For All Mankind

For All Mankind (For All Mankind) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
DoctorQQ

8. listopadu 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

That's one small step for a man

Když jsem v roce 1976 dostal knížku Milana Codra „Vesmír dokořán“, byla jako „osobní bible“. Od té doby jsem zpaměti vyjmenoval všechny posádky programu Apollo a se zatajeným dechem prohlížel fotografie uhořelé posádky Apolla 1 a v té době naprosto neuvěřitelně přiznané 2 tragické nehody sovětských kosmonautů.
Tenhle seriál je pro mě absolutní třešnička. Vůbec nevadí, že se odehrává v alternativní historii, naopak. Slyšet známá jména a „poněkud jiné“ osudy někdy ještě žijících, někdy už bohužel ne skutečných osob mi nedělá žádný problém, naopak se skvěle bavím. Alexej Leonov jako první člověk na Měsíci .. škoda že nedávno zemřel, třeba by se bavil taky. Ale první byl, i když „jen“ mimo loď.
Apple TV+ si u mne tímhle dílkem vysloužila velikou poklonu. Děj má spád, je tu víc rovin, dostanete se i do vesmíru, zatím jen na Měsíc, ale v šotech z dalších dílů či série (za mě rozhodně ano) to bude zřejmě i dál. Je otázka, jestli mladší ročníky tenhle seriál osloví, protože ten, kdo není fanda kosmonautiky si určitě nevychutná všechny „odkazy“ a třeba se bude i nudit. Vyvstal mi před očima dvoj-obrázek, který jsem zahlédl na netu. Na prvním je Neil Armstrong ve skafandru a pod ním „Byl na Měsíci a udělal 6 fotek“. Na druhém je slečna s mobilem vycházející z toalety a pod ní „Byla na záchodě a udělala 36 fotek“. A víte co? Dobře jí tak. Já se raději podívám na ten Měsíc…