plakát seriálu

Griffinovi

(Family Guy)

Názory uživatelů

Člověk si zvykne ;-)

No první série mě vůbec nechytla, ale s každou další jsme tomu začal čím dál víc přicházet na chuť. Obzvlášť jejich oblíbené fintě s natahovaným vtipem, případně s Peterovým chichotáním. Víceméně jsem si už i zvykl na jejich další fintu to bylo tenkrát když..., na které je postavená většina vtipů. Jinak vůec mi nevadí nekorektnost a obdivuji tvůrce, že se bez ostychu naváží do kohokoliv a do čehokoliv (perfektní byl například díl o cenzuře v televizi).

Ale na kvality Simpsnů to nemá a jelikož South Park jsem nikdy zvlášť nemusel tak na žebříčku by byl tenhle seriál před ním.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Popkultura podle Setha

Obdivuju tvůrce, kolik dokázali vyždímat z nápadu seriálu o nesnázích "obyčejné" rodinky Griffinových (žádná moc originální myšlenka), prokládajíc je narážkami na život osobností a jiné seriály. Při sledování Family Guye je mi ale trochu líto, že nejsem hlouběji ponořen do americké popkultury, abych si všechny ty narážky naplno užil. Věřím, že v kůži Američana bych s hodnocením šel jistě ještě trochu nahoru.

Děje epizod seriálu jsou někdy až prosťounké. Mrzí mě, že některé nanicovaté pasáže vyhání tvůrci do extrémů (Peter a jeho úhlavní nepřítel kohout si pro své rvačky urvou klidně i čtvrtinu dílu!) a více se nesoustředí na samotný příběh. Tolik k drobným výtkám.

Sethu MacFarlanovi musím pogratulovat k vytvoření spousty různorodých charakterů. Ať už je řeč o tichém Clevelandovi, pedofilním Herbertovi nebo odstrkované Meg. Zvlášť již zmiňovaný hlavní tvůrce má mou hlubokou poklonu za ztvárnění Petera, Briana, Stewieho i Quagmira.

Zkrátka a dobře - Family Guy mě vždy zaručeně pobaví, zvláště známými referencemi na popkulturu, a bez natahování zbytečností by byl perfektní.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

He's a Family Guy!

Animované seriály se v USA dožívají vysokého věku. Máme tady Simpsonovi (27), South Park (19) a třetím do party je Family Guy, který letos načnul již 14. sérii. To už je pěkná řada dílů a během nich se mi Family Guy dostal vcelku solidně pod kůži. Ano, není to tak vtipné jako Simpsonovi, ale rozhodně se na to dá dívat a skvěle se u toho bavit. Často se říká, že na humor tvůrců si musíte zvyknout a u Family Guy to platí dvojnásob, protože servíruje "svůj" humor. Poznávacím znakem je fórek natahovaný až do absurdna, což někdy skvěle funguje a někdy strašně zklame. Přesto většinou vítězí ta první varianta.

Peter je prvotřídní idiot, omluvte ten výraz, ale nedá se o něm mluvit jinak. V zájmu vtipu vždy udělá zaručeně to nejblbější rozhodnutí. Každá postava má to svoje, máme tady o něco zodpovědnější Lois, tupého syna Chrise, přehlíženou dceru Meg a taky nemluvně Stewieho. Do toho všeho nechybí i mluvící pes Brian. Ani za těch 14 let pořádně nechápu, jak to funguje se Stewiem. Většinou ho neslyší (s výjimkou Briana), ale přesto na něj občas reagují, což je matoucí.

Baví mě navážení do filmů i ostatních seriálů. Ostatně i Star Wars speciály stojí za to. Family Guy má některé opravdu povedené "running jokes". Třeba Road House nebo Surfin' Bird mě vždy zaručeně dostanou. Naopak nejsem velkým fandou bitek s kuřetem, což mi ostatně dost zkazilo i crossover ze 13. série se Simpsonovými, který byl jinak super. Vidět interakci Simpsonových a Griffinových jinak stálo za to. Ještě jedna věc, kterou musím zmínit se váže k smrti Briana. Štve mě, že nikdy nepřišlo pořádné vysvětlení toho, co se stalo a jak se vrátil...

Ani já osobně neřadím Family Guy mezi nejlepší seriály ani mezi nejlepší sitcomy. Dokonce ani mezi animovanými se nevejde do Top 3, ale musím jim nechat, že se u nich vcelku dobře pobavím a odreaguji. Pokud tedy potřebuji něco na vypnutí, tak Griffinovi jsou ideální volbou.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Happy there's a Family Guy

Na mňa síce táto časť úvodnej pesničky nesadne, ale musím uznať že sa to dá pozerať. Keď som sa o FG dozvedela prvý krát, povedala som si že je to len obdoba Simpsonovcov ktorá ich len kopíruje. Po prvých epizódach sa môj názor nezmenil ale ako som pokračovala až po poslednú, musím uznať, že tento seriál ma dostal.

Hlavnú postavu, Petera Griffina, som od začiatku nemala rada a to sa ani veľmi nezmenilo. On nebol ani tak vtipne tučný ako Homer a jeho hlúpe vtipy mi liezli na nervy. Ale ostatné postavy to vyžehlili - alkoholik Brian ktorý ,á úžasný hlas a zmysel pre humor, Stewie, malý vraždiaci génius a Lois, ktorá Peterovi všetko odpustí patria určite medzi moje najobľúbenejšie. A, samozrejme, Quagmire, chlapík posadnutý sexom pri ktorom nikto nemá ani šajnu ako dokázal zviezť toľko báb (až na tie časti v ktorých je vidieť ako ich droguje a privezuje).

Odo mňa dostáva celkom solídnych 70%.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Simulátor mlácení kuřat

Na Family Guy jsem se začal dívat až tehdy, když ho vysílala Prima Cool. Běžel místo Simpsnů, tak jsem mu dal šanci. Nepřišlo mi to nic moc. Humor je divný, epizody mají utnutý konec, to samé pořád dokola. Teď se občas kouknu na Comedy Central, jestli se můj pohled nezmění. Nezměnil. Není to úplně špatné ale rozhodně to není úplně dobré. Postavy až na Briana docela ujdou. Peter je asi nejlépe napsaný. Podobně jako Homer často táhne celou epizodu a pokazí maximálně všechno, co má za úkol. Lois se zas podobá Marge. Meg je dost nesympatická a spolu s Chrisem naštěstí nemají většinou velkou roli. Zajímavější je nejmladší Stewie. Na to, že je teprve mimino, má rozvinuté schopnost dospělého a hlavně je pořádně zlý. nenávidí Lois a snaží se jí zabít při každé příležitosti. Brian je moje nejméně oblíbená postava. Myšlenka mluvícího psa je zoufale neoriginální a Brian mě svými přemoudřelými kecy opravdu nebaví. Ostatní postavy z města jako třeba moderátoři TV, pedofilní stařík, Quagmire, Cleveland nebo Joe občas umí pobavit. V každé epizodě je hodně scének založena na něčem co se kdysi stalo, i když se jedná o nesmysly. Např. to bylo jako když..., tohle je horší než když.... Ani nevím, jestli se mi to líbí. Většina takových vtipů není vtipná. Pak je tady nekonečný spot s kuřetem. Už ani nevím, jak to začalo, ale na to, jaká je to blbost, je to fajn. Celkově hodnotím FG jako seriál, který není pro každého. Možná mi jen nesedl. Podle mě si nezaslouží takovou popularitu, jaku má.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Simpsonovi tu nehledejte.

Family Guy je pro mě takový zlatý střed mezi The Simpsons(kde si nedovolí všechno) a Southparkem(kde si dovolují příliš).

Seriál mě hodně překvapuje svojí nepředvídatelnosti, šíleností, kde si člověk řekne "No co to sakra-?".
Rozebírání témat, které se týkají nějaké obecně známého problému, jak ve světě, tak i třeba v showbyznisu a vpálit mu s humorem a glancem svůj názor skrze seriál a ještě díky tomu seriál vyšvihnout, to se mi hodně líbí.
Někdy se naopak rozvádí úplná kravina, kterou nikdo neřeší, přesto se to rozvádí do extrémních rozměrů a končí víc absurdně, než to začalo. Ovšem to je taková narážka na to, jaké absurdní myšlenky napadají i normálního člověka, ovšem s tím rozdílem, že to nikdy neudělá a to se nejvíc prezentuje na postavě Petera, který nemá zábrany k tomu to udělat.

Hodně se mi líbí, že se nezůstává jen u slovních narážek, ale rovnou tu narážku předvede do vizuální formy a sakra rychle se na to zvyká.
Někdy šílenost postav pochopit jde, někdy absolutně vůbec.

Seth MacFarlene má určitě můj respekt, protože jeho kreativita a humor spolupracují opravdu kvalitně.

Jediné, co jsem nikdy moc neměla ráda byl Brian. Využití dvou obecně roztomilých věcí(psi a miminka), to je podle mě dobrý, ovšem nikdy nějak nemůžu akceptovat, že pes tam má lidskou přítelkyni, nebo že je lidskými ženami přitahován. I když se chová jako člověk, tak fakt je, že jím prostě není.

Líbí se mi, jak je každá postava v seriálu jiná a jak příběh okořenuje.

Seriál není nevinný, ale Vy se nevinně bavit můžete, protože nikdy není snadné odhadnout, co koho v další vteřině napadne za šílenost.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

To the Petemobile!

Tento seriál jsem vždycky bral jako mix Simpsonových a South Parku. Se žlutou rodinkou má mnoho společného, ale je mnohem odvážnější a bláznivější, a to má zase společné se South Parkem. Seriál je plný geniálních, vtipných, méně vtipných, rozpačitých a bohužel někdy i trapných gagů a narážek na americkou popkulturu. Naštěstí převládají ty vtipné a geniální, takže mě seriál opravdu baví a doporučil bych ho všem, kterým přijdou Simpsonovi moc přízemní a korektní.

80 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Giggity giggity giggity

Tento seriál býva často prirovnávaný k Simpsonovcom alebo South Parku. South Park som nikdy nevidela, takže k tomu sa neviem vyjadriť, no ten, kto to považuje za vykrádanie Simpsonovcov očividne nevidel v živote viac ako zopár dielov.

Áno, je to typická americká rodinka, ktorej dej je situovaný do malého mesta. To by sedelo. Je tu večne ožratá a tlstá hlava rodiny Peter, jeho milujúca manželka Lois, neobľúbená Meg, hlúpy Chris a majú psa. To by sedelo so Simpsonovcami, lenže tu tá podobnosť aj končí. Family Guy je totiž seriál s hnusnými a často morbídnymi či iracionálnymi vtipmi a scénkami, robí si srandu zo všetkého, aj z takých "tabu" tém ako je interupcia, domáce násilie, náboženstvo, rasizmus, drogy a mnohé iné. Jednoducho si neberie servítku pred ústa a otvorene hovorí o problémoch dnešnej doby - dokonca si z toho robí srandu. Simpsonovci sa tiež pokúšajú o kritiku americkej spoločnosti, no neodvážia sa zájsť až tak za hranice ako Family Guy. Veď práve pre túto jeho drzosť vysmievať sa otvorene z týchto problémov bol seriál už dvakrát zrušený, no našiel si svojich fanúšikov, ktorí zaň bojovali.

Porovnávať Family Guy a Simpsonovcov je ako porovnávať hrušky a jablká. Napriek jasným podobnostiam sú tieto dva seriály neporovnateľne odlišné v mnohých smeroch. Dej vo Family Guy je často prerušovaný absolútne nepodstatnými a nesúvisiacimi flashbackmi, klipmi piesní či nezmyselných scénok ako napr. Petrov boj s kohútom. Práve tieto scénky ma vedia snáď najviac rozosmiať. Človeku až rozum stojí, čo za, s prepáčením, kraviny sa tam objaví :D A práve preto ten seriál milujem. Nezasvätený človek, ktorý si to pustí po prvýkrát si celý čas hovorí: "Prečo chce to dieťa zabiť svoju matku? A ako to, že ten pes hovorí a iní psy nie?" a pod. Časom však pochopíte, že je to úplne nepodstatné a netreba sa snažiť prísť tomu na kĺb. Jednoducho to tak je a je to súčasťou čara Family Guya :D

Nesmiem zabudnúť spomenúť Stewieho, čo je najgeniálnejšia postava v seriáli. A vždy ma dostane ako všetci berú Meg ako niekoho navyše častokrát zabudnú, že tam niekde vôbec je :D Trvalo by dlho vymenovať všetky postavy, ktoré tam zbožňujem (Quagmire, Brian, Joe, Lois, starosta...), je ich priveľa.

Seriál jednoducho stojí za pozretie, no možno vás hneď nechytí. Mňa samu spočiatku vôbec nenadchol, no časom som mu prišla na chuť. Dosť záleží aj na tom, či vám nevadí tento štýl humoru, často až morbídneho a nechutného, ale o tom je proste Family Guy :)

Myslím, že stojí za zmienku, že Seth MacFarlane dabuje Stewieho, Petera aj Briana. Už len kvôli tomu sa oplatí to pozerať v originále, hlasy, ktoré vytvoril sú prosto geniálne :)

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Family Guy

Komu se líbí seriál Simpsnovi, tak Family Guy je pro něj jasná volba. Mě osobně se líbí víc než Simpsnovi protože se u každého dílu alespoň párkrát zasměju nahlas a to se mi u žluté rodinky nestává často. Pokud se díváte na Futuramu, tak za náhradu Bendera dostanete Stewieho, který sice nedosahuje jeho kvality, ale je také skvělý. Je také mojí druhou nejoblíbenějšíou seriálovou postavou vůbec.

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Z mého pohledu

Zezačátku mi to připomínalo Simpsonovi ale po pár dílech jsem zjistila že toho společného tak moc nemají (možná je to tak i dobře). Připadá mi že je tu více narážek a hlášek na filmy a různé dění taky je odvázanější. Rozhodně mě zaujala postava malého Stewieho. Se seriálem jsem spokojená.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Klidně si mě kamenujte :P

Naprosto nemůžu souhlasit s tím, že kdo má rád Simpsonovi, bude mít rád i tohle. Opak je pravdou, kdo se díval na Simpsonovi většinu toho, co může tenhle seriál nabídnout už viděl. Jediný zajímavý prvek je tu Stewe (a občas Brian) a na jediné postavičce kvalitní seriál nepostavíte :(

20 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Simpsonovi jsou lepší !

Nevím viděla jsem všechny díly a nijak zvlášť mě to neuchvátilo. Neříkám že jsou špatní, ale podle mě už to není tak úplně pro malé děti jako jsou např.: SIMPSONOVI Myslím si že to ty menší děti asi moc nepochpí a spíše se u toho zasmějí dospělý. Ale nevadí nápad to byl dobrý.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nejsou to simpsni!

Ikdyž jsem si to zezačátku dost myslel, podoba byla velká. Ovšem po pár letech z FG vznikla úplně nová, vlastní vlna se skvělým nápadem, na který jsem se vždycky moc těšil. Funguje stále, ovšem pro mne kvalita trochu upadá, ale vždycky se najde alespoň jeden díl nad kterým se pěkně zasměju. :)

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Stewie!

Mám rád Sethův humor a hlavně malý satana jménem Stewie Griffin, pro mě osobně o něco lepší než Simpsonovi a Futurama

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Well...

V porování se Simpsonovými jsou Griffinovi víc sprostí a kritičtější ale právě díky tomu vůbec nevadí že jsou si tyto dva seriály v jiných odhledech podobné.
Mezi moje nejoblíbenější díly patří hlavně ty s Brianem a Stewiem protože intelektuální rozhovory mezi batoletem a mluvícím psem, no to je vážně něco :)

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Můj názor

Asi mě nebudete mít rádi,ale mě se Griffinovi nelíbí.Příjdou mi jako kopie božských Simpsonů.A na Simpsonovi teda rozhodně nemají.Prostě je nemám ráda a vůbec se mi nelíbí.

0 %
18 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
36 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

No,no...

Bláznivá rodinka Griffinovi mě překvapili...Když jsem si četl příběh,myslel jsem že to bude super seriál,ale i tak mě moc nezaujal...Ano rád se podívám a občas zasměju ! černý humor,většinou sexuální tématika a zdlouhavé vtipy (někdy už přehnané) nejsou uplně můj vkus.Takže nic moc...Dávám seriálu hodnocení 30% ...

30 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí
TSZZ
16. listopadu 2007

Nic moc

Na seriál jsem byl dost zvědavý, čekal jsem přinejmenším něco na úrovni South Parku (že to nemůže mít na Simpsonovi mi bylo jasné od začátku), ale dostavilo se spíše zklamání. Určitě ne špatné, ale v žádném případě to není víc než lehce nadprůměrné...

60 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Nic moc seriál.

Na můj vkus je to až moc přehnané. Některé scénky jsou už moc. Jediná zajímavá postava je mluvící pes Brian. Mnohem lepší seriál je Cleveland show.

40 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Smysl?

Když jsem seriál Griffinovi viděla poprvé, řekla jsem si, že snad větší blbost neexistuje. Po pár dalších dílech už jsem si na už to trochu zvykla. Občas je to vtipné, ale mám pocit, že to napodobuje Simpsony. Těm se to samozřejmě ani zdaleka nevyrovná. Griffinovi podle mě nemají žádný smysl, pořádně nepobaví, dělají si srandu z věcí, kterým se ani já nesměju (a to je co říct) a ke všemu jsou vulgární.

Ale tak budiž, pořád je to lepší než jiné seriály --> 40%

40 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

No jo, Griffinovi

Seriál není nijak moc zajímavý. Seriál vůbec není pro děti. Je plný černého humoru. Ale přece jenom mě baví. Člověk se u něho opravdu zasměje. Nikdy ale nezapomínám, že je to opravdu kravina

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

griffinovci

V podstate nepodarený plagiát úspešnejších simpsonovcov. Taká istá rodina, počet členov a iné podobnosti. Ale musím uznať že po humornej stránke je seriá niekedy veľmi dobrý. Celkový dojem? Zaujímavý komediálny seriál ktorý sa oplatí občas pozrieť.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Co si myslím...

Na Griffinovi se vždycky rád podívám, ale nemám potřebu to sledovat, když to nedávají třeba v televizi. Líbí se mi na tom, že tam mají svoje originální věcičky, které ostatní seriály tohoto typu nemají. Hodnotím ho jako nadprůměrným.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

není to můj typ

Grifinovi mi přijdou až přehnaně nechutní musím však přiznat že jejich vtipy mě někdy dokážou rozesmát.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Hmmm

Jednou jsem slyšela, že tento seriál je to pravé pro fanouška Sipsonů a dovoluji si nesouhlasit. Některé díly mě pobavily, ale potom přijdou takové scény, kde se Peter půl seriálu pere s obřím kuřetem a ať už to má jakýkoliv skrytý význam, unikl mi.
Takže pro mě je to spíš takový lepší průměr, že bych se na to záměrně chtěla dívat, to se říct nedá

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Griffinovci

Griffinovci sú veľmi, ale naozaj veľmi podarený. Hlášky Petra či Stewieho sú geniálne. Pre niekoho možno nudný a vulgárny seriál, ale každá časť ma vie neskutočne naladiť a zabaviť. Nejedná sa vôbec o kópiu Simpsonovcov pretože Family guy je úplne o niečo inom a to sa mi veľmi páči. Dabing je výborný či už je to Český alebo Anglický. Nič iné ako 100% Griffinovcom nemôžem dať.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Family Guy vs Simpsonovi

Další animovaná rodinka kde hlavní protagonista je tlustý a retardovaný. Mimino zde je užvaňené a krutovražedné.
Hlavní rozdíl vůdči Simpsonovým bych přiradila nemožnostem v seriálu. Tento seriál v nich stoprocetně vede. Ale to mu neubírá na přitažlivosti. Legrace a smíchu si u něj užijete také dost.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

mé smýšlení

Trvalo mi, než jsem si zvykla na drsný humor, ale (shodou okolností krátce poté, co jsem začala pracovat s dětmi)brzy se mi to zalíbilo. Na jednu stranu je to strašná kravina, ale na tu druhou proč vlastně ne?

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk