plakát seriálu

Gilmorova děvčata

(Gilmore Girls)

Zajímavosti ze seriálu
Deana měl hrát původně Nathan Wetherington a Sookie měla hrát Alex Borstein.
Hora, kterou lze často vidět v seriálu, je ve skutečnosti slavný kopec Hollywood.
Lane žije s oběma rodiči, její otec se však v seriálu nikdy neobjevil.
Liza Weil se původně ucházela o roli Rory, ale neuspěla. Producentům se nicméně natolik zalíbila, že jí napsali roli Paris Gellarové.
Scott Patterson, který hraje Luka, byl původně zamýšlen pouze pro pilotní epizodu. Z důvodu nepopiratelné chemie mezi ním a Lauren Grahamovou mu nabídli účinkování v několika dalších epizodách a nakonec se z něj stala jedna z hlavních postav.
Narozdíl od své seriálové postavy, Alexis Bledel kávu přímo nesnáší. Její hrnek býval ve skutečnosti naplněn kolou.
Lukova postava měla být původně žena, ale producenti usoudili, že v seriálu je "příliš málo testosteronu", což mělo za následek, že role připadla Scottu Pattersonovi.
Lanina kapela se jmenuje "Hep Alien", což je anagram jména produkční seriálu Helen Pai.
Pes Lorelai je pojmenován Paul Anka, po známém rockerovi ze 60. let.
V seriálu častokrát zmiňují film Hříšný Tanec. Kelly Bishop (Emily Gilmorová) si ve skutečnosti v tomto filmu zahrála Marjorie Housemanovou, matku Bejby.
Gilmorova děvčata patří mezi nejukecanější seriály. Zatímco běžný seriál má scénář o 45-50 stránkách, Gilmorova děvčata mají scénář dlouhý 70-80 stran.
Prostřední jméno Lorelai je Victorie.
Emily a Richard Gilmorovi mají v každém díle jinou služebnou.
Lorelai se narodila ve znamení býka, Rory vah a Luke štíra.
Stars Hollow není skutečné městečko, ale je založeno na městečku Washington Depot v Connecticutu.
Jméno rodiny Huntzbergerových odkazuje na Sultzbergerovy, reálnou prominentní americkou rodinu, která vlastní několik vydavatelství a tiskne například New York Times.
Lanein přítel Dave se s ní rozejde, aby jel studovat do Kalifornie. Herec Adam Brody, který Davea hrál, doopravdy odjel do Kalifornie, ovšem natáčet seriál O.C.
Roryin soud kvůli ukradené jachtě se koná dne 3. června. Stejný den další rok vybere Lorelai na datum svatby s Lukem.
Konkurz na roli Rory byl pro Alexis Bledel úplně prvním konkurzem.
Sean Gunn, který hraje Kirka, se poprvé objevil ve druhé epizodě v roli technika Micka, kterého do domu Lorelai objednala Emily.
Postava Luka Danese má po naprostou většinu seriálu na hlavě stejnou neznačkovou kšiltovku. V prvních epizodách poslední sedmé řady však nosí novou kšiltovku kultovní americké značky New Era. Poté se však opět vrátí k původní, kterou dostal v jednom z předešlých dílů od Lorelai.
Exteriér hotelu U vážky (The Dragonfly Inn) byl použit již v roce 1972 pro natáčení seriálu The Waltons.
V pilotním díle byl dům Emily a Richarda úplně jiný než v pozdějších dílech. Stejně tak Lukovo bistro.
Ve skutečnosti nejsou ulice a domy na místech, jak je vídáme v seriálu, a některé budovy mění své umístění od série k sérii. Domy Sookie a Lorelai jsou ve skutečnosti jedním domem (pokud vstoupíte do domu Sookie a půjdete rovně, vyjdete hlavním vchodem Lorelaina domu). Jsou zde rovněž sklady kostýmů, nábytku a spousty dalšího. Řada exteriérů z Gilmorových děvčat se používá i při jiných natáčeních. Ku příkladu jedna z ulic posloužila v několika scénách jako dům rodičů Rosse a Monicy Gellerových v seriálu Přátelé.
Sherilyn Fenn si v seriálu zahraje dvě různé osoby. Poprvé se zde objeví ve třetí sérii jako Sasha (přítelkyně Jessova biologického otce) a podruhé v sérii šesté jako Anna Nardini (matka April - Lukova dcera).
1/2
12