plakát seriálu

Frasier

(Frasier)

Epizoda 1×07 – Říkejte mi nezodpovědný (Call Me Irresponsible)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Frasier musí čelit důsledkům jistého Marca, který volal do jeho rádiové show. Ten se kvůli jeho radě rozešel se svou přítelkyní, a ta je z celé situace rozhořčená.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Frasierovi do show zavolá muž jménem Marco, který má problém s přítelkyní Catherine. Ta ho tlačí k závazkům, ale on by si chtěl nechat otevřená zadní vrátka, kdyby se objevila nějaká lepší žena. Frasier je z něj znechucen a řekne mu, že by bylo nejlepší se s přítelkyní rozejít.

Catherine však později navštíví Frasiera ve studiu a začne mu nadávat, protože se s ní Marco skutečně podle jeho rady rozešel. Když Frasier zjistí, že žena show neposlouchala, zopakuje jí, co o ní Marco říkal. Catherine je z toho nešťastná a Frasier se ji pokouší uklidnit. Promluví si s ní a mluví krásně o vztazích, ačkoliv je sám rozvedený. Pak spolu vedou dlouhý rozhovor a zjistí, že si rozumějí a mají mnoho společného. Začnou spolu chodit a po pár dnech je v kavárně zahlédne Niles.

Ihned se na Catherine vyptává a bratr mu vypoví, jak Catherine poznal. Niles to nepovažuje za etické a bratři se kvůli tomu pohádají. Když se Frasier vrátí do rádia, má na telefonu Marca. Ten se chce ke Catherine vrátit a Frasier musí zápolit se svým svědomím, kdy se rozhoduje mezi správnou radou a radou, ze které bude mít vlastní prospěch. Nakonec mu poradí, aby pustil Catherine z hlavy. Jenže Frasier neunese ten morální nátlak, a tak se s ní nakonec sám rozchází.

Hlavní postavy
Dr. Frasier Crane
Daphne Moon-Crane
Dr. Niles Crane
Roz Doyle
Martin Crane
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevŘíkejte mi nezodpovědný
Původní názevCall Me Irresponsible
Rok natočení1993
Premiéra28. října 1993
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka22 minut
Sledovanost premiéry27 000 000 diváků
Autoři profilu epizody