plakát seriálu

Glee

(Glee)

Epizoda 3×19 – Plesosaurus (Prom-asaurus)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Figgins sdělí Brittany, že za celou dobu, co byla zvolena prezidentkou, nic neudělala a nyní má za úkol zlepšit si reputaci tím, že naplánuje ples. Brittany ho chce udělat ve stylu dinosaurů. Rachel je stále na dně a nepomůže jí zjištění, že Finn chce podpořit Quinn v kandidatuře na královnu plesu tím, že bude v páru s ní jako potencionální král. Rachel má tak pocit jako by se znovu ocitla v minulosti, kde byla malá nejistá myška, která snila o tom, že bude jako Quinn. Než, aby přihlížela jejich zvolení, uspořádá antiples.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Na ten jde i Blaine, protože mu Brittany zakázala použít gel a on to odmítá. S ním jde i Kurt a Puck s Becky. Finn hledá na plese Quinn a najde ji na toaletě stát před zrcadlem. Je šokován jejím pokrytectvím a označí ji za stejně sebestřednou jako byla kdysi. Myslel si, že se díky tomu, co se jí stalo, změnila. Quinn celou dobu hrála ostatním na city a oni jí dávali hlasy a teď plánuje zázračně vstát, až si půjde pro korunku. Finn po ní pak v sále požaduje, aby se postavila. Přiřítí se tam Sue a ptá se ho, zda chce, aby ho opět vyloučila. Finn raději odejde sám a jde za Rachel, kterou kvůli Quinn odsunul na druhou kolej. Přijde akorát včas, když Rachel vyjde z koupelny ve svých nádherných růžových šatech. Blaine s Kurtem a Rachel s Finnem se vydají na ples. Becky s Puckem tam také nakonec dorazí, Becky odvede pozornost Sue a Puckovi tak umožní říznout punč vodkou. Blaine je Brittany donucen, aby si smyl gel z vlasů a když přijde, vypadá opravdu tragicky, a tak mu dovolí si ho na hlavu opět na nést. Kurt mu v tom ale zabrání, protože by se za své vlasy neměl stydět. Rachel přizná Quinn, že trochu žárlila, ale nakonec si uvědomila, jak je ráda, že se z nich staly kamarádky. Ona je sice stále krásná, ale skromná a inspirující a pro ni moc znamená, že přes počáteční nevraživost došly až k přátelství. Navíc jí dala hlas při volbě, protože si myslí, že si to zaslouží. Santana s Quinn sečtou hlasy. Santana nechce být královnou, protože Brittany nezvolili králem. Quinn stejně vyhrála o ten onen hlas. Pak Santaně navrhne, že když už měly tak úspěšný život na střední, mohly by teď přispět k jisté změně, s čímž Santana souhlasí. Finn je zvolen králem a Rachel královnou. Při společném tanci jim zpívá Santana s Quinn, která se v průběhu písně postaví.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Big Girls Don't Cry (Fergie)

Dinosaur (Ke$ha)

Love You Like a Love Song (Selena Gomez & the Scene)

What Makes You Beautiful (One Direction)

Take My Breath Away (Berlin)

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
První epizoda, kde mají Santana a Quinn společný duet.
V prvním záběru při písni Take My Breath Away, Naya (Santana) brečí, což nebylo napsáno ve scénáři.
V této epizodě je zpodobněna scéna z filmu Barbry Streisand, Funny Girl, Rachel sedí v posluchárně a má stejné oblečení jako měla Barbra v první scéně filmu.
Když Rachel strhává Finnův a Quinn plakát, hraje v pozadí stejné hudba jako v epizodě 218, kde Quinn strhávala plakát s Lucy Caboosey.
Dle spoilerů bylo naznačeno, že členi sboru uspořádají drsnou afterpárty, ale epizoda končí tancem Finna a Rachel, což rozčílilo hodně lidí.
To, že Santana pomůže Quinn s postavením se, byl nápad Nayi.
22:48: Puck si sedne ke stolu, kde je najednou černá kabelka. Celou dobu byl stůl prázdný, bylo tam pouze menu hotelu.
Blaine má dilema že musí na ples bez nagelovaných vlasů a říká Kurtovi že ho ještě nikdy nevyděl bez gelu,což není tak úplně pravda. Blaine neměl gel na vlasech již v epizodě 02x14 Blame it (on alcohol) když se ráno vzbudil u Kurta v posteli, 03x06 Souboj při zpívání písně I Can't Go for That / You Make My Dreams.
• Big Girls Don't Cry od Fergie. Zpíváno Rachel, Kurtem a Blainem.
• Dinosaur od Ke$ha. Zpíváno Brittany s roztleskávačkami.
• Love You Like a Love Song od Selena Gomez & The Scene. Zpíváno Santanou s Brittany a Tinou.
• What Makes You Beautiful od One Direction. Zpíváno Joem, Rorym, Artiem, Mikem a Samem.
• Take My Breath Away od Berlin. Zpíváno Quinn a Santanou.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
ředitel Figgins: Nejprve mám jedno oznámení. Na záchodcích naší školy už žádní hadi nežijí. Ta rodinka hadů byla bezpečně odvezena do zoo a nyní můžou žít zase na tamních záchodcích.
Brittany: Neposmívej se novému spolužákovi s afrem. To je vlasová šikana.
Kurt: To není nový spolužák, to je Blaine bez gelu ve vlasech.
Blaine: Je to vážně tak špatný?
Brittany: Jo, vypadáš jako brokolice.
Hlavní postavy
Rachel Berry
Kurt Hummel
Santana Lopez
Blaine Anderson
Will Schuester
Sue Sylvester
Mercedes Jones
Quinn Fabray
Artie Abrams
Finn Hudson
Brittany Pierce
Emma Pillsbury
Tina Cohen-Chang
Mike Chang
Noah 'Puck' Puckerman
Hostující hvězdy
vnitřní hlas Becky Jackson
Vedlejší postavy
Clark Hummings
Missy Gunderson
Rory Flanagan
Rick 'The Stick'
ředitel Figgins
Becky Jackson
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPlesosaurus
Původní názevProm-asaurus
Rok natočení2012
Premiéra8. května 2012
Česká premiéra17. listopadu 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry6 494 000 diváků
Autoři profilu epizody