale to bude asi tak všetko.Ide skôr o voľnejšie spracovanie, ktoré si ide vlastným smerom.

Seriál je plný napätia, odhalení, intríg či sledovania vlastných cieľov. Striedajú sa akčné scény s tými kľudnejšími. Má svoje tempo, ktoré bolo občas trošku pomalé a občas prirýchle.Raz chytil vysoké tempo a kvalitu,ale o chvíľu na to trochu klesol. Človek mal pocit, akoby bol počas celého seriálu na horskej dráhe.
Tak trochu mi tam chýbalo viacej tých WTF momentov. Občas sa totižto mohlo zdať,že niektoré veci boli ľahšie predvídateľné.

Ako som už spomínala tak postavy mali s tými knižnými spoločné len mená a len minimum povahových vlastností. Jonathan hral Alexandra/ Draculu skvelo. Len akoby to nebol ten pravý Dracula.Áno mal svoj plán na pomstu, neváhal preň zabijáť či používať rôzne špinavé triky. No to akoby šlo polovicu seriálu do úzadia a on bol tým zamilovaným mužom,ktorý videl svoju milú a chcel ju urobiť šťastnou.
Alexander a Mína. Dracula a Ilona. Láska, ktorá pretrvá veky,ktorú treba pomstiť a ochrániť. Vskutku zaujímavý námet a trochu iné poňatie klasiky. Tvorcovia z toho mohli kľudne vyšmýkať viacej- pomsta Alexandra, boj s tými čo ho o jeho lásku pripravili. Len keby tomu tak bolo. A keby bola aspoň štipka chémie a iskri medzi ním a Mínou. Po celý čas som však mala pocit,že tí dvaja na seba tak hadžú neviné a lačné pohľady, ale to je tak všetko. Pri pohľadoch to všetko začínalo a aj končilo. Ich zamilovanosť som mala problém im veriť a tým pádom im aj držať palce.
Jessica De Gouw mi v Arrowovi nesedla, preto som sa bála jej Míny. A nesadla mi ani tu. Tej babe som mala problém veriť čo i len nos medzi očami. Celý čas akoby hrala na pár výrazov, ktoré stále striedala. Bola nevýrazná a mdlá.

Na koho som sa okrem Jonathana tešila bola Katie, ktorej Lucy mohla byť tak perfektným charakterom. No nebola ním. Lucy pôsobila ako rozmaznané dievčatko, ktoré chce aby ho mal niekto rád.
Svoje plusy a mínusy mal aj Jonathan. V jednej chvíľu sa choval normálne, no o pár minút neskôr bol z neho kompletný magor.

Svetlými a zaujímavými postavami boli Reinfield, Van Helsing (ktorý konečne po konci snáď podá úctu knižnému) a lady Jane (síce som ju 3/4 častí nemusela, no tá ženská mala svoj cieľ a charakter). Takto by sa dalo pokračovať asi do nekonečna bo postáv v seriáli bolo neúrekom,až boli niektoré z nich zbytočné.

Dracula nie je zlým seriálom a skúsenie stojí, len naň netreba nahliadať ako na spracovanie klasiky, ale skôr ako na jej voľnejšie spracovanie. Síce zažil seriál počas prvej série svoje výstupy a poklesy, no finále to trošku napravilo. Určite si zaslúži šancu na druhú sériu, nech sa môže naplno rozvinúť.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

The legend takes new life.

Dracula mě nezujal už pilotem a bohužel se mu nepodařilo obrátit můj názor. Kvalita šla sice s přibývajícími epizodamy nahoru, přesto jde však jen o průměrné drama s obrovským nevyužitým potenciálem.

Tematicky Draculu miluju. Je to jeden z mých nejoblíbenějších muzikálů, viděla jsem pár filmů a prostě je mi toto téma dosti blízké. Na druhou stranu tento seriál mě nedokázal zaujmout.

Kromě Meyerse mi tam nikdo nebyl sympatický, což je asi největší kámen úrazu. Především představitelka Miny, Draculovy životní lásky, je děsně mdlá, nevýrazná a celkově nesympatická. Ale ani další přátelé/přítel­kyně/učitel si mě nedokázali získat. Překvapila mě však lady Jayne, která byla v pilotu šíleně nesympatická, postupně se z ní ale stala celkem snesitelná postava, které jsem místy i fandila. Milostný trojúhelník Dracula/Mina/Jonathan pro mě nebylo žádné rozmýšlení. Harker byl sice slaďoušek, ale nikdy mi k srdci nepřirostl. Draculovi naopak mohli vybrat trošku přitažlivější vzhled (Meyersovi ten knírek prostě nesluší), ale jeho chemie s Minou byla jasně výraznější.

Příběh dle mého názoru mohli zjednodušit. Celé to zničení tajného řádu mi přijde nadbytečné, měli se zabývat novým životem slavného upíra a reinkarnací jeho lásky, to by bohatě stačilo. Takto se to zbytečně zamotává a od každého máme k dispozici jen kousek, který si nás nestihne dostatečně obmotat kolem prstu. Na druhou stranu se mi ale líbí, že nejde o epizodky, ale o rozvíjení jednoho hlavního příběhu, což je podle mě ta lepší volba.

Pilot obsahuje pár odvážných scén, ať už násilnicky nebo sexuálně. Při scéně v opeře jsem si vzpomněla na Reign :D Ale je trošku škoda, že tento námět nevzala kabelovka, mohlo z toho být čistě upírské True Blood z klasické doby. Ok, když to vidím napsané, nevím, jestli by to fungovalo :) Ale Draculovi schází ta špetka něčeho, kvůli čemu bych se těšila na nový díl.

Finále každopádně potěšilo. Nechybělo napětí i akce, pár smrtí a velkých odhalení, dokonce i sexu jsme si užili. No a ten závěr, kdy se z Helsinga stal chlap, kterého známe z klasických vyprávění, mi k seriálu sedl, i když poslední scéna opět otevřela vrátka navazujícímu ději. Nevíme, co se stalo s přeživšími, ale minimálně na chvíli jsme si mohli užít romantické shledání Draculy s jeho životní láskou. Za to chválím.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

První série nuda

Zajímavé téma (pokrokový Dracula a Hellsing vs tajemné bratrstvo), dobře napsané postavy (Draculův čer... afroamerický komorník, baronka jako vrchní lovec...), naprosto výborná hudba... Ale nuda jak cyp, bohužel... Chvílemi sem hodně zápolil, abych dokoukal... Tuna romanťáren pro něžné pohlaví (chvílemi jsem měl pocit, že koukám na Tudorovce :), takže ty by daly určitě o 20% více :)

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Vzkriesenie legendy, ktoré tak úplne nevyšlo

Veľmi by som seriálu chcela dať lepšie hodnotenie, nakoľko postavu Draculu mám rada už od prvého stretnutia so Stokerovým dietkom, no keď sa naň pozriem triezvym okom, tých 40% je tak akurát. Rhys Meyers je démonický herec, predsa som si jeho Draculu nezamilovala až tak, ako by som mala. Zvyšok okolo neho podáva akurátny seriálový výkon, ktorý neurazí ani nenadchne. Zápletka je dobre vystavaná, no k jej vyústeniu sa divák dostáva cez strašnú kopu zbytočností a silených prekážok. Dobová atmosféra a charizma zo seriálu dýchali slušne, kostýmne i výpravou bol seriál výborný, no hororová zložka zaostávala a to, že väčšina charakterov bola napísaná extrémne nesympaticky, mi spolu s nie príliš chytrým scenárom zážitok narušilo kompletne. Zrušeniu sa tak vôbec nečudujem, vlastne by som sa druhej série pomerne obávala.

40 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nie, radšej knihu!

Čekala jsem zpracování Stokerové předlohy, a to se rozhodně nenaplnilo. I když musím přiznat, že nějaké změny mě dostaly (např. Renfield jako sluha a ještě k tomu černoch).

Nechtěla jsem si to přiznat, ale seriál mě hrozně štval a nebavil a jediný důvod proč jsem ho dokoukala (a vlastně i s ním začala) byl Jonathan Rhys Meyers. Takže jsem vlastně velice vděčná, že 2. série nebude protože to bych opravdu nezvládla, vzhledem k tomu, že si nelibuji v masochismu.

Postavy se mi svým způsobem líbily i jejich představitelé až na Mínu (která je mi nesympatická už od Arrow), bohužel hrála Draculovu one true love, Lucy bych fandila mnohem víc, aby získala jeho mrtvé srdce.

Závěrem, jsem ráda, že jsem seriál viděla ale nikdy více, pokud budu chtít vidět Jonathana pustím si rozhodně něco jiného, a pokud si budu chtít dát Draculu, raději si znova přečtu knihu.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Upír, od kterého si necháte pít krev.

Tak, jak začít. Zaprvé, jsem překvapená, že se Dracula se svojí nesmrtelností dožil jen první série. Zadruhé, to JRM nějak přilnul k hraní mrtvých panovníků(už si může krále a knížete, uvidíme, co dál, příště by to mohl být sultán)?

Pokud čekáte klasického Draculu, tak předem říkám - nečekejte. O knižní předlohu se semtam opře, ale jinak je to pojaté úplně jinak. Děj je změněn, charaktery se na originál nepodobají ani omylem, jsou přidané nové postavy a má to šmrnc.

Jako postava mě nejvíce zaujala Lucy Westenra v podání Katie McGarth. Její mluva, charisma a jistá roztomilost jako maska její skutečné, né moc čestné povahy a rozmazlenosti, na to se nedá říct nic špatného ohledně kvality, protože v tomhle se povedla. Naopak Mína, postava, která by měla být aspoň trochu sympatická se mých sympatií absolutně nedotkla. Hodně tomu nepomáhá špatný výběr herečky. Viděla jsem jí už v Arrow, kde se dala snést, ale sem se fakt nehodila. Její nařvaný obličej se k hraní jemné, konzervativní dívky fakt nehodí. Jako drsnačka v Arrow, budiž, ale tady fakt ne, i na promo fotkách působí hrozně nepřirozeně, prkenně a k tomu přičteme fakt, že sama o sobě neumí moc dobře hrát. Prostě je v tomhle úplný opak Katie McGarth, která se na tam naopak hodila dokonale.


Je jasné, že upírské téma se už bez love triangle prostě neobejde a i na Draculu si to počíhalo. No, ovšem vybrali si herečku, která v podstatě nemá chemii ani s jedním růžkem tohoto trojúhelníku a většinu času veškeré touhy po ní působí strašně nuceně, radši bych po boku Draculy/Alexandera viděla Lucy. :D

Nově připadá postava lady "sekám upírům hlavy a nerozcuchám si účes" Jane se celkem obstojně zapojila do děje, zajímala mě, Victoria Smurfit má šarm, který tuhle postavu v mém žebříčku oblíbenosti posunul.

A samotný Dracula/Alexander...no. JRM je pan herec, postava byla holt jiná, než jsem jí čekala. Původní je prostě hajzl, protože je to čiré zlo, které to prostě baví. Tady má motiv a cíl pomsty, megalomanskou ideu, sexuální apetit a i smysl pro romantiku. V knize se svými služebníky zacházel stejně jako s nepřáteli, ale tady se i s Renfieldem kamarádíčkuje a nechává si od něj líbit jeho narážky. Tenhle Dracula byl takový Chuck Bass z GG, cíleně psán pro ženy. :D Chápeme jeho jednání, někteří mu možná i budou fandit. Co mu nelze upřít je to, že je intrikán, co nemá moc velkou konkurenci, ale občas se problému zbavuje pěkně po upírsku.
Dracula v novém kabátku na mě svůj dojem udělal, bavilo mě to, člověk nevěděl, co čekat od další epizody a celkem příjemně se na to koukalo a tím pádem byla celkem škoda, že se to dál nehlo. Nicméně, neoplakávám to, byli tu jiní, byli tu lepší.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Dracula pil krev...

Musím se přiznat na seriál jsem se začala dívat kvůli příběhu, ale dodívala jsem se kvůli obsazení. Ne že by příběh nebyl zajímavý. To, aspoň teda pro mě, opravdu byl, spíše se mi zdál překombinovaný a na konci trochu nelogický a otevřený do tolika stran, že nevím, kde chtěli tvůrci navázat případné další série.
Seriálu ale musím přiznat,že se jim povedlo obsazení, které bylo opravdu geniální (sluha Renfield byl přímo dokonalý a Dracula také) a také seriálu nejde upřít slušné tempo.
Seriál sice nepatřil k mým nejoblíbenějším, ale oblíbila jsem si ho a tak neprodloužení bylo pro mě celkem zklamáním. Seriál sice není přímo romantický, ale lásky je tam dost (hlavně ze strany Draculy) což bylo podivně příjemné. proto hodnotím, tak jak hodnotím. Škoda jen, že nevíme konec, ale to už asi nikdy nezjistíme...

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Vzestup a pád

Z prvních dílů jsem byla nadšená - notoricky známý Drákula v novém slušivém kabátě a hezkou tvářičkou O:).

Příběh se zakládá na stereotypním několikaúhelníku a intrikách, které mě osobně přestaly po chvíli bavit. Nečekané zvraty a události, hlouběji a hlouběji do "temného světa" na mě působily až příliš tuctově a hodně jsem se přemáhala seriál dokoukat až do konce.

Vizuálně je to parádní podívaná - dobové šaty, účesy, make-up.. zajímavé tváře herců, dle mého i v mnohých situacích skvostné výkony, ale ta tuctová zápletka, která se ani tolik nerozvíjí, seriálu ubrala na atraktivitě. Bohužel. :)

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Střídavý, střídavý, elektrický proud..

Po prvním dílu jsem lehce rozvrkočen. Dracula jako vynálezce a mstitel, Van Helsing něco jako spojenec v cestě za pomstou a Renfield je černoch ??? (Nehledejte rasistický podtón, prosím).
Kostýmy skvělé, těch pár triků nebo masek také dobře zvládnuto, Mina není zrovna můj typ, takže doufám, že se hrabě co nejdřív zakousne do Lucy. Jsem rád, že nám američtí tvůrci názorně vysvětlili, k čemu mají upíři dlouhé a štíhlé prsty a jak moc jim vadí denní světlo.. Trošku jim uteklo, že upíři nemají vrhat žádný stín, ale hrabě ho statečně vrhá. Je to detail, ale …
Zatím dávám 50 %, protože těžko říct, jak se to dějově vyvine a jaký to bude mít spád v dalších dílech.

50 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Draculand

Blíží se nám Helloween tak nás poctil svojí naštvou nejslavnější upír v dějinách. Je návštěva zajímavá nebo našeho hosta poprosíme, aby nás raději vypil do sucha. Tak trochu oboje. Seriál začíná hezky tajemně a to v temné jeskyni kde Dracula odpočíval podle jeho vzhledu vysušeného hroznu pěkných par desetiletí. Menší vniknutí vykradačů hrobek a nechtěné krvácení jednoho z nich, z naše ho hrdiny udělá zase špičatého mladíka. Pryč ale z vykopávek a jede se do civilizace přesněji do Londýna 19. století. Což je dobře seriál se tak odlišuje od zbytku upírské populace jak v TV tak na DVD. Nastup správně pompézní ze světelnými efekty na konci uvítací party. Dracula je zde představen jako americký vizionář a podnikatel, který chce ze světa udělat světlejší místo pro život. Jeho úmysly však tak čisté nejsou a pomalu zjišťujeme, že jeho přání je zabit polovinu zdejších hostu kteří patří do tajemného řádu a v minulosti mu zapálili manželku. Vendeta tedy oprávněna. Jelikož však nic není tak jednoduché, vyvraždění celého řadu nestačí, je tedy nejdříve nutné odstavit je od zdrojů financí. Nahlédnout i pod pokličku a podívat se jestli nám náhodou někdo neunikl. Protože je Draculova party plná překvapení, objeví se na ní i jeho zesnula manželka, spíše dokonala dvojnice, která vše hezky komplikuje a nahrává tak k menši romanci. Snad neskonči stejně jako její předchůdkyně. Vše tedy hodně Shakespearovského. A to je ten problém. Ukecanost pilotu a jeho rozvláčnost. Po celou dobu se tady nic zásadního neděje. Seznamujeme se pomalu s dějem, postavy, tajemným spolkem a upíry. Je zde hodně nad průměrných dialogu, které někdy postrádají šťávu a logiku. Žádné dějové překvapení prostě další honba za pomstou. Jedna podařená akční scéna a to je vše. Upíří jsou zde podaní dost suše. Mají prostě větší sílu a nechodí na slunce. Snad zdejší upíří povstanou z rakví a autoři je a jejich tajemny svět víc propracují. Bylo by zajímavé zjišťovat, jak si upíři vedou v 19. století. Menší naznak takové myšlenky tady je. Zavřeny v kleci, snad nám neuletí. Tvůrci se rozhodli postavy předem zaškatulkovat, předvádí se zde tedy xena bojovnice, naružíva blondýna, menší pisálek a záhadný doktůrek. Samotný Dracula má sice správné démonické charisma ale postava je zde napsaná dost ploše a postrádá hloubku. Vykreslit ho jako amerického podnikatele se taky moc nepovedlo působí to trochu směšně. Triky jsou povedené, stejně jako kostýmy. Zatím nezbývá nic jiného než téhle novince dát pár dílu navíc a rozhodnout se zda se dívat nebo ne. Já určitě zatím kolik brousit nebudu. S přáním ať vás o dušičkách nikdo nevyděsí…..

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Variace na téma Dracula

Dracula je moje oblíbená literární postava. Stejně jako třeba Harry Potter. A nebo hrabě Monte Christo. A scénáře přesně nebo co nejblíž předloze už mě po x-tém zpracování začínají nudit. A stejně jako u HP mi nevadí, když si někdo s postavou Draculy pohraje a vymyslí pro ní další životní kapitoly nebo alternativní život. Od dětství mám taky moc ráda svět Julesa Vernea. Myslím, že tomuto seriálu se podařilo spojit mé oblíbené světy a Rhys-Meyers, kterého mimochodem nemusím, se mi v hlavní roli hodně líbil. Škoda, že už nebudou další série.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Očekávejte neočekávané, což nemusí být ku prospěchu.

Dojmy z pilotního dílu ve mně zanechaly smíšené pocity, které se více přiklání k tomu, že tohle nebude seriál pro mě. Možná hlavně z důvodu, že jsem očekávala něco ohromného a nevšedního. Bylo mi naservírováno něco, u čeho jsem se příšerně nudila a ani nápad na podnikavého Dráculu, jenž se začne zajímat o energii a bezdrátové žárovky, mě opravdu neohromil. Pokud stojíte o dodavatele energie, nedoporučuju spol. Drácula a.s.

30 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Kde nic není, ani elektřina nepomůže

Tak kde začít. Snažila jsem se, opravdu. Dala jsem tomuhle seriálu šanci na tři díly ( pardon, dva a půl), ale bohužel to dál vzdávam.Seriál je hrozně vleklý, děj skáče jak šachové figurky na stolečku Garryho Kasparova, v důsledku čeho se divák nedokáže pořádně soustředit na dějovou zápletku. Nevím, možná jsem to odpískala brzo, ale většinou mě seriál po 2-3 dílech buď osloví, nebo ne. A tady opravdu nemá smysl dál tahat kačera na provázku (vlastně Draculu na obrazovku). Pro ty co si seriál oblíbili přeji příjemný zážitek a tomu zbytku včetně mně volný večer bez Draculy.

30 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Pustit či nepustit

První díl seriálu jsem očekávala s napětím a opravdu jsem byla zvědavá jak bude pojat a jak bude vypadat a co přišlo? Po první dílu zatím přišlo jen zklamání. Seriál mne zatím nezaujal ani nevtáhl do děje. Odvahu pustit si druhý díl jsem zatím nenalezla, tak se ptám ostatních, mám mu dát šanci či nikoli?

30 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Drákula: Legenda jak ji neznáte

Jindřích VIII. Tudor je mrtev, jeho seriálový představitel nikoli. A přesto bude nyní hrát tvora, který má k smrti zatraceně blízko. V seriálové variaci na klasické hororové téma jej čeká pití cizí krve.

Drákula. Zubatý Nikola Tesla

Seriálový rok 2014 se vinul dopředu avizovaným ukončením True Blood: Pravé krve. Stal se tak trochu i koncem jedné televizní éry. Upíří mánie, kterou rozpoutaly filmová série Underworld a další snímky, postupně vyprchává a blíží se ke svému konci i na obrazovkách. Děti noci už se zkrátka tak trochu okoukaly, a pokud nepřijde nějaký nový spásný fenomén, zase se na pár let vrátí do svých televizních a filmových rakví. A kdo ví, možná bude onou krví do žil vampýrských seriálů a snímků nová série The Strain, kterou momentálně vyrábí již třetím rokem populární hellboyovský režisér Guillermo del Toro. Anebo taky nebude.

Jedno je ale už dnes jisté. Seriál stanice NBC, Drákula, který nabídla českým divákům Prima Cool, se spasitelem televizních upířích tesáků nakonec nestal. A to i přes fakt, že jeho ambice byly značné. Tak velké, že do role knížete temnot a nejznámějších upírů zde byl dokonce povolán uhrančivý Jonathan Rhys Meyers, superhvězda seriálu Tudorovci. Přesto to však nestačilo na víc než deset epizod, ve kterých se budou milovníci původní knižní předlohy Brama Stokera patrně hlavně ztrácet. Vlad Napichovač, děsivý rumunský kníže a ničitel saracénů, zde totiž doznal několika poměrně radikálních změn v životopise.

Vynálezce ze záhrobí

Přitom ne že by sám hrabě v tomto seriálu nebyl fešák. Meyersovu chlapáckému charismatu lze asi jen těžko něco vyčítat. Šestatřicetiletému irskému herci pořád stačí mrknout okem, aby omdlévaly první řady, a to i v případě, že se zrovna někomu zakusuje do krční tepny. Navíc se celý seriál odehrává ve viktoriánském Londýně, což je samo o sobě vždycky tahák. Jenže na ději už je tak trochu poznat, že tento seriál z větší části produkovalo zámoří, a chvílemi se ze všech těch novinek až točí hlava.

Tak například hlavní hrdina je zde vlastně z poloviny Američan. Anebo se za něj alespoň vydává, a proto si nechává říkat Alexander Grayson. Na druhé straně je to ale pořád upír – a to se počítá. Zároveň je ovšem taky trochu geniální vynálezce, nemálo podobný Nikolovi Teslovi, který by rád dal elektrickou energii všem a pokud možno zadarmo. Mimochodem jeho pravá ruka, pan Renfield, není rezident ústavu pro choromyslné, nýbrž normální inteligentní člověk a k tomu černoch.

A co na to Abraham Van Helsing, nejslavnější lovec nebezpečných krev sajících predátorů, kterému zde propůjčil svůj šarm německý herec Thomas Kretschmann? Zatímco kdekoli jinde by hlavně ostřil kůly a sklízel česnek, v tomto seriálu je to právě on, kdo nakonec dostává Drákulu z jeho hrobního vězení. Ovšem má to dobrý důvod. Tito dva nesourodí soupeři mají totiž společného nepřítele – starobylý Řád draka, který se již po staletí snaží uchvátit moc nad světem. Třeba i za pomoci jasnovidců a germánských elitních lovců. Pochopitelně musí dojít i na lásku, protože ulicemi Londýna prochází také ambiciózní mladá lékařka Mina Murrayová, nastávající kurážného novináře Jonathana Harkera.

Prostě na každý ždibec originálu v tomto seriálu připadá věrtel nových a značně neotřelých pohledů, mísících v sobě akci, romantiku, dobrodružství, historii a občas i něco málo z hororu. A protože se na podobě Drákuly poradensky podílel také Daniel Knauf, tvůrce legendárního mysteriózního seriálu Carnivále, nechybějí mu ani hutná atmosféra a spousty ponurých zákoutí. Ostatně Drákula se také odehrává v podstatě celý v noci, jak se na podobnou podívanou sluší a patří. Jak to ale nakonec dopadne s vyceněnými tesáky pána noci, to už se bohužel nedozvíme. Zakousnout se ale rozhodně umějí.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Dracula

Seriál Dracula mě zaujal nejen svým námětem, ale také hereckým obsazením. Jonathan Rhys Meyers mě už v Tudorovcích jasně přesvědčil, že hrát umí a tudíž jsem se na něj v roli Alexandera Graysona těšil. Stejně tak Jessica De Gouw jako Mina je podle mého názoru hodně dobrou volbou, která seriálu přidala určitě na atraktivitě. Po všech dílech první řady můžu s klidným svědomím říct, že mě seriál opravdu bavil a to jak po příběhové stránce, tak po herecké stránce jsem byl maximálně spokojený a vyhlížím, zda bude i druhá řada.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nabrousit špičáky ...

Tak tohle je něco pro mě! Netajím se tím, že jsem až do morku kostí fanouškem upírů, takže mě tohle zase dostalo. Nejdřív jsem váhala, jestli už přece jen těch upírů není dost, ale Jonathan Rhys Meyers v roli Dráculi, to jsem si prostě nemohla nechat ujít. Byla jsem mile překvapena, ikdyž celková zápletka nepatří mezi ty nejlepší, je seriál koukatelný. A to bych nebya já, kdybych ty špičáky a litry krve nechala jen tak. Jsem zvědavá jak se to nakonec vyvrbí, takže nabrousit špičáky a pojďme něco zakousnout ...

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Drákula podnikatel

Kostými, doba a okolní kompozice je správná. Postava Drákuly je, ale tak nějak suchá. Pořádně nevíte o co jde, protože se tam prolíná hodně dialogů a skáče to sem a tam (přesto si myslím, že to do sebe začne zapadat). Nechápu spojení Drákuly s průmyslem a podnikáním (navíc ještě s bezdrátovým svítěním žárovek?? Jeho pravou ruku Renfielda, hraje naprosto nehodící se herec, tuhle volbu nechápu. Mina je "dvojnice" Drákulovi ženy shoda s TVD, studuje medicínu, proč, je tam profesor Van Helsing?? Scéna blondýnky jak se ohání meči a seká do box pytlů mi přijde jako Buffy přemožitelka upírů.Jonathan Meyers má velké charisma a celkově je laťka seriálu postavena na něm. Jednoznačně se po prvním dílu nedá určit zda sledovat či ne. Tohle se ukáže po více dílech až se provážou věci dohromady.

50 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Další upír na scéně.

Skvělý příklad toho, jak se během série zlepšovat. První díly byly jen lepší průměr, ale šla kvalita s každým dílem nahoru. Pochválit musím rovněž výběr herců. Meyersovi role podle mě sedí víc než Jindřich VIII. Skvělý jsou rovněž Thomas Kretschmann a Nonzo Anozie je geniální. Doufám, že po výborném finále bude i druhá série.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Sexy Dracula

Příběhy o Draculovi mám ráda. Tento seriál mi připomíná Tudorovce, kde si Meyers taky zahrál hlavní roli. Zajímavé pojetí, že se z něj stane vynálezce a chce zničit společnost ,,lidsky". Původní Dracula by je rozsápal na cucky. Ale to, že může pak chodit na slunci už se neblíží legendám. Jinak fajn.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Drakula?

Po pěti dílech mi seriál nepřirostl k srdci. Oba hlavní představitelé mi nejsou moc sympatičtí a chybí mi mezi nimi to správné jiskření. Pro mě ztráta času.

50 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

dracula

zatím davam jenom 60,urcite budu sledovat dal,ale asi jen par dilu,pokud me pan upir nepresvedci o opaku,protoze zatím nic moc,ale je to jen muj nazor

60 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

krása střídá nádheru ..

Jsem nadšená, myslela jsem, že to bude něco na způsob filmu Van Helsing, ale má to opravdu zajímavý děj, do hlavní role je obsazen snad nejcharismatější herec světa a celkově mi to nedalo .. Viděla jsem jeden a jedu dál v krasojízdě :D doufám jen, že budou točit dál, těch pár co jich je, mi stačit nebude! :D

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Dracula

Po dvou dílech které jsem viděla ještě nedokážu pořádně hodnotit.Zatím se mi Dracula líbí.Pro mě zajímavé efekty,a také se mi líbí zapracování minulosti Draculy do dnešní doby.Zatím hodnotím takhle,uvidím jak se bude děj dále vyvíjet .
Tak mi skončil seriál,který jsem si oblíbila. Hodnocení jsem změnila na 90 % .Četla jsem knihu o Draculovi,a chtěla jsem vidět filmové zpracování.Viděla jsem několik,ale tenhle seriál se dostal doslova pod kůži. Nějak si nemůžu pomoct,ale přesto že je to úpír, já z něj cítím hlavně tu neskonalou lásku, a té je jaksi v poslední době dost málo.Takže já seriál hodnotím na devadesát procent.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Bohužel

Obrovské sklamání upíry mám docela rád, ikdyž smívání jsem též nedal, přesto nuda k uzoufání. Viděl jsem pouze dva díly a na další se nechystám. Seriál co nenastřelí hned od začátku je ztráta času.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Dracula znovuzrozený

Není to špatné, i když je to plné změn. Všechno se dá odpustit, ale to, že je Reinfeld černoch se mi nezamlouvá. Rozhodně nejsem rasista, ale je to trochu moc.. Jinak, Meyers je docela fajn, ale toho Draculu jsem mu úplně nevěřil. Příběh není špatný, koukat se na to dá, ale po pár dílech jsem se rozhodl, že počkám na dabing, protože Sleepy Hollow mě baví víc a navíc mám rád Draculu... Dá se to, prostě. 60%.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

U mě žádná jiskra z vesmíru neproběhla...

A to je to, co tomu seriálu chybí - jiskra. Rychlejší spády, svižnější děj. Jediný, kdo to u mě zachraňuje je Jonathan Rhys Meyers, je to prostě padouch vzhledem a fešák. Nejhorší je, že tam vlastně není žádná postava, která by nějak vyčnívala. Kdyby toho Draculu hrál někdo jiný, snad by mě to ani nebavilo. Žádná postava nemá břitký smysl pro humor, prostě nic. Jak říkám, Dracula sice v seriálu čerpá energii z vesmíru, ale na mě se nepřenesla, což je škoda, potenciál určitě velký.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk