Glee

Glee (Glee) — 3. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Rozchod

Osudy párů v Glee jsou vystaveny těžkým zkouškám. Jake se Marley přizná se svými nejistotami. Blaine bez ohlášení přijede za Kurtem a překvapí ho. Rachel dohání ztracený čas s Finnem. Emma je naštvaná na Willa, protože po ní chce, aby se vzdala všeho, na čem jí záleží. Kurt se dozví zdrcující zprávu.

K Marley si na obědě přisedne Jake. Marley se rychle snaží schovat lístky na jídlo. Jake jí ale chápe, sám je má. Oba pochází z chudých rodin a snaží se šetřit každou korunu. Z povzdálí je pozoruje Brittany s Blainem, kteří vzpomínají na to, jak dobře jim bylo se Santanou a Kurtem, když všichni chodili do jedné školy.

Ráno Kurt dělá vajíčka. Rachel přijde a říká, že s Finnem nic nebylo. Ani nemluvili, jen leželi vedle sebe. Když Finn přijde, Rachel se ho ptá, proč je v New Yorku a ne v armádě.

Finn se svěří, že šestnáctý den v armádě se omylem postřelil a z amrády byl propuštěn. Neví, co teď bude dělat. Rachel mu navrhne, že by třeba mohl jít příští rok na NYADU. Původně přece chtěl být hercem. Dohodnou se, že Finn bude tento týden chodit s Rachel na všechny hodiny a potom se rozhodne, jestli se mu to líbí nebo ne.

Santana je u Brittany a dělají společně prádlo. Britt ji pozve na schůzku klubu, který vede Kitty.

Kurt volá Blainovi, ale nemá vůbec čas, musí zvedat telefony. Blainovi zavěsí, i když ten se mu snaží říct, že se mu stýská.

Finn pozoruje Rachel, jak je zapálená do NYADY. Přemýšlí, že toto je její sen, ale ne jeho. Neví, co sám chce dělat. Blaine se během dne snaží dovolat Kurtovi, ale ten mu to nezvedá. Blaine sextuje a dostane pozvání domů...

Finn, Rachel a Kurt se večer chystají do karaoke baru, je to jejich první společenská noc. Doma je překvapí Blaine, který už bez Kurta nemohl vydržet.

V baru parta natrefí na Brodyho. Ten chce, aby si Rachel s Finnem zazpívali duet, ale Finn je donutí, aby si zazpívali ti dva. Po nich je na pódiu vystřídá Blaine. Svůj song uvede tím, že jej poprvé zpíval, když potkal lásku svého života. Poté následuje akustická verze Teenage Dream. Kurt tuší, že se něco stalo.

Na cestě domů se Kurt ptá Blaina, co se stalo. Blaine se mu přizná, že ho podvedl. Blaine vyčítá Kurtovi, že se vůbec nevidí a že na něj nikdy nemá čas. Finn se ptá Rachel na Brodyho a ta mu řekne, že se políbili.

Ráno se Finn snaží nepozorovaně dostat z bytu. Kurt ale sedí po tmě a uvidí ho. Rozloučí se, ale když se Kurt zeptá, jestli má Rachel něco vyřídit, Finn odpoví záporně.

Koná se Kittin večerní náboženský kroužek. Všichni udělají vtípek na účet Tininy asistentky, která se zesype. Britt ji chápe, vyčte Santaně, že se takto taky cítila, když Santana odjela na výšku.

Finn jde navštívit Willa. Potřebuje od něj radu. Koná se další schůzka sboru. Finn navrhne, aby letos klub dělal muzikál Pomáda, že ho mají rádi kluci i holky a že se zaobírá tématy, která jsou jim všem blízká.

Will chce, aby Emma šla do Washingtonu s ním. Emma se naštve. Nechápe, proč po ní Will chce, aby se vzdala všeho, na čem jí záleží.

Santana přemýšlela a rozhodla se... Pozvala si Britt do posluchárny, kde jí zazpívala Mine od Taylor Swift. Pak jí řekla, že jejich vztah nefunguje. Dokud nejsou u sebe, budou mít různé touhy, které nebudou moct kvůli té druhé naplnit. Políbí se a rozejdou se.

Marley je naštvaná na Kitty i na Jaka za to, co provedli Tinině asistence. Jake se přizná, že je s Kitty proto, aby byl konečně populární. Pak přijde Kitty a uráží Marley. Jake se naštve a rozejde se s ní. Kitty jim vyhrožuje, že toho oba budou litovat.

Finn sedí na pódiu. Přijde tam za ním Rachel. Vyčte mu, že ho hledala po celém městě. Nadobro se s ním pak rozejde.

Finn, Rachel, Kurt, Blaine, Santana, Brittany, Will a Emma zpívají Coldplay. Srkz píseň běží záběry toho, jak spolu všechny páry kdysi byly šťastné. Na konci písničky je záběr na Finna, který sám stojí ve zhasnutém sále.

Zajímavosti

Akustická verze Teenage Dream je druhou písní, která byla vydána jako singl již podruhé. První bylo Don't Stop Believin'.

Když Blaine v auditoriu zpívá Barely Breathing, představuje si Kurta, jak sedí a kouká na něj. Kurt má na sobě stejné oblečení, jaké měl před dvěma lety, když se poprvé potkali.

Původně se měl rozejít pouze jeden pár. Nakonec se ale rozešly čtyři: Klaine, Brittana, Finchel a Jitty.

Při písni Mine od Taylor Swift, kterou zpívá postava Santana Lopez (Naya Rivera) Britney brečí. Nebylo to nahrané, její představitelka Heather Morris skutečně plakala.

Hudba v epizodě více z této kategorie

- Blaine a Finn - Barely Breathing (Duncan Sheik)
- Rachel a Brody - Give Your Heart a Break (Demi Lovato)
- Blaine - Teenage Dream (Katy Perry)
- Finn, Blaine, Rachel a Kurt - Don't Speak (No Doubt)
- Santana - Mine (Taylor Swift)
- Finn, Rachel, Emma, Will, Brittany, Santana, Blaine a Kurt - The Scientist (Coldplay)

HUDBA V EPIZODĚ

Barely Breathing (Duncan Sheik / Finn a Blaine)

Finn je na návštěvě u Rachel. Zjišťuje však, že NYADA není nic pro něj.

Give Your Heart a Break (Demi Lovato / Rachel a Brody)

Finn odmítne s Rachel zpívat v baru, Rachel tedy zpívá s Brodym.

Teenage Dream (Katy Perry / Blaine)

Blaine předvede v baru srdcervoucí akustickou verzi Teenage Dream.

Don't Speak (No Doubt / Rachel, Finn, Kurt, Blaine)

Oba páry si konečně řeknou vše, co mají na srdci.

Mine (Taylor Swift / Santana)

Santana zpívá jen pro Brittany.

The Scientist (Coldplay / Rachel, Finn, Kurt, Blaine, Santana, Brittany, Wi)

Spolu, ale každý sám zpívá v auditoriu The Scientist.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Rozchod (neoficiální název)
 • The Break-Up
 • 4. série, 4. epizoda (celkově 70. díl)
 • 4. října 2012
 • 2012
 • 43 minut
 • 6 070 000 diváků
 • www.imdb.com/title/tt2403613/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

ragelly
ragelly