Firefly

Firefly (Firefly) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Narážky na jiné seriály

Momentálně nemáme v databázi žádnou narážku v tomto seriálu. Nechceš nějakou přidat?

Narážky na Firefly v jiných seriálech

Castle na zabití

Nathan Fillion (Castle) se na Halloween převleče za postavu Mala Reynoldse, kterého hrál ve Firefly.

Castle na zabití

V této epizodě promluví Nathan Fillion (Castle) čínsky a jako vysvětlení znalosti číštiny uvede důvod, že to pochytil ze seriálu, na který rád koukal. (Ve Firefly, kde hrál Fillion hlavní roli, se mluvilo často čínsky.)

Castle na zabití

Castlova matka odjíždí s Alexis do lázní v Oáze Serenity, o které Castle nikdy neslyšel. (v originále "You haven't heard of the Serenity?")
V epizodě: S03E16 - Bomba
Vložila: aaaja

Castle na zabití

Když si Castle přibližně v šesté minutě obléká modré latexové rukavice, mimoděk naznačí prsty "two by two, hnads blue", říkanku kterou pronesla mentálně narušená postava River v seriálu Firefly, když se v blízkosti objevili dva agenti Aliance, kteří vypadali jakoby nosili právě modré latexové rukavice.

Castle na zabití

Na konci dílu Castle postřelí "padoucha" do ruky, Beckettová ho pochválí a Castle: " Já mu mířil na hlavu (I was aiming for his head)." Stejně jako zdrogovaný Jayne ve Firefly.

Zpátky do školy

Troy objasní skupině, že mají s Abedem dohodu. Pokud kterýkoliv z nich zemře, druhý to narafičí tak, aby to vypadalo jako sebevražda zapříčiněná nespravedlivým zrušením seriálu Firefly.

Futurama

Jednou z hlav prezidentů je i Inara Serra (Morena Baccarin).

Teorie velkého třesku

Raj (o Sheldonovi): Prosil stanici, aby nerušila Firefly. (He begged the network not to cancel Firefly.)

Teorie velkého třesku

Sheldon oznamuje Leonardovi, že pátky večer jsou vyhrazené skvostnému seriálu Firefly.

Teorie velkého třesku

(Podepisování dohody spolubydlících) Sheldon: Spolubydlící souhlasí, že páteční večery budou vyhrazeny Joss Whedonovu úžasnému novému seriálu, Firefly. Leonard: To vážně musí být v dohodě? Sheldon: Měli bychom se na tom dohodnout teď, poběží to celé roky. (Sheldon: Roommates agree that Friday nights shall be reserved for watching Joss Whedon's brilliant new series, "Firefly". Leonard: Does that really need to be in the agreement? Sheldon: Well we might as well settle it now, it's gonna be on for years.)

Teorie velkého třesku

(Sheldon je naštvaný, protože Leonard chce vzít do Švýcarska k urychlovači Penny a ne jeho, takže v autě "hraje" hru Zrádci.) Sheldon: Druhé kolo, Leonard Hofstadter, Darth Vader, Rupert Murdoch. Leonard: Rupert Murdoch? Sheldon: Vlastní Fox a oni zrušili Firefly. Napovím ti on a Darth Vader jsou společně na druhém místě.

Sběratelé kostí

(Hodgins na Zacka, které mu se nedaří ovládat robota.) Hodgins: Tvůj robot mi připomíná tebe. Řekneš mu, aby se otočil, on zastaví, řekneš mu, aby zastavil, on se otočí. Požádáš ho, aby vynesl odpadky a on se kouká na opakování Firefly.

Battlestar Galactica

Loď třídy Firefly je možné vidět z okna doktorovy kanceláře, kde sedí Laura Roslinová.
Vložil: Saleas

Skladiště 13

Není to sice přímá narážka, ale seriál naskočí v okamžiku, kdy se na scéně ukáže Jewel Staite a Sean Maher (Ve Firefly Kaylee a Simon), znovu hrají pár, který by se měl dát dohromady.
Vložil: Pajky

Castle na zabití

Castle říká Beckettové, že je fanoušek dobré sci-fi - "I'm a fan of good sci-fi - "Star Trek," "Battlestar," that Joss Whedon show."

Teorie velkého třesku

Sheldon: "K Firefly natočili film, aby vše uzavřeli." ("Firefly did a movie to wrap things up.")

Teorie velkého třesku

Ve své písni Howard zmíní, že by Bernadette byl jako Firefly.

Král šprtů

Nerdi se baví o Firefly.

Král šprtů

Jedna z otázek se týká Firefly.

Teorie velkého třesku

Sheldon přirovnává důležitost přátelství s Howardem k Firefly.

Dům loutek

Ve flashbacku Caroline uvidí spis o Bennett a pronese: "Vsadím se, že by mě mohla zabít myšlenkou." (I bet she could kill me with her brain). Stejnou hlášku řekne River Tam ve Firefly (hraná Summer Glau stejně jako Bennett) směrem k Jaynovi.
V epizodě: S02E11 - Na stopě
Vložil: michal123

Dům loutek

Ve flashbacku myje Caroline hlavu Bennett, Bennett řekne: "Ty jsi tak nebojácná, chtěla bych se podívat na tvou amygdalu" (You're so fearless, I'd love to get a look at your amygdala). Odkaz na Firefly, kde Simon Tam zjistil, že jeho sestře River (hraná Summer Glau stejně jako Bennett) byla amygdala vyoperována.
V epizodě: S02E11 - Na stopě
Vložil: michal123

Teorie velkého třesku

Summer Glau říká Rajovi, že toho ví o vesmíru opravdu hodně. Ten jí odpovídá: "Ale no tak! Ty jsi při natáčení seriálu Firefly byla přímo ve vesmíru." (Come on. When you were on TV in Firefly, you were actually in space.)

Castle na zabití

Beckettová škádlí Castlea, pak se otočí a odejde. Castle: "Jo, raději uháněj!" (Yeah, you better run!)

Teorie velkého třesku

Raj chce od Filliona podpis jakožto kapitána Reynoldse z Firefly.

Král šprtů

House Hooloovoo zmiňuje ve své písni fanoušky Firefly zvané Browncoats.

Král šprtů

Jeden ze seriálů ve hře Panto-nerd.

Zločin

Caroline Swiftová (Jewel Staite - ve Firefly Kaylee) zmíní Serenity - jméno lodi ve Firefly. "Serenity... to zní jako jméno striptéra." (Serenity... Sounds like a stripper's name)

Knihovníci

Cassandra říká, že Nathan Fillion měří 188 cm a k přejití lodi potřebuje 43 kroků, takže loď měří 62 metrů.

Mrtvý bod

Pattersonová zmiňuje, že má v bytě DVD s tímto seriálem.
Vložil: Markus07

One Day at a Time

Elena zmiňuje, že chtěla vidět během Comic-Conu panel Firefly.
Vložila: Gabik.029

Take Two

Agentka Trumanová, kterou si zahrála herečka Jewel Staite, má na SPZ svého auta napsáno 5RN1TY. Je to odkaz na Serenity, jméno vesmírné lodi ve Firefly, kde herečka ztvárnila jednu z hlavních rolí.