plakát seriálu

Firefly

(Firefly)

Zajímavosti ze seriálu
Všechny uniformy vojáků Aliance byly přebytkem z natáčení Hvězdné pěchoty.
Všichni herci nejraději pobývali přímo ve společenské místnosti Serenity, než aby šli o přestávkách do karavanů nebo vlastních šaten.
Některé ze zbraní použitých v seriálu jsou skutečné zbraně, které byly vybrány na základě jejich futuristického vzhledu. Rekvizitáři na nich neprovedli žádné úpravy. Vojáky Aliance tak můžeme vidět s puškami Enfield L85, které byly standardní výbavou britské armády v 80. letech. "Browncoats" nosí pušky Heckler & Koch G36, které jsou běžnou výbavou v německé armádě.
Puška, kterou v celém seriálu nosí Zoe je inspirována podobnou zbraní, kterou používal Steve McQueen ve westernovém seriálu z 60. let Wanted: Dead or Alive.
DVD se seriálem Firefly se dostalo do vesmíru – astronaut Steven Swanson ho vzal s sebou na ISS na palubě raketoplánu Atlantis během mise STS-117 v červnu 2007.
Kožené vysoké boty s třemi přezkami, které nosí River Tam (Summer Glau) můžete vidět v některých dílech seriálu Terminator: The Sarah Connor Chronicles na nohou Cameron Philips (Summer Glau) nebo Sarah Connor (Lena Headey).
Jako první byla odvysílaná epizoda The Train Job, která je ale na reálném seznamu epizod až druhá. Bylo to rozhodnutí TV stanice.
Kůň na kterém Mal (Nathan Fillion) jezdí, je jedno na které planetě, je vždy jeden a tentýž a jeho jméno je Fred.
Nikdy se nedozvíme, ke které víře se hlásí pastor Book. Není také zřejmé, kdo je Book ve skutečnosti (několikrát bylo naznačeno, že není obyčejný duchovní).
Loď je pojmenována po údolí Serenity, ve kterém svedli bitvu Aliance a Nezávislí (k těm patřili i Mal a Zoe). Nezávislí zde utrpěli krutou porážku. Slovo Serenity v angličtině znamaná klid, vyrovnanost, pokoj.
Po zrušení seriálu se Nathan Fillion nechal několikrát slyšet, že pokud by měl dost peněz, koupil by vysílací práva a natočil další díly. Několik stovek fanoušků založilo účet, na který začali posílat peníze.
Joss Whedon přiznal, že inspiraci pro seriál byl román The Killer Angels od Michaela Shaara.
Následující film Serenity, který celý seriál zakončil, si vydupala početná základna fanoušků, kterým se nelíbilo předčasné zrušení.
Často se zde mluví čínsky. To proto, že USA a Čína jsou posledními velmocemi. Tvůrci také díky tomu mohly použít jakékoli nadávky, které by se v angličtině musely vystřihnout.
Postavu Inary začala natáčet Rebecca Gayheart, ale vzápětí byla nahrazena Morenou Baccarin.
První natáčecí den v kompletní herecké sestavě je 20. března 2002.
Ve Fox TV nezůstal nikdo z těch, kteří byli zodpovědných za zrušení Firefly.
Čtyři z hlavních postav se objevili ve vedlejších rolích v dalších seriálech Josse Whedona (Buffy, Angel). Konkrétně Nathan Fillion, Summer Glau, Adam Baldwin a Gina Torres.
V seriálu mělo být původně 5 hlavních postav, ale nakonec se tvůrci rozhodli vytvořit 9 hlavních postav.
Pravděpodobně 1. seriál (asi i s filmovým pokračováním Serenity), ve kterém filmaři natáčeli vesmírné scény, tak jak mají opravdu být. A to beze zvuku.