plakát seriálu

Houdini

(Houdini)

Názory uživatelů

He knew no limits.

Po půl roce jsem se vrátila k History Channelu, po půl roce jsem se vrátila k minisériím. Po průměrném výsledku Bonnie & Clyde jsem k Houdinimu přistupovala s jistou rezervou. Výsledek neskutečně mile překvapil.

Příběh o tomto iluzionistovi znám opravdu jen hrubě, vlastně kromě toho slavného skleněného kvádru naplněného vodou jsem nic jiného ani netušila, proto celý příběh byl pro mě překvapující, dokonce jsem ani netušila, jak to celé skončí (i když samozřejmě bylo jasné, že smrt je tím očividně se nabízejícím vyústěním). Některé části děje mi připadali trošku slabší; jako příklad bych uvedla např. setkávání s tajnými agenty nebo několik flashbacků do dětství hrdiny; ale ve výsledku si oba díly v celkové délce kolem 150 minut dokázali udržet divákovu pozornost.

Právě ve kvalitě děje vidím velké zlepšení oproti Bonnie & Clyde. Minisérie, kor ty dvoudílné, si často nedokážou s úctou poradit s rozložením prostoru - některé méně důležité scény jsou roztaženy na přehnaně dlouhém úseku na úkor těch záživnějších, a to jen proto, že jsou dle tvůrců zásadnější. U Houdiniho to neplatí, vše je zde rozprostřeno přesně jak má, hlavní dějovou linku střídají flashbacky a objeví se i flashfarward, který v dané situaci dává smysl a dokáže navnadit na následující minuty.

Herectví jde s kvalitním scénářem ruku v ruce. To však není překvapivá informace, když zvážíme, že Adrien Brody je držitelem Oscara. Brody minisérii jednoznačně táhne, ale jeho dva kolegové (manželka a spolupracovník) nezůstávají pozadu. Ačkoliv ani jeden z herců není extra sympatický, nepůsobí nevhodným dojmem, ba právě naopak se do svých rolí velmi hodí. Jen mě maličko udivilo, že v průběhu let vypadala paní Houdini čím dál tím hezčí a mladší, tedy kromě posledních Houdiniho dnů, kdy už jí vizážisté obdařili lehkými šedinami a kruhy pod očima.

Kostýmy a celkově retro prostředí z konce 19. a počátku 20. století jsou nádherně zpracované. Člověk je alespoň na pár desítek minut odvlečen od povinností všedních dnů a vtažen do světa, kterému vládly více či méně povedené triky, kde nebyla televize, a kde touha po úspěchu byla tou hlavní složkou, která ho mohla zaručit. V té době se lidé nebáli odměnit na ulici malého kluka, který jim předvedl pěkné jednoduché kouzlo. V dnešní době by si lidé mohli na náměstí useknout hlavu a kolemjdoucí by se ani neohlédli...

Houdini je světlým místem v moři minisérií. Délka příběhu je vhodně zvolená, děj není natažený, herci jsou bravurní a dozvíte se i tajemství, které skrývají působivé triky.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

The escape artist

Houdini. Meno, ktoré je každému známe. Niekto možno pozná príbeh skrývajúci sa za týmto menom lepšie, iný menej. No jedno je známe. Houdini bol slávnym a známym najme pre svoje úniky a ilúzie. Táto miniséria podáva pohľad na jeho život, na to čo ho poháňalo aby vo svojich trikoch zachádzal ďalej a ďalej.

Houdiniho sledujeme od jeho začiatkov, ktoré neboli ľahké. Cez definujúce momenty jeho kariéry až po jeho posledné chvíle. Houdini nevedel a ani nechcel žiť svoj život na poli, neustále cítil potrebu posúvať svoje hranice, porážať smrť až ho jeho ambície/ ego raz dostihli a zasiahli. Tempo rozpávania príbehu je svižné, udalosti plynú za sebou rýchlo no plynulo a prípadne naťahovanie niektorej z nich by minisérii mohlo aj uškodiť. Postupne sú nám odhaľované jednotlivé momenty života či kariéry, ktoré ho tak či onak ovplyvňovali. Tak ako miniséria, ktorá má dve časti by sa aj príbeh Harryho Houdiniho dal rozdeliť na dve časti. Na tú iluzionistickú, kedy mal neustálu potrebu prekonávať sa, kedy vo svojich trikoch nepoznal hraníc. A na tú špiristickú, kedy sa skôr sústredil na odhaľovanie týchto ľudí a ich praktík. Obidve časti navzájom súviseli a ovplyvňovali jeho život.

Herecké obsadenia bolo vybrané veľmi dobre. Adrianovi rola veľkého Houdiniho sadla a dokázal dokonalo stvárniť jeho osobnosť, ctižiadostivosť a sebavedomie, ktoré ho najprv vytiahli na výslnie ale potom z neho postupne aj zniesli. Ostatné postavy za ním nijak nezaostávajú, aj keď on je asi tým hlavným ťahúňom.

Houdini je vydarenou minisériou, ktorá dovolí nahliadnuť do života tohto iluzionistu. Podá príbeh jeho života a jemne odkryje tajomstvo jeho trikov (aj keď škoda toho o slonovi, ten by mohol byť ešte zaujímavým).
Ak tak či onak, všetci chceme uniknúť. No nikomu sa to ešte nepodarilo. Ešte nie. Pretože na konci už žiadny únik nie je.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Skvělý Brody

Já dala Houdiniho na dva zátahy, protože těch momentů, které mohli tvůrci vynechat bylo minimálně, jinak jsem se vůbec nenudila. Já o tom člověku znám jen povrchní informace a abych pravdu řekla, nikdy jsem se o tyhle kouzla moc nezajímala. O to víc jsem byla překvapená, jak mě tenhle miniseriálek dostal. Chcete znát některé fígle, tak tady je uvidíte, jen s tím slonem nás nechali ve štychu.....kam opravdu zmizel?

Životopisných filmů jsou poslední dobou mraky a já je beru někdy s větší, někdy s menší rezervou, co se týká skutečných faktů. Proto mě ani tady nic nerozházelo a užívala jsem si úžasného hereckého výkonu Adriena Brodyho, který do toho dal maximum a myslím, že musel navštívit pro tuhle roli nejednou posilku, aby vynikla alespoň trochu vypracovanost jeho těla, nutná pro jeho atrakce.

Houdini byl velmi ctižádostivý a určitě v mnoha směrech velmi zajímavou osobností své doby, která měla možnost navštívit nejen kus světa, ale i takové rodiny, mezi které patřila poslední carská rodina Romanovců a nebo manželé Doyleovi v Anglii. Měl opravdu pestrý život, ale jaké bylo opravdu jeho soukromí, vztah s matkou, kterou tak miloval nebo manželkou, která mu stála věrně po boku i přes to, že měla mnohdy zcela oprávněné připomínky, bude stejně zahalené trochou nejasností a tajemna, ale to je možná i dobře.

Výborný seriál, který určitě ráda doporučím :-)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

The Great Houdini

Příběh s kouzelníky mám rád, i proto mezi oblíbené filmy řadím Dokonalý trik nebo Iluzionistu. Avšak životopisný příběh, to je něco docela jiného. Jméno Harry Houdini samozřejmě znám, ale nikdy jsem se nezajímal o jeho životní příběh. Takže jsem rád, že přišla tato minisérie, aby mi ho pověděla.

Obsazení bylo super, Adriena Brodyho mám rád už dlouho, od filmu Svěrací kazajka (jak příhodné) a Kristen Connolly, která si zahrála jeho manželku jsem už také zahlédnul například v House of Cards. Tahle minisérie je ale stejně hlavně o Brodym, který ji s přehledem utáhne. Co také čekat jiného od herce jeho kalibru.

Příběh je zajímavě zpracovaný a rozhodně stojí za podívání. Jako bonus nám je představeno i tajemství několika kouzelnických triků. Jelikož jsem neznal životní příběh Houdiniho, tak jsem byl poměrně překvapen agentskou vsuvkou nebo zakomponováním postav jako Sir Arthur Conan Doyle nebo Rasputin. Ve výsledku jsem spokojen s tím, co jsem viděl, ale možná mi něco málo chybělo. Nějaké kouzlo? Nebo odhalení toho, kam zmizel slon...

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Brody, Brody, Brody

Všeobecne mám rada rôzne filmy, v ktorých hrá Adrien hlavné i vedľajšie úlohy, seriál Houdini som si teda nemohla nechať ujsť! Dobre som urobila. Spočiatku som nemala ani tušenia do čoho sa púšťam, no nakoniec som bola skutočne spokojná. Absolútne som netušila o čo v seriály pôjde a po prvej časti som úprimne aj ľutovala, že nasleduje už len jedna a nebude ich viac. Keď som však dopozerala aj druhú zistila som, že akosi bolo aj za tie dve časti povedané všetko, všetko podstatné a že toho bolo skutočne dosť. Miestami som sa smiala, trhala si vlasy od nervov ba dokonca aj trochu posmútila. Seriál ako má byť.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Velký Houdini. Skutečně.

Obrovské překvapení a nadšení, skutečně výtečný film, který ani v jedné části ani chvíli nenudí, je luxusně natočený (kamera, režie, atmosféra, výprava) a herecky je taky perfektní (samozřejmě hlavně Brody, ale extra zmínku si zaslouží i výtečná Kristen Connolly). Je to moderní, furt se tam něco děje, má to voiceovery (které podle mého každý film automaticky vylepšují) a vždy, když Houdini (podoba je neuvěřitelná) dělá nějaké velké číslo, byl jsem tak strašně napjatý a zaujatý, že jsem vlastně až nedýchal - to platí zejména u chytání kulky v první části a útěku z kazajky ve druhé. Scénář je naprosto výtečný a i když zápletka s Houdinim tajným agentem nepatří k nejlepším částem příběhu (nicméně to k tomu patří), po příchodu Doyla a jeho ženy přijde naopak jedna z nejzajímavějších částí. Famoso. Potvrzení toho, že Harry Houdini byl skutečně velmi zajímavou osobností. Znáte ten styl, kterým je natočený Sherlock? Tohle mi to hodně připomíná. 90%.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Houdini člověk bez limitů, který zemřel "nečekaně"

Jak se tu píše v mnoha případech, je to skvělá podívaná. Určitě neprohloupíte když si to pustíte a nejste vyloženě milovníci kouzelníků.

Já tedy nejsem vyznavač kouzelníků (kromě Harryho Pottera :D ), toto téma mě prostě nebaví. Jak už bylo naznačeno jediný kouzelník na kterého jsem kdy koukala byl Harry Potter a to jen protože to byla pohádka. O houdini jsem věděla než jsem zapla seriál nebo dvoudílný film (jak chcete), že je to za A. kouzelník a za B. to je ten co se nechal spoutat pod vodou. A tím moje omezené znalosti skončily. Ale jak to tak bývá, nuda občas zavede člověka i do míst kam by normálně nešel. Tak jsem to zkoukla.

Upřímně musím říct, že jsem byla opravdu hloupá, když jsem měla předsudky o takovým člověku. Seriál mě mile překvapil. Dozvěděla jsem se mraky nových informací, obdivovala jsem jak někdo může být bez limitu a přemýšlela jsem čím to je a jaký by mohl být život bez strachu. No shrnu to, Houdini mě naprosto uchvátil, mnohdy i pobavil. Člověk se musel smát jak Houdini byl chytrý a lidi naivní. Shrnuto potrženo - Houdini si šanci zaslouží.

Nejvtipnější scéna :
Jak "zázračně rozvoní zvony" . Tomu jsem se musela skutečně od srdce zasmát.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

My brain is the key that sets me free

Houdiniho znám asi jako každý, jako světoznámého kouzelníka, především eskapistu. (Přezdívka: Mistr úniku) Přesto, že mi toto téma (kouzla, triky, úniky) není nijak blízké jsem ráda za jeho přiblížení touto minisérií a také jakýmsi životopisným průvodcem života Harryho Houdiniho.

Líbili se mi části jak s úniky/triky, tak i ty životopisné, ty mi přišly dost přínosné k pochopení k tomu jaký byl Great Houdini člověk. Hlavně jeho vztah s matkou a manželkou.

Musím říct, že kvalita minisérie je opravdu vysoká. Ať už jsou to herecké výkony, Adrien Brody si to vysloveně dává. Příjemně jsem byla překvapena, pro mě neznámou, Kristen Connolly kterou si budu muset určitě v něčem dalším najít. Dále výprava, kostýmy, masky, kamera, střih... (Myslím, že jste pochopili, nemíním tu vypisovat všechny složky ;-) Vážně se na to moc hezky dívalo).

Minisérie se mi líbila, ať už pro příběh, herce nebo styl. Rozhodně doporučuji, dokonce vám prozradí nějaké triky. ;-) -> 80%

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Brody je zárukou kvality

Úžasně natočený 2-dílný film o Houdiniho honbě za slávou a snahou stále překonávat sebe sama s výborným A. Brodym a naprosto geniální hudbou. TV History (The Bible, Vikings) ví jak zaujmout. 95%

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé