plakát seriálu

Jessica Jones

(Jessica Jones)

Názory uživatelů

Víc takových

Daredevil? Ano. Iron Fist? Ale jo. Luke Cage? hmmm. Jessica? Určitě ano. Pro mě osobně je to nejlepší seriál z uvedené čtyřky. Neurvalá alkoholička používajíc svou super sílu je fakt dobrá kombinace. Bylo tam sice pár zbytečných srdcervoucích scén a taky konec mohl být trochu propracovanější, ale jinak naprosto nečekaná spokojenost. Lepšího herce v podobě Davida Tennanta na obsazení role slizkého, Jessicou posedlého anglána Kilgrave najít nemohli. Bravo. Těším se na další sérii.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Tak trochu jiná hrdinka

Ke sledování tohoto seriálu mě přivedla nuda během prázdnin a musím říct, že jsem za to ráda. Příběh je zpočátku trochu pomalejší, o to více ale později nabere spád. Nebudu spoilerovat, prostě se na to podívejte. :D

Co se týče hlavní hrdinky, tak Jess má do prototypu klasické superhrdinky opravdu hodně daleko, ale možná právě proto si mě získala. Nelze se divit, že po tom všem, co prožila, do sebe ráda obrátí láhev něčeho ostřejšího (napsat, že si dá skleničku, by byl výsměch). Dále si téměř nikoho nepřipouští k tělu a kdyby sarkasmus mohl zabíjet, měla by na svém kontě spoustu zářezů. Navíc obsazení Krysten Ritter do hlavní role byla dle mého excelentní volba.

Ostatní postavy jsem si také poměrně rychle oblíbila. I zde je kamarádka - Trish, která se snaží hlavní hrdince pomoci za každou cenu (nejen při boji, ale i v životě) a jako jedna z mála Jessice doopravdy věří, což je vzájemné. :) Dále tu je Luke Cage, se kterým má Jess poněkud zvláštní vztah. Inu, že jim to pak bouchne do obličeje, se dalo čekat, přesto jsem doufala v trochu šťastnější zakončení.

A někdo mi našeptává, že se mám zmínit i o Kilgraveovi. Jo, tak toho mám ráda asi jako Jessica. To, s jakou nonšalantností rozdával příkazy (ať už šlo o "darování" bundy či o vraždu), mi bylo nepříjemné. Kdyby svou špinavou práci udělal sám, asi bych to také brala jinak. Trochu se mi ho zželelo, když jsem se dozvěděla něco z jeho minulosti, avšak dlouho mi to nevydrželo. Nicméně výkon Davida Tennanta byl obdivuhodný.

Na závěr dodám, že se už těším na druhou sérii a doufám v udržení stejné úrovně, jakou nasadila série první. :)

Edit po druhé sérii:
Podobně jako v první sérii, i v této se děj rozvíjel pozvolněji. Nepřítel byl zpočátku nejasný (překvápko), ale s dalšími díly jsme se dozvěděli důležité fragmenty z minulosti Jessicy. A vlastně i z minulosti Trish. A náhle už nepřítel nebyl tak neznámý.

Na místo hlavního záporáka dosedla Alisa a ačkoli rozhodně nebyla neviňátko, je to ten typ padoucha, kterého asi nebudete nenávidět. Cenu matka roku by sice nezískala, ale třeba Dorothy by s jistotou zadupala do země. (Obrazně i doslova.)

Co se týče dalších nových postav, jednoznačně jsem si oblíbila Oscara. Jednak protože je sympaťák, ale hlavně proto, že díky němu možná poznáme i jinou Jessicu. (Napsala bych šťastnou, ale to se mi k ní opravdu nehodí.) S Karlem jsem to měla jak na houpačce. Když už mi svitla naděje, že by si uvědomil následky svých experimentů, bum a jsme tam, kde jsme byli. Pryce Cheng byl otravný a Ingrid jsem věřila asi tolik, jako bych věřila kočce, že nesežere myš.

A teď k hlavním postavám. Jak už jsem psala výše, dozvěděli jsme se další střípky z minulosti Jess, díky kterým je taková, jaká je. Ano, pořád je horká hlava, která svůj žal zapíjí litry chlastu, ale i přesto ji to všechno úplně nezlomilo. Popravdě jsem čekala, že bude muset rozhodnout o osudu hlavního záporáka, a to bude ta pověstná poslední kapka. Nakonec to dopadlo jinak. Ne dobře, ale jinak.

A pak tu máme Trish. O jejích problémech z minulosti jsme něco věděli, ale překvapila mě jejich hloubka. Jeden z WTF momentů pro mě byl, když jsem zjistila, jak moc si přeje být lepší a co všechno je pro to schopná udělat. Ohrozit vlastní život? Budiž. Rozkol s Jess? To jsem vážně nečekala. A její cosi (Vztahem bych to nenazvala.) s Malcolmem? Do budoucna v tom potenciál nevidím, vzhledem k tomu, jak si oba polepšili. Bod pro Malcolma - sice mám Jess ráda, ale v některých ohledech k němu mohla být mírnější. (Ale na dlouhodobou spolupráci s Hogarthovou to také nevidím, takže kdoví ...)

Už to raději utnu. Stejně to nikdo celé číst nebude, protože je to dlouhé a navíc si potřebuji nechat něco v záloze na případné další série. :D Vzhledem k tomu, že možnost 95 % tu není a 90 % je málo, dávám druhé sérii 100 %.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Netflix a Marvel podruhé

Jessica Jones je výsledkem druhého spojení gigantů se jmény Netflix a Marvel. A podobně jako u Daredevila to zafungovalo, i když úplně něčím jiným. Jessica je totiž opravdu hodně ženský seriál. Nechápejte mě špatně, ale není jen tím, že hlavní hrdinka je žena, která má nejlepší kamarádku a pracuje pro nejlepší právničku ve městě. Je to tím na jaká témata se zaměřuje.

Atmosféra je také úplně jiná. Temná s kapkou noir, které tomu dodává suchý komentář hlavní hrdinky a rozhodně méně akce než se čekalo. Mě osobně v celé sérii chybělo trochu odlehčení a vtipu. Kromě Jessicy dostane solidní prostor k představení i Luke Cage a samozřejmě také záporák Kilgrave. Luke mi sedí a těším se i na jeho samostatnou sérii. Ale ten Kilgrave. Ne snad, že by ho Tennant hrál špatně, to určitě ne, ale ta postava mě trochu zklamala. Nejprve je totiž vykreslen jako nepřekonatelný chlápek, bodejť by ne, dokáže ovládat mysl ostatních. Ale pak se nechá několikrát! chytit a zajmout. To mi nepřijde moc nepřekonatelné a neporazitelné.

Ještě zpátky k naší hlavní hrdince. Trochu jsem se bál, že mi tam Krysten Ritter nebude sedět, protože ji znám hlavně z komedií, ale opak byl pravdu. Její (super)hrdinku jsem jí věřil od začátku do konce a hlavně protože je vykreslená i se svými chybami, tak jsem si ji vcelku snadno oblíbil. Docela jsem zvědav na pokračování...

Do druhé série se mi vůbec nechtělo a to hlavně potom, co jsem viděl první epizodu, která mě vůbec nebavila a tak jsem to na hodně dlouho odložil. Nakonec se však ukázalo, že to nebylo tak špatný, jak jsem si původně myslel a zhruba od třetí epizody mě to začalo docela bavit a byl jsem zvědav na to, jak se linka s "matkou" vyvine. Oproti první sérii mi ani trochu nechyběl Luke Cage a nepostrádal jsem ani Tennantova Kilgravea. Sérii jsem dokoukal a žádné velké zklamání z toho nevyšlo. Jessica prostě není můj klasický seriál a na to, abych ho viděl, se musí udělat nálada.

Třetí série Jessicy Jones je zároveň i poslední Marvelovskou řadou na Netflixu a uzavírá to se stejným pocitem, který mám z toho celkového odchodu - rozpačitě. Netajím se tím, že Jessica Jones nikdy nebyla mým oblíbeným Defenderem, přesto byla pořád koukatelná. Letošní linka s Trish nebyla úplně špatná a vyústění bylo vcelku fajn, ale jinak mě ta série opět moc nebavila. Po spolupráci Marvelu a Netflixu tak zůstane trochu hořká pachuť...

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Very good :-)

S první sérií jsem na tom byla s Jessicou docela skepticky, ale dokoukala jsem to a zalíbilo se mi to. David Tennat má ohromný charakter a jeho podání Killgravea bylo děsivé a úžasné.
Krysten Ritter coby Jessica byla prostě svá, opilá, drzá badass antihrdinka. Takže i když první polovina měla trochu táhlejší tempo, druhá polovina to vyvážila a velkým očekáváním jsem očekávala druhou sérii.
Druhá série už bez Killgravea neměla takové kouzlo a s s nástupem jedné tajemné osoby seriál trochu ubral dech, ale Krysten celý seriál táhla a finále bylo opět silné.
Trish jsem měla ze začátku v oblibě, pak se proměnila v otravnou ženštinu, kterou jsem nemohla vystát. Ale jsem na její počiny ve třetí sérii zvědavá, protože znalci komiksů asi tuší, co s ní v seriálu zamýšlejí.
Já jsem si tenhle komornější a temný seriál oblíbila, jen to čekání na další sérii bude těžké :-)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Netflix jako záruka úspěchu.

Už mně to ani nepřekvapuje, ale po DD, po OITNB je tady další seriál, který mne přikoval k monitoru mého obstaróžního notebooku a donutil k 13. dílnému maratónu, u kterého jsem se skvěle bavil. Kilgraveho posedlost chápu, Jessica je přesně ten typ ženské, no však víte...O pár bodíku pod Daredevidel, milion procent nad Arrowem, Flashem a všem těmhle podobným. Druhou řadu prosím!

90 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Jessica Jones

Připomína mi to trochu Veronicu Mars, ale v temnějším provedení. Hlavně tím ironickým komentářem hlavní hrdinky glosujícím děj. Ale taky tváří herečky (Krysten Ritter hrála ve Veronice Mars Giu). Nemá to ale (skoro) žádné úsměvné momenty, což je možná škoda, na druhou stranu chápu, že tvůrci budují nějakou atmosféru. Do které mimochodem Krysten Ritter a její postava neuvěřitelně padne. Trochu jsem byl zklamán z jejího protějšku, David Tennant nehraje špatně, ale jeho padoušský psychopat je na mě až příliš šablonovitý, neuškodilo by seriálu, kdyby měl nějaké úchylácké vychytávky a i trochu víc rafinovanosti (někdy vypadá, jako že má kontrolu nad vším - první tři díly se buduje jeho pověst nedopadnutelného a včemocného masterminda a jindy se nechá úplně jednoduše vypátrat a chytit, což člověka trochu zklame). Možná už z toho, co jsem zatím napsal, vyplývá, že děj je serializovaný, jedná se vlastně o souboj Jessicy Jones s Killgravem, který umí plně kontrolovat mysl a jednání lidí. Jessica, ačkoliv je povoláním soukromý daetektiv, neřeší žádné epizodní případy, což je možná trošku škoda, přece jenom hlavní linka je už někdy trochu rozvláčná. Nicméně pořád si seriál zachovává vysoký standard a občas přijde něco, co mě fakt překvapí...
Za zmínku stojí i vedlejší postavy, žádná tam není zbytečná a hlavně žádná není nudná nebo na nervy lezoucí (alespoň mě) a většinou se nějakým zajímavým způsobem i vyvíjejí. Samozřejmě musím zmínit chladnou právničku Jeri (skvělá Carrie Ann Moss) a Jessičinu kamarádku/nevlastní sestru Trish (sympatická Rachael Taylor). Dávám 70% jen proto, že mi ne úplně sedí neodlehčené seriály a kvůli mírnému zklamání z postavy hlavního záporáka a dalšímu zklamání ze způsobu, jakým tenhle záporák v posledním díle skončil, nechci spoilerovat, ale čekal jsem nějaký více vygradovaný konec. Hodnocena 1. série.

70 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Jessica Jones.

Největším kladem je bezpochyby to, že se Jessica Jones veze na stejně temné noir vlně jako Daredevil, to jest opět žádné veselé barvičky, bezbolestné souboje nebo striktně černobílé charaktery, díky čemuž jsem neměla nejmenší problém uvěřit, že hlavní hrdinka obývá stejný vesmír (a město) jako slepý právník Matt.
Jessica sama je sice dost nabručená mladá žena, ale určité charisma má (i když zase ne takové, abych chápala Kilgraveovu posedlost) a já si ji postupem času celkem i oblíbila, stejně jako její slavnou kamarádku nebo přítele Luka Cage (jsem zvědavá na jeho seriál).
David Tennant je v roli Kilgravea výborný, ale já mám s jeho postavou pár problémů. Jeho excentričnost působí v civilně stylizovaném komiksovém světě tak trochu jako pěst na oko, ale co mi vadí především je jeho motivace, která z něj nedělá nic víc, než jen extrémně nebezpečného úchyláčka, bez jakékoliv vize. Ve chvílích, kdy chladnokrevně manipuluje s lidmi a nechává je umírat obzvlášť krutými způsoby, je jako záporák zábavný, skvělý a mrazivý, jenže pak se v rozhovorech s Jessicou chová jako zhrzený zamilovaný idiot. A někdy bohužel i hloupě, což jde na vrub největší slabině celého seriálu a tou je scénář.
Co je platné, že nechybí atmosféra i povedené jednotlivé scény, když je děj hodně přeplácaný a překombinovaný, postavy se často chovají nelogicky a spousta situací se dá odhadnout předem. Netvrdím, že jsem se v průběhu sledování seriálu nudila, naopak mi jednotlivé díly uběhly poměrně rychle a docela bych se do něj zas ráda vrátila, jen stačí vyhodit scénáristku (Twilight jsem neviděla, ale stejně tu volbu nechápu), najmout někoho schopnějšího a bude to fajn.

70 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Alias Investigation

Ako pre fanúšika MCU bola pre mňa JJ tak trochu povinnosťou. No nešla som do nej s plným nadšením ako u iných projektov z tohto sveta ale skôr s menšími obavami. Rozmaznaná famóznym Daredevilom, som sa tak trochu bála či mi rovnako sadne aj Jessica. Žiaľ sa tomu tak nestalo.

Možno to bude tým, že som zvyknutá na iný štýl príbehu, neustálu akciu, dej prešpikovaný množstvom dejových liniek (ktoré sú všetky rovnako dôležité). JJ ponúkala opačný pohľad na superhrdinov. V jej prípade nešlo o hrdinku bojúcu proti zlu, zachraňujúcu všetko a každého. Ale skôr o hrdinku bojujúcu so sebou samou, s vlastnými démonmi (či už fyzickými alebo vnútornými). Milá Jessica to nemala nikdy na ružiach ustlaté. Dostala určite schopnosti, aj sa ich skúsila využiť, len jej to nevyšlo. Stretla zlého princa, dostala pár rán od osudu a to ju zničilo a položilo. Celý príbeh sa točí najmä okolo nej a Killgrava. Zápletka je teda síce jednoduchá, ale za to svojím spôsobom zaujímavá. Trochu zmena po DD, SHIELDE či Agent Carter, kde sa hlavná zápletka rozvetvovala do mnoho menších. Začiatok bol načrtnutý krásne. Hrdinka s osobnými problémami, mierne psychicky labilná. Oproti nej záporák, ktorý jedným slovom môže ovládnuť kohoľvek. No čo viacej si priať. Nejaký ten vývoj, či posun dopredu. Tomu sa žiaľ v JJ dostalo len minimálne. Dej sa neustále sústreďuje na ňu, na ňu a na ňu. Čo nie určite na škodu, ale to by to muselo niekam aj viesť. Bolo tu síce zopár vedľajších liniek, no to nestačili. Chýbala im nejaká väčšia rozmanitosť, v tomto prípade si každá z postáv niesla svoje problémy, traumy z minulosti. Všetko to zanikalo pod tieňom hlavnej dejovej linky s JJ. Dej sa rozbiehal trochu pomalšie. Postupne asi niekde v polke začal naberať na obrátkach, bolo badať určité zlepšenie po každej stránke. A potom prišlo finále. Ktoré skončilo tak rýchlo ako začalo.

Vidieť seriál so silnou ženskou hrdinkou sa málokedy stane. Preto som bola na Jessicu zvedavá. No žiaľ som ostala trochu sklamaná. Jessica ako taká nie je zlá hrdinka, jej postava má v sebe mnoho potenciálu. Zažila si svoje (vyššie spomenuté) a to ju položilo. Je jasné, že z toho čím si prešla sa nedá tak ľahko dostať. No ona akoby spočiatku nič preto ani nerobila. Na schopnosti a dráhu superhrdinky sa už dávno vykašlala, celý čas len chlastala a ľutovala sa. Až potom niekde začne so sebou niečo robiť a snažiť sa pomôcť sebe ale aj ostaným. Na to, že viedla súkromnú detektívnu kanceláriu mala nejak podozrivo málo prípadov (aj na nejakých pár).
Jessica určite dostala kvalitného záporaká. Svojím spôsobom to bol skvelý a excentrický záporák. Tak krásne schopnosti mal. Na také „krásne“ veci ich mohol využiť (len to by bol príbeh zase o inom). Namiesto toho sa tvorcovia rozhodli z neho urobiť násilníckeho maniaka, ktorý je tak trochu stalkerom. Len ten jeho koniec bol tak mierne sklamaním a odfláknutý, na to akého záporaka z neho od začiatku robili. Určite by si zaslúžil niečo iného.
Ostatné postavy neboli zlé, malí svoje príbehy. Ale najmä kvôli tomu, že sa dej primárne sústreďoval na Jessicu a Kilgrava dostávali málo miesta a tak často ich príbehy vyšumeli do prázdna. Keď sa im niečo stalo, tak len ako dôsledok toho, že sa priplietli hlavnej dvojke do cesty.

Aj keď sa môže zdať, že JJ ma nebavila, opak je pravdou. Neužívala som si síce každú jednu minútu, ale svojím spôsobom ma bavila. JJ nie je zlým seriálom, ale ani tým najlepším. Určite má niečo do seba a v žiadnom prípade nie je priemerným či podpriemerným seriálom. Má svoje svetlé momenty a má aj svoj potenciál (ten aj využíva), ale na druhej strane sa ma určite ešte kam posunúť.

Ps: čo však určite urobí radosť každému fanúšikovi MCU je množstvo odkazov, či už na filmy alebo jednotlivých hrdinov

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

C'mon!

Fuuu...Patřím k těm lidem, které když něco nadchne? Tak to musí dokoukat do konce. :D Takže jsem ráda, že jsou k dispozici všechny díly a nemusím čekat, tak jak je tomu u jiných seriálů.

První díly jsou sice trošku o ničem, ale to se později rozjede a nedokážete od toho odtrhnout oči.(Především poslední dvě epizody). Je pravdou, že i v pozdějších epizodách se najdou části, které jsou nudnější, ale později je to vyplněno jinou dech beroucí scénou.
Hl. hrdinka se vzhledem rockerky z minulých let závislé na alkoholu, no nemohla jsem jí přijít na chuť, ale po pár epizodách jsem si na ni zvykla a docela i oblíbila. Krysten nebyla vůbec špatnou volbou. :)
A David jako záporák? Jednoduše boží, on si tyhle role opravdu užívá a dokáže je zahrát opravdu přesvědčivě a , i když je bad guy? Má v sobě prostě něco dobrého a dokázal mi tak neuvěřitelně zahrát na city, že mi ho v konečné fázi bylo líto.

Určitě to stojí za zhlédnutí. :)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Další hustá Marvelovka

1. řada tohoto seriálu je prostě naprosto úžasná.

Úplně nejdřív jsem z těchto seriálů viděl Luke Cage a vůbec to není špatné, ale když jsem dokoukal první řadu Daredevila a pak tohle, tak už chápu, proč se to lidem nelíbí. Tady byl Luke mnohem lepší než v celém svém seriálu.

Je tu úžasná spousta zvratů, i když samozřejmě některé se dají čekat, to je jasné, možnosti nejsou nevyčerpatelné. Obecně si ale myslím, že Netflix. k tomu přistupuje opravdu dobře.

Líbí se mi i vypravěčský styl seriálu i ten odkaz na detektivky z 80. let. Soundtrack, herci - jak Jessica tak Trish (doufám, že to správně píšu), obě jsou perfektně zahrané. Prostě paráda.

Jo a Killgrave? Tak to byl konečně záporák. Naprostej a totální magor, ale fakt výbornej. Třeba jak na tý stanici si všichni mířili na hlavy, nebo jak se všichni věšeli, no prostě neskutečný.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Jessica Jones. Ale hlavně Kilgrave.

Největším kladem tohoto seriálu je bezpochyby postava Kilgravea ztvárněná bravurním Davidem Tennantem, který je takový záporák, až mně osobně přišel jako jedna z nejkladnějších postav seriálu, a který je famózní, okouzlující, šarmantní a nebudu lhát, pokud jsem u sledování Jessicy Jones chytila záchvat smíchu nebo jsem na chvíli zatajila dech, bylo to právě díky Kilgraveovi. Ale je stejně přesvědčivý i zbytek seriálu?
Příběh občas lehce pokulhával, scénář, že Jessica chytí Kilgravea a ten jí uteče, se opakoval nejméně třikrát, některé scény byly prostě navíc, ale jinak si stěžovat nemůžu.
A postavy? Hádám, že cílem tvůrců nebylo to, aby si diváci (třeba já) nejvíce oblíbili Kilgravea, tudíž si říkám, proč na jeho místě není právě Jessica. Možná je to tím, že jsem jí to, že za to, jaký má život a jaká je, může pouze Kilgrave, úplně neuvěřila. K jiným postavám - moc jsem si neoblíbila Lukea, a Jeri (její linka s bývalkou podle mě nebyla vůbec nutná), naopak Trish a Malcolm byli fajn, u někoho jsem občas váhala, jinak výhrady nemám.
A co říct celkově? Něco mohlo být zpracováno lépe, něco nefungovalo tak jak mělo, ovšem atmosféra byla úžasná a k hereckému obsazení se nemohu vyjádřit jinak než kladně. Co ale tenhle seriál v mých očích vyzdvihlo o tolik výš byl právě famózní Kilgrave v podání famózního Davida Tennanta. Bohužel myslím, že pokud by měla Jessica jiného nepřítele, byla bych méně ochotná přimhouřit oči a mé hodnocení by šlo o takových 20, 30 % níž. Ale (možná jsem to ještě nezmínila) Kilgrave byl vážně skvělý.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Alias Jessica Jones

Jessica Jones skvěle začala, ale bohužel na rozdíl od třeba Daredevila nebo i Agentů S.H.I.E.L.D.u se nedokázala dále zlepšovat. Několik prvních dílů to bylo opravdu super, ale pak se to začne natahovat a jediný, kdo seriál skutečně drží je pak Tennantův Kilgrave, ze kterého bohužel scénář udělá "jen" zamilovaného psychopata se schopnostmi. Přesto je al pořád skvělý. Ke zlepšení pak dojde v posledních dílech, kdy přibude akce. I přes tyto výtky, ale pořád považuji Jessicu za velmi dobrý seriál, který ale nevyužil potenciálu. Snad ve druhé sérii změní scénáristku a seriál bude lepší.

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Noir z Hell's Kitchen

Daredevil nasadil laťku seriálových adaptácií komiksov tak vysoko, že som nečakala, že by ju čoskoro niekto preskočil. Nedá sa povedať, že Jessice Jones sa to úplne podarilo, napriek tomu si myslím, že na svojho kolegu z Hell's Kitchen minimálne dosiahla. Spolupráca Marvelu a Netflixu pokračuje v nasadzovaní nových štandardov na poli superhrdinských seriálov a JJ v tomto ohľade rozhodne nie je sklamaním. Je temná, krásne noirová (ako fanúšik subžánru som si chrochtala blahom), nekompromisná a bezchybne obsadená. Ženské hrdinky tu hrajú prvé husle, na čele s Krysten Ritter, ktorá je možno útla postavou, no o to dravejšia v stvárnení supersilnej, no vnútorne rozorvanej hrdinky. A Killgrave? Tennant si tu strihol jedného z najzaujímavejších záporákov Marvelu, o tom žiadna. Scenáristicky tu došlo k viacerým dejovým prešlapom a opakujúcim sa motívom a záver bol v podstate odfláknutý, inak by som išla do plného hodnotenia. I tak však Defenders dokazujú, že Arrow, Flash, SHIELD podobné jednohubky sa ešte majú čo učiť.

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Marvel stále jede Netflix

Jessica Jonesová sice nebyla ze začátku tak dobrá jako Daredevil a jeho kvalit vlastně nedosáhla ani ve zbytku série, ale zatraceně se mu přiblížila a jinou známku než 95% si to ode mně ani nezaslouží, protože tohle je další poctivě odvedená práce Marvelu a Netflixu. Fantastická noirovka, s parádní atmosférou, sympatickou a pořádně drsnou hlavní hrdinkou, s ne tak dobrou právničkou Trinity ale zato s nejlepším záporákem napříč filmovým a televizním Marvelem - famózním, geniálně zahraným Kilgravem. Takhle dobře Tennant snad nikdy nehrál, a i když jeho Doctor bude asi napořád tím nejlepším, nejlíp zahrál právě tady, byla radost ho sledovat a poslouchat, a kdybych byl ženská, tak ho zatraceně, nehorázně miluju, takhle ho můžu alespoň obdivovat. Ale dost už ód na Kilgravea a Tennyho, další, co by jste měli vědět, je to, že seriál má poněkud slabší, roztahaný a místy až nudný úvod, což jsou první čtyři díly, kde se víceméně nic neděje, poznáváme postavy a šoustáme společně s Jessicou a Lukem Cagem (mimochodem taky výborně podaný). Zbytek epizod to ale dokonale vynahradil a zhruba poslední čtyři díly byly naprosto famózní a společně s kolegou Mattem jde o nejlepší seriál sezóny. A stejně jako rudého ďáblíka, i tohle by byl obrovský hřích neprodloužit, ale to myslím nehrozí. Brilantní, fantastická podívaná, kde je vlastně všechno dobře a ani počáteční chyby a pomalejší rozjezd vás nerozhází a nakonec za ně ještě budete rádi. 100% - a chci, aby se Kilgrave vrátil!

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Opět na výbornou, na Netflixu umí...

Ano, takhle nějak mají vypadat plnokrevné komiksové seriály, je vidět, že jim Netflix prospívá. Nejprve chci říct, že mě i tento seriál chytil a až do konce poslední epizody nepustil, člověk se ovšem neubrání srovnání s Daredevilem, který byl první ve své kategorii. A právě v tomto srovnání vychází Daredevil jako vítěz (asi tak, že Daredevil je 100% a Jessica "pouhých" 90%), přeci jen tam byla lepší práce s příběhem a záporákem. Když jsme u toho záporáka, zpočátku jsem měla s Tennantem problém, čekala jsem vážně laděnou postavu, tak mi dvě, tři epizody trvalo, než jsem si zvykla na typicky tennantovského excentrického šílence, ale opět chválím tvůrce za to, jak si dokázali pohrát s divákovými pocity vůči němu (v jedné epizodě nepochopitelný šílenec, v další ho člověk skoro litoval, aby se pak všechno zase obrátilo, atd.). Osobně bych byla pro větší provázanost mezi seriály, nestačí mi pár zmínek a úlitba v podobě staré známé v jedné epizodě, v tomhle ohledu jsem čekala něco víc. Nicméně, už aby byl další seriál!

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

JJ 80%

z Jessicy mám smíšené pocity... nejdřív jsem si říkala, že to bude děsná nuda, ale pak se mi to zalíbilo a možná se i kvůli Davidovi Tennantovi podívám na Doctora Who... Ten herec mi byl povědomej a až po chvilce pátrání mi došlo, že hrál Skrka jr. v HP :)

táááákže celkový dojem??? Na JJ se ráda znova podívám, pozvolna se dostáváme do nitra jejího povědomí a osobnosti, Killgrave je psychopat se srdcem černým jako Mr. Gold z OUAT (ale po těch psích kusech, co na něm páchali rodiče, i když z dobroty srdce, se ani nedivím, že zcvoknul). Pattsy je moderátorka a BF, která by pro JJ snesla modré z nebe. Právnička je mrcha, a milý strážník Simpson... ten je divnej. Prostě směsice osobností, temné prostředí a atmosféra a samozřejmě tajemno :) Už se nemůžu dočkat až budou všichni Defenders pospolu :)

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Půl na půl

Přiznávám, že jsme se musel nutit. Nutit k tomu dívat se dál. Nic moc se na začátku neděje. A když už tak mě to nikaj zvlášť nezajímalo a nedojímalo.
Naštěstí se chvíli před polovinou první série vše začíná rozjíždět. Rozjíždět, odhalovat a zapadat do sebe. Druhou polovinu pak zkouknete na jeden zátah.

Doporučuji překousnout pomalejší rozjezd. Ke konci to stojí za to a jako lahůdku dostanete postavy z již známeho Daredevila.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Neskutečně mega brutální. A to je blbě!

"Cože? Tenhle chlápek nesnáší tenhle seriál? Vždyť je to od Netflixu a je to dost jak Daredevil! To je přece super!!!" A nebo ne?

No... Nerad bych se tímhle názorem někoho dotknul, nikomu to nenutím a každý má právo se dívat, na co chce, ale každý má taky právo na názor, a proto ho sem píšu.

Jessica Jones mě vůbec neoslovila. Vlastně mě naštvala. Je to tím, že seriál je přespříliš drsný a brutální. Možná si myslíte, že jestli nemám rád drsné věci, neměl bych koukat třeba ani na Person of Interest, ale zamysleli jste se nad tím,jaký je v tom rozdíl. V Person of Interest tvůrci vědí, že existuje určitá hranice brutality, kde něco je ok a něco je už špatné, ne-li přímo nechutné. Tady (a v Daredevilovi) to tvůrci nedokážou, nebo nechtějí pochopit.

Zmlácení bandy padouchů, nebo zastřelení nějakého šmejda je v pohodě, ale co třeba když hlavní postava řekne: "Tomu chlápkovi jsem utrhla hlavu." Je to taky v pohodě? Podle mě (ale je to jen můj názor) to v pořádku už není. Občas mi taky přijde, jako by Jessicu bavilo, být brutální a to na mě u hlavní hrdinky nepůsobí dobře (u záporáka je to samozřejmě něco jiného).

Prostě a jednoduše chci říct, že to podle mě tvůrci s násilím a brutalitou přehnali. Nikomu ale nezazlívám, když se mu to líbí. Na to každý právo. No, tak snad jsem moc fanoušků Jessicy Jones neurazil. Opakuju, že to, co jsem tady napsal je jen můj názor a nikomu ho nechci nutit.

Přesto by možná nebylo tak úplně naprosto od věci, kdyby jste se nad mým komentářem zamysleli a položili si otázku, zda ta úroveň násilí není přece jenom trochu moc vysoká...

20 %
45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
9 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Dirty Jessica

Musím přiznat, že jsem se na seriál hodně těšil hlavně díky Krysten Ritter a po její roli v Breaking Bad se mi zdála na Jessicu naprosto ideální. Jenže pak sem si pustil samotný seriál a zjistil, že mě hlavní hrdinka po několika dílech naprosto nezajímá a dokonce mě začíná svým chováním štvát. Navíc mi přišlo, že všechny postavy, které jí obklopují jsou dramaturgicky propracovanější a herecky lépe pojaté. Což je špatné v okamžiku, kdy na obrazovce většinu času musíte sledovat právě Jessicu, která toho příliš nenabízí a vystačí si s několika pohledy a jednou či dvěmi jizvami z minulosti. Další věcí, která mne štvala je střihová stránka seriálu hlavně okamžicích, kdy Jessica skáče do pro obyčejného smrtelníka nedosažitelných výšek a každý její dopad vypadá jako střihačova chyba. Musím přiznat, že teprve asi napotřetí mi došlo, že tomu tak není, a že Jessica má opravdu něakou tu super schopnost. Plusem je tu pro mne nádherná noirová atmosféra, napumpovaný Luke Cage a samozřejmě David Tennant, který jako záporák nádherně vybočuje z temného prostředí seriálu. Ale to nestačilo k tomu, abych se pustil do druhé série.

30 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Hmm drobná chybička

na kterou narazili v posledním díle a trápí mě od toho prvního... Copak Jessicu nenapadlo, že sluchátka s hlasitou hudbou kdy ho neuslyší by mohli taky fungovat aby ji neovládal? Ale jinak je to fajn seriál, přibližně stejné kvality dosavadních netflixovských defenderů kteří už se dočkali

70 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Jess

Musím uznat, že ze začátku jsem byla trochu zklamaná. Jessica Jones, stalkerka s fotoaparátem, jejíž nejbližší přítel je alkohol. Psychicky nevyrovnaná žena po tom, co byla zneužita a opuštěna přítelem.
Doufám, že pokud se na to budu někdy dívat dál, dá se hlavní hrdinka trochu do kupy.

70 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Tak nevím...

Zřejmě jsem byla moc nadšená z Daredevila a zřejmě jsem tudíž čekala něco podobného. Krysten Ritter mě svým výkonem nijak moc nepřesvědčila, Mike Colter i David Tennant ji dost "převálcovali"... Bylo tam dost nudných míst i nudných vedlejších postav. I tak jsem se ale docela bavila.
Perfektně to ve svém názoru vyjádřila Kahlan, takže stačí - už bych ji jenom kopírovala, s jejím názorem souhlasím na 100%.

70 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Zatiaľ veľmi dobré

Po IronFistovi som sa hodil na túto slečnu a musím povedať, že je to úplne iný level. Jessica nie je vôbec nudná, celkom to pekne odsýpalo, tiež veľmi pozitívne hodnotím ako to ukončili s hlavným záporákom, takže tento kúsok určite odporúčam...

70 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Girl Power

Konečně můj šálek kávy. Hlavní ženská postava. Teda, v seriálu je víc ženských než chlapů, konečně! Baby se s ničím nemazlí a nemaj problém někoho pěkně profackovat. Konečně feministickej seriál, kterej jde proti většině stereotypů. Co víc si přát, snad už jen další sérii.

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Hell yeahhh ... :-)

Už při prvním díle mi bylo jasné, že se budu koukat dál. Jako každá ženská, jsem zvědavá a chci odpovědi, proč sleduje toho hezkýho černocha, kdo je ten chlápek z minulosti co jí nedá spát a oblíbená moderátorka a nezapomeňme na drsnou právničku. Viděla jsem zatím tři díly, a něco z odpovědí už mám, ale pořád je to napínavé a zvědavost je velká. Zatím dávám 90%, uvidím jak to bude pokračovat.
Teď ale určitě doporučuji

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Novinka

NA tuhle novinku jsem se těšila od té doby co jsem viděla první ukázky na tenhle seriál zatím jsem viděla jenom pilot takže o seriálu se zatím nic říct nedá ale myslím že děj není špatný herečka sympatická na tuhle roli se hodí uvidím co se ze seriálu ještě vyklube ale mohl by mít úspěch Samozřejmě se kouknu na další díly(až budou někde titulky)

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Defenders jede!

Tak tohle bylo parádní pokračování na přípravu Defenders. Trochu jiné a trochu temnější než Daredevil, ale pořád ve stejné atmosféře a hlavně se stejně parádním padouchem. Tennant byl skvělý jako vždy a překvapila mě i Krysten, kterou moc nemusím, ale tady byla skvělá a uvěřitelná. Těším se na další seriály.

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Jak to bude dál?

Jsem v cca půlce a masakr. Je to zajímavé a těším se na to, jak to dopadne. Začíná se tu trošičku odhalovat další Marvelácké universum a moc se těším na celé to propojení. Luke Cage už v Jessice, paráda. Objeví se někdo další? Jakou to bude mít spojitost s filmy od Marvelu. zatraceně nasypte mi to na hlavu vše naráz, já nechci čekat několik let.

90 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Po prvnim dilu...

jsem se rozhodl dotahat celou serii. Krysten se me libi, trochu tajemnej leitmotiv, nikdo me tam nevadi, no uvidime dal.

EDIT1: po druhem dilu zadna zmena...furt dobry, i kdyz, neco me preci jen vadi:
- ani aston by neprezil zvednuti za naraznik bez toho aby ji nezustal v ruce
- kdyz uz uzvednu astona, nemelo by me delat problem zvednout jak pirko sklo do dveri, stejne jako nasadit vylomene dvere do futra

EDIT2: je to lepsi a lepsi...jen tak dal

EDIT3: obvykle to nedelam, ale u JJ to povazuju za vhodne...

+ JJ by ani nemusela mit zadne superschopnosti, vystacila by si ke dobre sledovanosti i bez nich
+ Killgrave by mohl byt jeste o trochu ironictejsi a jizlivejsi, ale jinak vyborna volba
+ JJ nepotrebuje utajovat celou serii hlavniho zaporaka, snizovat se k jeho zastrenym zaberum a presto to na zabavnosti nic neubira
+ casting se povedl, Kdystynka i Tennant jsou skveli, u CAM jsem si vsiml uz u Crossing Lines jaky ma "ocka" a velkej zadek (musim mrknout na Matrix jakej to je rozdil) ;), Colter prebiha mezi JJ a Agentem X, Rachel Taylor byla svetlym bodem i v Crisis a tak zatim jedinej na koho si zvykam je Traval, ale myslim ze on nebude problem...

- tech je tam tak malo, ze je nema cenu ani zminovat

80 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Po pilotu

Když já radši DC :) Krysten Ritter prima, atmosféra občas hutná, ale motivace koukat dál? Nulová. Seriálový Daredevil přes kopírák. 20 %

20 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Dám tomu šanci

Po prvním díle jsem více méně pozitivně naladěn. Nechám si to chvíli proležet v hlavě a hurá na další epizody. Více až po několika epizodách.

Edit:
Po zhlédnutí celé první série musím dát palec nahoru.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí