plakát seriálu

Hell on Wheels

(Hell on Wheels)

Názory uživatelů

Real badass!

Opravdové dobytí divokého západu přišlo až se stavbou železnice. V tomto seriálu tedy vidíme to dobývání v přímém přenosu. A to se vší tou špínou, krutostí a tvrdou realitou. Oceňuji naprosto výbornou práci kamery, brilantní výběr soundtracku a především nesmírně charismatického hlavního hrdinu. Cullen Bohannon je noční můrou vrahů a snem nejedné ženy. Skvělé také je, že pokrývá dobové reálie, odhaluje je v neromantické podobě a zmiňuje také důležité historické události té doby.
1. série - super! Oceňuji malé množství epizod. Cullen má cíl a ten se snaží splnit. Moc se mi líbí Lilly a její odhodlání přežít. Ze Švéda mrazí už teď.
2. série - o dost slabší, nelíbí se mi Cullen coby loupící psanec.
3. série - ještě lepší, než jsme doufali.
4. série - zde to tak nějak stagnovalo. Děj se zastavil společně s pracemi na železnici a sledujeme osudy v městečku Cheyenne. Zde je i nejhorší epizoda celé série, Bear Man.
5. série - tzv. čínská. Ne, to mi moc nesedlo. Neumím čínsky a tak mě to usadilo u obrazovky a titulků. Natahovali to jak nudli z nosu. Ovšem závěr jak má být.
Díky! A hlavně díky moc za to, že seriál byl opravdu ukončen.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Muž, který přináší smrt

1. série - 90% - Žádné férové rokování u táborového ohně, žádné pokrevní bratrství a oddanost až za hrob. Na tomhle místě najdete prospěchářství, mamon, rasismus, prostitutky a tunu bahna. A kolejí. Pracuje tu zachmuřený Elam, září krásná Lily Bell a na svou šanci čeká charizmatický Cullen. Nade vším pak bdí mazaný pan Durant se svým velkým železničním snem a když se sečtou všechny charaktery a zápletky, je z Hell on Wheels dílo, které stojí za pozornost jak milovníkům westernu, tak i těm, kteří při zvuku ostruh či houkání parní lokomotivy ohrnují nos. Já patřím jednoznačně do první skupiny, takže jsem si tuhle stavbu užil, zalitoval malého počtu epizod a spokojeně si počítal nenásilně servírované žánrové propriety. Poctivě prodané indiánské plížení, pořádná bitka nebo dramatický odjezd vstříc širým dálavám totiž fungují dokonale. Absolutnímu hodnocení zabránila jen příliš dramatická postava reverenda Coleho.

2. série - 80% - Plány pokračují, výlet do Mexika se naštěstí nekoná a jednoznačnou postavu aby divák pohledal. Duranta nelze jen odsuzovat, Cullena pouze obdivovat nebo Švéda absolutně nenávidět. Přesto je druhá série o malý kousek slabší, protože některým postavám už trochu došla zajímavost. Kromě mého neoblíbeného Colea je to Ruth, Joseph a chvílemi i Sean McGinnes, který byl sympatičtější jako nesmělý promítač a přerod do Ruthina ctitele zkrátka neberu. Co ale ztratily vedlejší charaktery, získávají ty hlavní. Anson Mount může procedit snad jakoukoli větu a jeho charisma pokaždé láme všechny pražce v okolí. Ať už jsou on i další hrdinové v centru přepadení, stavby mostu nebo bolestivých poznání, že i v nejdrsnějších podmínkách si city cestu najdou, jede tohle Peklo na své trase rychlostí vpravdě ďábelskou.

3. série - 100% - Kdyby mi někdo po dvojí změně na místě hlavního tvůrce řekl, že nás čeká nejlepší úsek vytyčené tratě, nevěřil bych mu. Ale i přes viditelnou proměnu Cullenova charakteru z nemluvného mstitele do hláškujícího drsňáka je tohle zaprášené pojízdné městečko zákeřnější než kdy dřív. Vztahy mezi hlavními postavami se mění velmi nepředvídatelným způsobem, zvraty, které vypadají, že vygradují ve finále, se své pointy dočkají během pár minut a takové poslední dvě epizody mi svým pomalu odkapávajícím napětím způsobovaly drobné srdeční příhody. Z nepatrně zpomalujícího vozu je tak po této sezóně jeden z největších favoritů.

4. série - 80% - Peklo drží teplotu svého žáru v ďábelsky vysokých číslech, ale ne každé tvůrčí rozhodnutí bylo letos správné. Předně nechápu, proč dění v Cheyenne začíná připomínat divadelní hru. Ne že by Divoký západ nepotřeboval zdravou dávku občasného patosu, ale nová postava Johna Campbella snad mluví výhradně v zadumaných monolozích či naopak jednovětných prohlášeních. Do dramatických situací to pasuje, v běžných naopak působí jako pěst na oko. Což bohužel platí pro celou sérii. Nepamatuji, kdy jsem naposledy zažil, aby měla nějaká sezóna buď epizody zcela průměrné nebo naopak takřka bezchybné. Tudíž mi Naominy trable, nastavování linek kolem Mickeyho a Evy nebo koncept epizody Bear Man nepřišly jako šťastné volby a stejně jsem se čtvrtým rokem víceméně spokojený. Nezkrotný Sidney Snow, dokonalé výkony Kashy Kropinsky jako Ruth a vzhledem k vývoji i regulérní strach i o tu sebedůležitější postavu mi při každém kroku do zaprášeného města dávají pocit nezaměnitelného mrazení. To jen očekávání po předchozích peripetiích byla možná až nereálně vysoká.

5. série - první část - 70% - Kdo se rád dívá do Cullenových tvrdých očí, ten si přijde na své. Většinu času se příběh věnuje právě ústřednímu hrdinovi, společensky-hospodářským problémům jeho nového prostředí a - tím výčet skoro končí. Ne snad, že by Anson Mount měl problém veškeré melancholické dialogy či vzpomínky uhrát, ale na sedm epizod je děje zoufale málo a pocit, že by se všechno vešlo klidně do hodinky, je bohužel neodbytný. Původní záměr celé sólo odbočky, tedy hledání Naomi, se smrskává na pár scén a výrazně trpí i linky starých známých, kdy jsou problémy Duranta, Evy i Mickeyho opět jen nastavovanou kaší. Pocit, že bych občas za Bohannana téměř dýchal, a neutuchající démonická aura všudypřítomného Švéda mi zabraňují jít níž, ale pocit promarněné šance se mě v polovině rozloučení s místní ztroskotanou sebrankou ne a ne pustit.

5. série - druhá část - 80% - Nejuvěřitelnější, nejzranitelnější a zároveň nezničitelný kovboj, cedící mezi zuby ty nejzásadnější životní pravdy, takový byl Cullen Bohannan a Anson Mount za těch šest let vypotil a odedřel životní práci. Samotnému seriálu říkám sbohem velmi nerad, protože jakákoli chvíle s hlavním hrdinou patří k tomu nejlepšímu, co se kdy na stanici AMC objevilo a linky charakterů, se kterými si scénáristé už dlouho nevědí rady (Mickey, Eva, Louise), na tom nic nezmění. Hell on Wheels si i několikerými změnami showrunnerů prošlo několika snadno oddělitelnými etapami, dalo nám několik úmrtí, jejichž tíživost nedostanu z hlavy nejspíš nikdy a ve své poslední sérii i zúčtování těch, kteří si pásli po krku téměř od samého začátku (Švéd) nebo alespoň v poslední době (Chang). Žádný z přeživších hrdinů neodchází nepoznamenaný, každý si v sobě zvuk stavby železnice ponese až do smrti. Po chlapském závěru, nepodobném žádnému finále, které jsem viděl, si ho ponesu i já.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Podobný westernový seriál jako Deadwood

Dějiny země jsou postaveny nikoli na ušlechtilých principech, ale pokrok, který vykazují, jde ruku v ruce se ziskuchtivostí, korupcí a touhou po snadném výdělku, to je základní myšlenka seriálu. Sympatická je zde snaha líčit obecnou historii dostatečně špinavě, kde Divoký západ není přehlídkou ušlechtilých lidí, ale především přehlídkou zajímavých, mnohdy krutých ale hlavně plastických lidských osudů. S01 - 5*. S02 - 4*. S03 - 3*.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Neočekáváný!

Jako malý jsem westerny měl velmi rád. Dnes mi s odstupem času přijdou všechny skoro stejný :-) Seriálové zpracování jsem nikdy předtím neviděl, tak jsem byl zvědav a byl jsem vlice překvapen! Super zpracování (ať už jde o hudbu, kameru, ale i prostředí) a spousta dějových linií, které jsou zajímavé. Čas nezabírá, žádná rodina "Shannonů" a trapná nešťastná mladá láska! :-)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Western

Sice jsem westernu nikdy neholdoval, ale tento seriál si mě získal. Skvělé zasazení děje po občanské válce do divokého západu, který se teprve začal dobývat a kolonizovat, tvrdá dřina při stavbě železnice a všudypřítomní indiáni. Skuteční chlapi, alkohol a lehké ženy!

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Kam se hrabe Vinnetou

Po prvních pár dílech jsem si nebyla jistá, jestli se mi Hell on Wheels líbí, ale dala jsem mu ještě šanci i přesto že westerny ani dramata tohohle rázu nejsou zrovna můj seriálový cup of tea - a teď jsem za to strašně ráda, jelikož něco takového se jen tak nevidí. Skvěle vybraní herci, žádné hollywoodské pohádky ale tvrdá realita, dokonalá hudba a morální food for thought v každém díle. Věčná škoda, že je jich zatím jen deset a na další si musíme počkat :(

Nicméně už teď vím, že o Ansonu Mountovi se mi bude nejednou zdát :)))

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Výborný western

Výborný seriál o dobývání Divokého západu. Příběh o budování železnice napříč prérií s výbornou výpravou
a charismatickým hlavním hrdinou. Nejprve je rozehrán příběh o pomstě za smrt rodiny a postupně se přidávají další dějové linie. Dle mého soudu si všechny tři doposud odvísílané série drží vysokou kvalitu.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé