plakát seriálu

Kancl

(The Office (UK))

Názory uživatelů

Jo,Jo,Jo....

Joo to je ono, tohle mohu, to je to u čeho se odreaguji a zasměji i když je to spíše k pláči.....no asi jsem krapánek ujetej na tenhle humor..A tak si říkám...!Proboha, jen ani nepomyslet na setkání s tak vynikajícím
managerem :-))
P.S. A kolega-představitel managera ze seriálu Office US ?? To je teprve nářez, to je masakr.. :-)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

A comedy for anyone whose boss is an idiot.

Předesílám, že jako první jsem viděl americkou verzi, takže se srovnání prostě nevyhnu.
Humor je prakticky na stejné úrovni, trošku sušší, což se od Britů očekává, ale vtipných/trapných situací je vskutku dostatek. Líbí se mi, že britská Office je trochu přisprostlejší a odvážnější, ale to se těžko porovnává, americká verze na celostátní televizi si toto dovolit nemohla a i bez košilatějšího humoru to zvládla na jedničku.
Se seriálem mám v podstatě jenom pár menších problémů. Na britském formátu mi vadí ta krátkost, 12 epizod a jeden speciál je pro tenhle formát prostě málo a v momentě, kdy si teprve zamilujete postavy a specifický humor, už to končí, ale je to zároveň i devizou seriálu, že ve vás vyvolá hlad po dalších epizodách. Na druhou stranu seriál je víceménně ukončený. Druhá věc je postava Davida Brenta, přestože je s ním prakticky stejná sranda jako s Michaelem Scottem, jen nepochopím, proč mu tvůrci do vínku nedali alespoň nějaké kladné vlastnosti stejně jako jeho americkému protějšku. To ho totiž v mých očích malinko sráží, s Michaelem občas soucítíte, fandíte mu a občas dokáže překvapit v dobrém slova smyslu, i když je to idiot. David Brent je jenom idiot, nicméně stejně jako u první výtky, i on dostane takovou menší formu vykoupení ve vánočním speciálu.
Poslední výtka jsou slabší vedlejší postavy, krom Keitha stojí za řeč v podstatě jenom Finch, zbytek je takový slabý komparz. V americké verzi jsou všechny vedlejší postavy barvité, snadno zapamatovatelné a mají svůj vlastní způsob jak diváka pobavit (Stanley, Toby, Kelly, Kevin, Oscar, Angela nebo Andy). Pravda je, že britský Office nemá jednoduše tolik dílů na to, aby to mohl budovat, přitom myslím, že téma kancelářských zápletek je tak široké, že seriál mohl běžet klidně 5 let s alespoň 13dílnými řadami. Škoda.

Ale seriál jsem si pravda maximálně užil, byť se mi líbí méně než americká verze, je to zejména z technických důvodů spíše než z tvůrčích.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

S nadpisem

Bezesporu jeden z nejoriginálnějších a nejodvážnějších seriálů. Ricky Gervais je trapný, nechutný a slizký. Co víc si přát.

Nedávno jsem se díval na Late Show with David Letterman a jako host tam byl právě Ricky Gervais a říkal top 10 hloupostí, které říkají Američané britům. A jako největší blbost bylo: Do you know what, England should do its own version of "The Office". heh

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Ten slavný kancl

Trvalo mi to poměrně dlouho, ale nakonec jsem ke sledování britského originálu přeci jen odhodlal. Předně musím říct, že americká verze patří k mým velmi oblíbeným a rád se k nim vracím, takže se ani nebudu snažit vyhnout srovnávání. I to možná mohlo originálu v mých očích uškodit.

Seriál má stejné zápletky a běží po stejných kolejích. Britská verze a její humor jen o něco víc staví na trapnosti než na vtipnosti, ale to není tak velký problém. Horší je, že tam, kde americká verze má Michaela Scotta, který je takový dětinský trouba, kterému pořád ještě můžete fandit, tak britská verze má Davida Brenta. Prvotřídního idiota, který nemá jedinou dobrou vlastnost, což z něj dělá postavu, kterou si nedokážu oblíbit. Tam, kde má americká Office jednu z nejlepších seriálových romancí všech dob mezi Pam a Jimem, tak tady nabízí jen slabý odvar v podání Dawn a Tima. A i poskok Gareth podle mě nesahá Dwightovi ani po kotníky. A to všechno je strašně divný, protože ty lepší postavy z těch originálních těží hrozně moc, jen jsou oproti těmhle dotažený k dokonalosti.

Jednu věc však The Office nemůžu upřít, díky tomu vznikla americká verze a za to budu vždycky vděčný, i proto na hodnocení trochu přidám. Takříkajíc za nápad.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Kancl

Kde jen začít? Kancl (UK) jsem měla ve svém podvědomí zařazen pod pojmem kultovka, nadešel čas zjistit proč vlastně. Bohužel tenhle seriál nebyl mým šálkem čaje. (Pokus o vtip) Rickyho i Stephena mám ráda (jako komiky, nejspíš ne jako tvůrce) i ostatní herce (hlavně Martina Freemana since Sherlock), dokonce "žeru" snad každý britský seriál, tak kde se stala chyba?

Seriál mě bohužel (vidíte opakování slov, důkaz jak mi je to doopravdy líto) vůbec nebavil (totální nuda...ok, možná ne totální ale byla značná), postavu Davida (Ricky Gervais) bych nejradši praštila, pokud ne hůř. Opravdu jsem byla dost zklamaná, ale rozhodně oceňuji nápad použití dokumentárního prostředku - mluvících hlav do sitcomu. Svým způsobem chápu ta ocenění co tenhle seriál posbíral.

Svědomí mi nedovolí dát víc, zavřete tuhle pobočku nebo rovnou celou firmu...40%

40 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Geniální Gervais

Po prvních 10ti minutách jsem chtěl Kancl okamžitě vypnout a smatat z disku,ale vydržel jsem a dobře jsem udělal. Kancl je jeden z nejoriginálnějších sitcomů vůbec a trapnost některých situací je dotažená někdy až za hranu snesitelnosti(v dobrém slova smyslu). Hlavní postava je v podání samotného Rickyho Gervaise je tak nesnesitelná,až jí prostě musíte fandit.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Tohle ne...

Od tohoto seriálu jsem čekala hodně, ale bohužel mě to opravdu nenadchlo. Celý první díl jsem měla problém s dokumentárním stylem, ve kterém je to natočeno a po zbytek dílů (ano, dokoukala jsem obě série v naději, že to přece musí být časem lepší) jsem trpěla pokaždé, když byla na scéně hlavní postava. Bohužel to bylo skoro pořád. Miluju britský humor, ale tohle se zrovna moc nepovedlo.
Těch 30 % je za Freemana a za to, že to ukončili už po dvou sériích.

30 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Tim

Bohužel mě kult Kanclu nezasáhl. Když si vzpomenu jak jsem se nahlas smála u Life's Too Short, tak přemýšlím, kde se stala chyba. Strašně mě nebavily scény s Davidem (Gervais). Nebýt Donny, Tima a Garetha tak si nejsem jistá jestli bych to dokoukala. Každopádně tleskám za nápad a ojedinělost ve své době.

60 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Davida zabít...

Ze začátku jsem vůbec nevěděla,co si o tom seriálu mám myslet...čekala jsem prostě komedii, tak mě trošku rozhodil první díl, ale rychle jsem se zorientovala a docela mě to chytlo. Představitel Davida je machr, skoro si myslím, že takovou povahu člověk nemůže zahrát jen tak...jestli on nebude opravdu magor ten chlap...! Ve Stardustu hrál taky dobrýho týpka:))

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

The Office

Někdy opravdu žasnu nad tím, čemu jsou lidi schopní dát vysoké hodnocení. Všehovšudy jsem tohoto seriálu viděl jeden díl a bohatě mi to stačilo. Komediální seriál, u kterého jsem se ani jednou nezasmál, ode mě nemůže čekat nic lepšího než 10%.

10 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Suprr

Podle me jeden z nejvtipnejsich serialu. Tenhle humor muzu.

Popis k tomuto serialu stoji za hovno. Kdyz uz se to kopiruje z CSFD tak aspon cely.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Tak nevím

Mám ráda britcomy, od Red Dwarfa, což je můj seriál č. 1 a některé díly jsem viděla či slyšela snad 50x, přes IT Crowd, Black Books, Come Fly with Me až po okrajovou záležitost, kterou neznal žádný můj spřátelený seriáloholik, jako je Father Ted ( doporučuju scénu Father Ted car ), mám ráda mockumentary, mám ráda humor Rickyho Gervaise, tak by člověk čekal, že se mi Office bude líbit a bavit mě. Dala jsem tomu šanci a viděla prvních 5 dílů, za jeden večer, a přijde mi to akorát zdlouhavé a otravné a všechny tam bych z té práce vyhodila ... a už je nechci nikdy vidět, ani dále, ani znova, prostě jedno velké zklamání a Ricky se mi začíná protivit. To si raději znova pustím z některých vyjmenovaných seriálů, po padesáté znova dokola než sledovat a poslouchat tuhle partu.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí