Firefly

Firefly (Firefly) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Všechny uniformy vojáků Aliance byly přebytkem z natáčení Hvězdné pěchoty.
Vložil: Seraphine313
Všichni herci nejraději pobývali přímo ve společenské místnosti Serenity, než aby šli o přestávkách do karavanů nebo vlastních šaten.
Vložil: Seraphine313
Některé ze zbraní použitých v seriálu jsou skutečné zbraně, které byly vybrány na základě jejich futuristického vzhledu. Rekvizitáři na nich neprovedli žádné úpravy. Vojáky Aliance tak můžeme vidět s puškami Enfield L85, které byly standardní výbavou britské armády v 80. letech. "Browncoats" nosí pušky Heckler & Koch G36, které jsou běžnou výbavou v německé armádě.
Vložil: Seraphine313
Puška, kterou v celém seriálu nosí Zoe je inspirována podobnou zbraní, kterou používal Steve McQueen ve westernovém seriálu z 60. let Wanted: Dead or Alive.
Vložil: Seraphine313
DVD se seriálem Firefly se dostalo do vesmíru – astronaut Steven Swanson ho vzal s sebou na ISS na palubě raketoplánu Atlantis během mise STS-117 v červnu 2007.
Vložil: Seraphine313
Kožené vysoké boty s třemi přezkami, které nosí River Tam (Summer Glau) můžete vidět v některých dílech seriálu Terminator: The Sarah Connor Chronicles na nohou Cameron Philips (Summer Glau) nebo Sarah Connor (Lena Headey).
Vložil: Seraphine313
Jako první byla odvysílaná epizoda The Train Job, která je ale na reálném seznamu epizod až druhá. Bylo to rozhodnutí TV stanice.
Vložila: Gabik.029
Kůň na kterém Mal (Nathan Fillion) jezdí, je jedno na které planetě, je vždy jeden a tentýž a jeho jméno je Fred.
Vložila: dernhelm
Nikdy se nedozvíme, ke které víře se hlásí pastor Book. Není také zřejmé, kdo je Book ve skutečnosti (několikrát bylo naznačeno, že není obyčejný duchovní).
Vložila: Dadulinka
Loď je pojmenována po údolí Serenity, ve kterém svedli bitvu Aliance a Nezávislí (k těm patřili i Mal a Zoe). Nezávislí zde utrpěli krutou porážku. Slovo Serenity v angličtině znamaná klid, vyrovnanost, pokoj.
Vložila: Dadulinka
Po zrušení seriálu se Nathan Fillion nechal několikrát slyšet, že pokud by měl dost peněz, koupil by vysílací práva a natočil další díly. Několik stovek fanoušků založilo účet, na který začali posílat peníze.
Vložila: Dadulinka
Joss Whedon přiznal, že inspiraci pro seriál byl román The Killer Angels od Michaela Shaara.
Vložila: Dadulinka
Následující film Serenity, který celý seriál zakončil, si vydupala početná základna fanoušků, kterým se nelíbilo předčasné zrušení.
Vložila: Dadulinka
Často se zde mluví čínsky. To proto, že USA a Čína jsou posledními velmocemi. Tvůrci také díky tomu mohly použít jakékoli nadávky, které by se v angličtině musely vystřihnout.
Vložila: Dadulinka
Postavu Inary začala natáčet Rebecca Gayheart, ale vzápětí byla nahrazena Morenou Baccarin.
Vložila: Dadulinka
První natáčecí den v kompletní herecké sestavě je 20. března 2002.
Vložila: Dadulinka
Ve Fox TV nezůstal nikdo z těch, kteří byli zodpovědných za zrušení Firefly.
Vložila: Dadulinka
Čtyři z hlavních postav se objevili ve vedlejších rolích v dalších seriálech Josse Whedona (Buffy, Angel). Konkrétně Nathan Fillion, Summer Glau, Adam Baldwin a Gina Torres.
Vložila: Dadulinka
V seriálu mělo být původně 5 hlavních postav, ale nakonec se tvůrci rozhodli vytvořit 9 hlavních postav.
Vložila: InaSe
Pravděpodobně 1. seriál (asi i s filmovým pokračováním Serenity), ve kterém filmaři natáčeli vesmírné scény, tak jak mají opravdu být. A to beze zvuku.
Vložila: InaSe

Filtr epizod