Girls

Girls (Girls) — 3. série
sledovat na
HBO GO
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
Ciclonwar

27. června 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Proti proudu

Podle nízkého celkového hodnocení předpokládám, že půjdu proti proudu. Proti proudu jde tak trochu i seriál.
Čtyři holky bydlící v NYC řeší všemožné vztahy, problémy se zaměstnáním, případně s drogami. Do seriálu se přidávají i další postavy - rodiče holek i jejich známosti a ex.
Jedná se o poměrně typické HBO - spousta sexu, nahoty a zvratů (krve ani vypadaných vnitřností tu ovšem moc není). Od seriálu, stejně jako od výborně vymyšlených postav málokdy vím, co mám čekat a i když něco čekám, jde to většinou ještě dál, než by mě vůbec někdy napadlo.
Pokud u seriálu člověk vydrží, postupně ho seriál odmění výbornou podívanou a skvělým humorem - je to jeden z mála seriálů, u kterých se vyloženě třískám smíchy - ale možná je můj smysl pro humor jenom trochu zvrácený.
Určitě to není pro všechny, ovšem za "stupidní" (jako je v některých názorech) bych to tedy zaručeně neoznačil. Je to prostě jen trochu jiné.
90%

Avatar uživatele
vjera

28. prosince 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Girls like no other.

Všech 42 dosud odvysílaných epizod Girls jsem zvládla nakoukat za jeden víkend. Upřímně jsem měla o seriálu úplně jiné představy, ale skutečnost mě mile překvapila tím, že se jedná o naprosto jedinečný a příjemný počin, který vybočuje z řady všech seriálů o ženském pohlaví. A možná právě to je kámen úrazu a důvod, proč si zde Girls nezaslouženě vysloužily tak nízké hodnocení. Srovnávání se Sexem ve městě tomu taky moc nepřidává, neboť v jádru vlastně nenajdete odlišnější seriály.

Lenu Dunham jsem před Girls moc nemusela, ale musím uznat, že si teď zaslouží můj obdiv. Natočit seriál, v jehož centru je hrdinka zcela mimo standardy hollywoodské krásky a s poměrně prořízlou hubou a často i módním (ne)vkusem, to prostě už vyžaduje mít, jak se říká, koule. A ono to funguje. Řeší se tu vztahy partnerské, rodinné, kamarádské i pracovní a celé je to nesmírně přirozené. S tím se samozřejmě veze i fakt, že Girls nepostrádají scény, které byste možná ani vidět nemuseli, ale bez nich by Girls neměly tu jedinečnou autorskou duši, jakou v této podobě mají. Palec nahoru také za stylizaci do indie filmů, které se mi ve větším množství zajídají, ale tady to prostě klape.

Výborně zahraná Hannah Horvath Leny Dunham je kontroverzní tím, že je jiná, přesto mi svým způsobem přirostla k srdci. Z ostatních tří hrdinek bych oželela snad jen Shoshannu (Zosia Mamet), která je tím typem otravné americké pipky, která mi fakt místy už lezla na nervy. Hlavní muž seriálu Adam Sackler v podání skvělého Adama Drivera je taky ten typ ušatého podivína, který se vybarví ve správný a výborně napsaný protějšek.

Podtrženo sečteno jsem od Girls čekala něco jiného, nicméně výsledek dopadl mnohem lépe. Mám-li své dojmy vyjádřit procentem, nejpřesnější by bylo udělit 85%. Nestala jsem se fanynkou seriálu bez výhrad, spíše naopak, nicméně že se na 5. řadu těším, o tom nemůže být pochyb. Tento typ homoru je totiž poměrně návykový. A všem ostatním přeji, aby byli schopni odhodit předsudky a podívali se na víc než jen na pilotní díl, protože tohle není jen seriálově zkreslená a naivní přehlídka života žen v NY, které řeší jen večírky, hadry a chlapy. Když už si tady totiž jde hlavní hrdinka jednou koupit šaty, má to smysl a není kolem toho tuna poměrně hloupých keců...

Avatar uživatele
Maguša

8. dubna 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nic moc

Mě to nenadchlo... Je to seriál, který asi nesedne každému. Neoslovil mě, nebavil mě. Dala jsem šanci pěti epizodám, ale tím to haslo. Je jasné, že je dost originální a tím spíš je pochopitelné, že sedne jen některým lidem. ;) Seriál rozhodně vybočuje z davu a to je jedním z jeho největších kladů. Za to 30%.

Avatar uživatele
Orbitka

20. srpna 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Lena is f*ckin' artist

Vážně. Do shlédnutí seriálu jsem nechápala americkou hvězdičku jménem Lena Dunham. To, co předvedla s tímhle seriálem, je něco jinýho, než na co je společnost zvyklá. Neuvěřitelně syrový a reálný, ale zároveň fakt skvělý :)

Postavy:

Hannah - neuvěřitelně sebestředná, egoistická a narcisistní holka, která ale na druhou stranu je tak obyčejná, až mrazí. Má svůj sen, má problémy s chlapama, s rodičema a s kamarádkama, jako každá jiná. Je neuvěřitelný, jak se do ní člověk dokáže vcítit, i když umí být chvílema úplná kráva :)
Shoshanna - v prvních sériích neuvěřitelně upovídaná a otravná. Ale časem jí člověk porozumí.
Marnie - celých šest sérií jsem jí neměla ráda. Každá máme takovou kamarádku, která je krásná a její život se točí jen kolem chlapů, a ona toho využívá. Ale ke konci to u mě vlastně vyhrála :)
Jessa - postava, se kterou se zpodobňuji nejvíc. Flegmatická a zároveň svým způsobem křehká.
Adam - nejlepší chlap z celého seriálu. Sice občas vyšinutý a agresivní, ale asi nejnormálnější.
Elijah - bezvadnej kluk, a každá holka by takovýho měla mít :)

Nečekám, že je tohle každýho šálek čaje, to ani není možný. Ale určitě stojí za to, dát šanci aspoň první sérii (protože u ní to neskončí). Za mě, po dlouhé době, 100%.

Avatar uživatele
katynais

2. ledna 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Prostě nevím

První seriál u kterého nevím jestli se mi líbí nebo ne. Ale vím to, že se na to musím dívat, že mě něco nutí vždy si pustit další a další díl a dokonce se těšit.
Dokážu si představit živou debatu o jednotlivých postavách, kdo jaký doopravdy je a co si o něm vlastně myslet.
Hannah mě hrozně vytáčí a v některém díle bych na ni s chutí zakřičela ,,už se prober ty blbá krávo", Adam mě přitahuje a netuším proč, něco je na něm zvláštní. On a Ray jsou jediní, co mi jsou sympatičtí, co to mají v hlavě srovnané. Jessa mi hrozně sexy a později i její postava si to vše srovná v hlavě.

Avatar uživatele
zuza99

24. srpna 2012

73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Super

Hodně povedený seriál. Podle úvodního plakátu jsem očekávala nafintěný holky co budou řešit jestli si na večírek vezmou něco od Vuittona nebo od Prady, no vůbec to tak není. Hannah je (pozitivně myšleno) totálně mimo a to radši nemluvím o Adamovi. Někteří srovnávají se Sexem ve městě, tak chci jen říct, že Girls je o dost příjemnější a realističtější seriál. Lena Dunham je nejlepší. Opravdu umírám z lidí co hodnotí seriál 0%, asi to nesmíte brát tak vážně a trochu se zamyslet a uznat, že mezi seriály co se teď natáčí je to něco nevídaného, jde to trošku proti proudu a hlavně, už to prosím nesrovnávejte se Sexem ve městě!

Avatar uživatele
sa20sena

20. ledna 2013

69 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
69 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

V pohode

Seriál ma upútal asi najmä kvôli cene Emmy a tiež som bola zvedavá, že ako mladá Lena Dunhamová zvládla písať scenár, režírovať a ešte v tom aj hrať.

Myslím si, že sa jej to podarilo. Stretla som sa s reakciami, že ako herečka je nesympatická, a preto mnohí seriálu nezachovali svoju priazeň. Nuž, pre mňa je naopak veľmi sympatická, už len tým, že to nie je klasická americká hviezdička, s dokonalými zubami a postavou. Vďaka nej viem, že aj vo svete americkej produkcie dokáže preraziť normálny človek (rozumej bez vizáže supermodela), ktorý má talent.

Teraz k seriálu. Nemám rada, keď sa do seriálov vkladá príliš veľa sexu, nadávok, alkoholu a drog. Potom to na mňa pôsobí ako umelé volanie po sledovanosti. V tomto prípade so sexuálnymi scénami treba rátať, tak ako to už u seriálov z dielne HBO býva. Ale sú odľahčené vtipnými dialógmi, takže mi v tomto prípade vôbec neprekážajú. Áno, v tomto seriály som našla hromadu hlášok, na ktorých som sa zasmiala. Niekomu sa možno zdajú trápne, ale to preto, že nie sú prvoplánové a teda, väčšinovému divákovi, zvyknutému na vtipy z Dva a pol chlapa sa môže stať, že ich nepochopí.

Je to seriál, ktorý ponúka viac ako sa na prvý pohľad zdá. Nie je o len o dievčatách na prahu dospelosti, ktoré sa medzi riešením existenčných otázok venujú aj svojim vzťahom. Seriál poukazuje na to, že mladý človek je dnes odkázaný sám na seba, že ak nemá za sebou vplyvných a bohatých rodičov, ak sa chce vypracovať a niečo dokázať, musí jednoducho makať a aj tak to nie vždy výjde podľa jeho predstáv. A toto je v dnešnej seriálovej a filmovej tvorbe naozaj ojedinelé, pretože tvorcovia si už navykli všetko tlačiť do splneného amerického sna, kde sú všetci šťastní. Tento seriál ukazuje, že to tak nie je. A preto ho považujem za jeden z najlepších dnešnej doby a Lenu Dunhamovú za oprávnenú držiteľku ceny Emmy. :)

Avatar uživatele
Thomkl

14. ledna 2013

55 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
36 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Kdo vi...

Někde jsem četla že Girls jsou jako Sex and the City... No nevím. Mě to tak rozhodně nepřijde. :-(

Hanna mi přijde chvílemi jak americká Bridges Jones, občas neví kdy má mlčet (viz. pohovor a znásilnění). Snaží se naspat knihu, která jí zajistí slibnou budoucnost.
Marnie je zase sobecká a myslí si, že jen ona má patent na rozum.
Jessa je bohémka, všemi považována za krásnou a světaznalou.
Shoshanna noo věčná puberťačka, která se snaží holkám přiblížit...
Seriál je chvílemi vtipný, chvílemi pěkně nudný, se Sexem ve městě bych ho rozhodně nerovnávala. Holky jsou sice realistické ale...

Na vyplnění času v mezičasech "hlavních" seriálů či pro dlouhé nudné zimní večery proč ne.
Jo ještě bych zapomněla - seriál na mě působí víc po anglicku než americky, a taky tak trošku jako natočený tak před 6/7 lety.. :/
Toť zhodnocení po shlédnutí prvních sedmi epizod.

Avatar uživatele
Frostflower

20. června 2014

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Lena Dunham - Jack Kerouac svojej generácie

Liečba šokom. Len pre silne vnímavých jedincov so zmyslom pre sebareflexiu. Nádherne kruté, nekompromisne úprimné...a silne návykové. Skvelým pozorovacím talentom a nikoho nešetriacim podaním reality mi Lena Dunham pripomenula tvorbu dua Gervais-Merchant. Prvá séria 100%. Absolútna fascinácia, svieži závan, ktorý znesie málokto.

Avatar uživatele
Luthansah

23. února 2013

38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
23 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Divné

Ono je tohle dílko fakt umělecký kousek, protože něco takhle divného nelze podle mě natočit, ale někdo to opravdu dokázal.
Od hlavní postavy, která mi je chvílemi sympatická a chvíli mě děsí představa, že tohle má být typická dívka. Po rádoby světačku, která mi vlastně světácká vůbec nepřijde.
Pak tu máme holku, co má přítele, který ji vlastně vůbec nepřitahuje, ale stejně s ním je.
Já mám tedy radši dokonalý postavy, super oblečení a NY tak jak nám ho ukazují v jiných seriálech. Protože pak je aspoň o čem snít.
Je sice moc příjemný od tvůrců, že se snažili jít proti proudu, ale víte, když dlouho plavete v řece proti proudu, nakonec vás buď utopí, nebo strhne a stejně se vezete.
Takže 10% za snahu plavat.

Avatar uživatele
JosephineMarch82

7. prosince 2012

30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

hrůza

Je to nudné, stupidní, místy nechutné.

Avatar uživatele
Miňonka

9. června 2013

29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

hm...nesedne všem

Tento seriál mne moc neuchvátil. Chování hlavní hrdinky je mi velmi nesympatické a celkově mi to vůbec nesedlo. Prvních pár dílů bylo ještě koukatelných, ale pak se jakoby něco zlomilo a já od seriálu upustila. Za mne tedy nedoporučuji...
Nicméně, pokud máte tu správnou náladu, může to být pro vás příjemná změna od všech těch sitkomů...

Avatar uživatele
MNTB

19. ledna 2015

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Ječí, brečí, neví co chtěj

Ty holky jsou s prominutím kr*vy. Ani jedna neví co chce, neustále ječí, brečí a pak se zas smějou. Nemluvě o tom, že se pomlouvaj a pak se tváří, jaký kamarádky to jsou. Začínám vážně přemýšlet o psychickém rozpoležení autorky. Krom hlavních postav, tak ani ve vedlejších se nenajde nikdo, komu byste mohli "fandit".

Avatar uživatele
cliwe

15. ledna 2013

24 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
41 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

no

nevím, Sex ve městě to tedy rozhodně není. Takové zbytečné a připitomělé řeči jsem snad nikde nezažila. Asi nejsem správný divák. Rozhodně nedoporučuji, ztráta času.

Avatar uživatele
Blondie92

28. prosince 2012

19 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Zklamaná

Mě tento projekt moc nezaujal.

Avatar uživatele
zahron

26. června 2013

14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
7 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Je to nudné, stupidní, místy nechutné.

Je to nudné, stupidní, místy nechutné.

Avatar uživatele
novoten

7. března 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Women

1. série - 80% - I ve zdánlivě důkladně prostudovaném vztahovém žánru se dá najít něco nového. Nebo znovuobjevit cosi zcela jasného - třeba pravdu. Lena Dunham totiž svoji holčičí partu píše tak uvěřitelně, že některé situace, vzplanutí a rozchody rozehrají svou autentičností na zádech povědomé mrazení. S tím ale přichází i nebezpečí toho, že stejně jako v životě vám pár lidí bude nesympatických, což u Girls platí o většině mužských postav (křečovitý Charlie nebo creepy Adam) a bohužel i o té ústřední ženské. Hannah je sice zajímavě upovídaná, ale zároveň i do sebe zahleděná, trochu sobecká a velmi často divná nepříliš milým způsobem. To pak překvapí o to víc, že zbylé tři holčiny mě náramně baví, i když se zrovna rozhodnou všelijak, jen ne správně. A našlápnuto zatím mají až překvapivě sebejistě.

2. série - 70% - Jestli to takhle vážně chodí i ve skutečnosti, tak oficiálně hlásím, že holkám nerozumím o nic víc než v pubertě. Jenom je škoda, že trochu přestávám rozumět i celému seriálu. Dialogy jsou sice pořád psané zlatým písmem, ale série jako taková mi k srdci (i přes dokonale rozjetou první polovinu) nepřirostla. Neberu OCD linku, neberu zničehonic úspěšného Charlieho a problém mám i s přerodem Adama do sympatického damaged chlapíka s upřímným srdcem. Díky několika skvělým nápadům (epizoda s Patrickem Wilsonem), přesně poskládanému soundtracku a tahounce Marnie i tentokrát sledovatelné bez zaváhání, ale začínám mít strach, zda děvčatům nezačíná chybět kus srdce.

3. série - 75% - Z mojí strany trochu bezradnost, ze strany seriálu pak snad i sázka na jistotu. Největším otazníkem je pro mě stále onen masochismus, kdy Lena píše sama sebe jako tu nejnesnesitelnější osobu pod sluncem. I svéhlavec Adam nebo rozmařilá Shoshanna se svým rokem svobody se dají vnímat jako zajímavé postavy, zato každé rozhodnutí v podání Hannah kvituji tichým skřípěním zubů. A to je škoda o to větší, že třetí řada uháněla dopředu velmi sebevědomě a skrz zmatenou (ovšem stále jasně nejzlatější) Marnie nebo úžasného zloděje scén Elijaha kráčela pro o pořádný kus vyšší hodnocení. Takhle ale jenom hodně fajn nadprůměr s tím, že onen dojem scénáře podle nahodilých historek bez stupňovaného dějového podloží už funguje docela na hranici. Jestli se na ní udrží, můžou Holky fungovat klidně ještě pět sezón. Jestli z ní sklouzne, omrzí se daný koncept během pár dílů.

4. série - 85% - Podezírám miss Dunham z toho, že se při psaní nejnovějších zážitků hlavních hrdinek i hrdinů cítila v soukromém životě šťastně. I přes nejrůznější vztahové či rodinné karamboly totiž ze čtvrté sezóny Girls čiší neustálá špetka optimismu a nepřehlédnutelné světlo naděje. Díky tomu je tak z Raye místo nenápadného mouly najednou schopný sympaťák, z Adama i přes jeden klíčový omyl překvapivě milý chlapík a i sobeckost samotné Hannah najednou dává jistou logiku a je snadněji pochopitelná. Snad jen Jessa by nemusela být v každém svém sarkastickém projevu na zabití, ale nemůžu mít všechno. O celkový směr seriálu, i díky nápaditým vedlejším rolím známých tváří a sebejistým scénářům nebojících se opřít do nezvyklých témat ale najednou vůbec nemám strach. A jak se ukázalo, tak plným právem.

5. série - 100% - Jessa pořád nesnesitelná - a přesto jí chvílemi plně rozumím. Marnie stále nimrající se v detailech - a přesto ji nedokážu nemilovat. Shosh i nadále nejistá ve chvílích, kdy to není úplně záhodno - a přesto jí fandím. A konečně Hannah, největší tvrdohlavec široko daleko, sebestředná až k zbláznění - a já ji zkrátka chci vidět šťastnou. Girls dozrály tak jako dozrává Lena Dunham, nebojí se experimentovat (sólo díl v Tokyu, Marniina introspekce skrz návštěvu vlastní minulosti) a konečně dosahují tam, kam měly celou dobu namířeno. Na pozici konverzační perly, která svým specifickým humorem musí buď urazit nebo nadchnout. Ta dokonalost tu byla vždycky, jen jí trvalo čtyři sezóny, než se proklubala ven.

6. série - 100% - Ať už si hlavní hrdinky užívají radosti či strasti, řeší se záležitosti pracovní nebo se uzavírají či znovu otevírají vztahy, které divák celých šest let sledoval, je jasně patrné, že takhle nějak podobně to každý z nás zažil, takhle to každý z nás v tomhle věku cítil. Navíc nejen, že Lena Dunham dozrála jako tvůrce, tentokrát dosahuje i vrcholu hereckého. Ať si užívá v přímořské destinaci, řeší novou životní kapitolu nebo se staví tomu, co pro ni znamenal, znamená a vůbec kdy mohl znamenat Adam, je tak precizní a citlivá zároveň, že bych neváhal a okamžitě jí vrazil do ruky Zlatý glóbus. Tohle je hrdinka, se kterou nelze než slzet nebo se smát. Kdyby mi někdo pár sezón zpátky řekl, že právě Hannah Horvath, tehdy rozmazleně působící nevděčnice, bude charakterem, za který bych dýchal, jen kdybych jí mohl nějak pomoct, vysmál bych se mu. A právě tam vidím ten největší přerod, který mě, jako opatrného příznivce změnil na nefalšovaného fanouška, který seriál doporučuje, kudy chodí. Zatímco první tři roky se jednalo o příjemnou konverzačku, kde se objevovaly slabší i silnější místa, poslední dva roky jsou čirým, ze života odkoukaným zlatem, které považuji za úzkou špičku toho, co bylo v televizi k vidění.