plakát seriálu

Kriminálka Anděl

(Kriminálka Anděl)

Názory uživatelů

Po pilotu

Tak je asi předem jasné, že tento seriál se nevyhne srovnávání s o dost vyspělejšími a i dražšími kriminálkami. Ono to totiž přímo vybízí a to nejen konceptem, ale i profilováním hlavních postav.

No přiznejme si, že kdyby to vypadalo jak v nějaké z těch CSI, tak to tvůrcům málokdo uvěří, přeci jen všichni známe české prostředí. Proto mi i celkem přišlo sympatické, že hned zkraje nezabředli do rozpitvávání DNA a jiných složitostí, ale přistupovali k tomu hezky po česku. Na druhou stranu jsem čekal, že přeci jen důkazům dají větší váhu, než obyčejnému konstatování, že na bráně zůstala modrá barva a jednomu odlitku pneumatiky. Další co mě zrovna příliš nendachlo byli jakési prostřihy, jak to bylo, alá kriminálka, které se do celkového schéma nějak nehodily.

Kriminálka Anděl po pilotu tedy vypadá na klasickou detektivku ze starších let, do které se někdo docela násilně snažil nacpat moderní prvky, které okoukal v zahraničí a paradoxně právě tohle dělá tento seriál tím, jaký je. Nepříliš zábavnou kopií...

P.S. Třeba se pletu a další díly budou lepší s více nápady, ale aby mě tento seriál po pilotu chytil tak, že bych se na něj chtěl každý týden koukat se říct nedá...

Doplněno: Po dalších dílech, které jsem viděl v archívu Novy (za to budiž velké plus) musím uznat, že Kriminálka Anděl má něco do sebe a jde si svou vlastní cestou. A i když mě štvou jejich snahou tam propasovat CSI prvky, kdy se někdo v něčem šťourá vatičkou (v českém provedení to vypadá fakt úděsně), tak si zaslouží víc, než původních 40%.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Určitě lepší než horší

Tak opravdu nevycházím z údivu. Velice příjemné přeqapení české seriálové sezony - dojem je zatím určitě nejlepší ze všech nováckých seriálů. Dějově to určitě je slabší (alespoň v porovnání s jinými detektivními sériemi), zápletku rozluští asi každý divák, který má alespoň gram mozku vcelku rychle a bez nějakého překvapení, a dialogy jsou bohužel jako u většiny CZ seriálů dost nablblé, ale co se opravdu povedlo je vše ostatní: kamera na výbornou (moc fajn je modrý filtr), zrychlené prostřihy na pražský frmol působí poměrně zajímavě a cool, a herci? To je asi nejpříjemnější překvapení: David Švehlík potvrzuje svůj talent, který naznačil již v Dobré čtvrti, Ladislav Frej předvádí takový ten klasický standard a Marek Taclík je borec a vcelku sympaťák. Zastavil bych se u Heleny Dvořákové: na debut před kamerou je opravdu výborná a herecky působí mnohem \"vyzráleji\" než zkušenější kolegyně zjiných nejen nováckých seriálů. Nejslabším hereckým článkem tak paradoxně působí ten, o němž se zřejmě uvažovalo jako o tahounovi: Martin Stropnický mě ničím přílišničím nezaujal, nehledě k tomu, že s pistolí v ruce působí
až směšně. Jako možná podstatný fakt musím uvést, že nesleduji a prakticky ani neznám americkou CSI konkurenci, takže vykrádání, neoriginalitu či pokusy o přiblížení originálu hodnotit nemohu.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Takže...

Mám rád českou tvorbu, takže když jsem poprvé slyšel o Kriminálce anděl, tak jsem se na ní hned vhrnul a shlédnul skoro celou první sérii. Nemohu říct že bych byl nějak zklamaný, ba naopak na české poměry je to docela dobrý seriál a překvapil mě. Samozřejmě nedosahuje ani v nejmenším na své Hollywoodské bratříčky ale o to se doufám ani nikdo nesnažil.
Do laboratoří se skoro nepodíváte a na pitevně také nestrávíte mnoho času. Většinou se tedy pohybujete s policisty v terénu a snažíte se zjistit kdo je vrah. Postavy jsou docela sympatické a někdy oplývající i vtipem.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Dobrá kriminálka

Tento detektivní seriál jede na vlně dobrých českých kriminálek jako je Pitaval, Hříšní lidé. Vzhledem k tomu, že je to výroba z novy, jsem čekala děs, ale dá se na to koukat, občas zazní nějaký vtip, kterému se člověk zasměje.
Samozřejmě z americkou produkcí se to nedá srovnávat. Ale je to česká kriminálka a ne nějaký klon americké CSI

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Dobrá česká realita.......

"Anděla" jsem sledovala již od prvních dílů, ještě jako premiéry a moc se mi líbily. Vydařilo se i herecké obsazení. Spojení Taclík-Švehlík je velmi osvěžující a baví mě. S Vašimi názory se ztotožňuji v těch kladných sférách, ale přijde mi nefér zkoušet českou produkci srovnávat se CSI a pod.... Naše poměry všichni dobře známe a myslím, že na "nováckou seriálovou krimi" odvádějí autoři dobrou práci. Náměty možná nejsou tak do detailu propracované, občas se do všeho přimíchá i trochu vnitropolitikaření, ale právě proto to v globálu působí poměrně reálně. Je to inspirováno skutečnými zločiny a kdo zná trošku naší krimi historii dobře ví, jak jednoduše zločiny vznikají a tady se k tomu povedlo dát i slušnou omáčku. Já dávám 80% a myslím, že zasloužených.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Hurá

Konečně český seriál, na který se dá dívat. I v době hlubokého socialismu Češi uměli točit dobré kriminálky. Kultura sloužící propagandě snížila kvalitu všeho, ale kriminální filmy a seriály nám přesto šly.
Nova se k tomu vrací a já můžu jen jásat. Kriminálka Anděl je oproti všem těm \"ordinacím\" a \"vkv\" seriál na úrovni. Zápletky nejsou uhozené a hercům to věřím.
Jediné, co se dá vytknout a co zatím snížilo mé hodnocení, je strašná snaha napodobit ty americké kriminálky a stoprocentní úspěšnost vyšetřovatelů. Ráda uvítám v dalších dílech případ, který nevyřeší a později se k němu vrátí.

60 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Tak to vidím já...

První Dojem: na tohle jsem koukal skoro bez zájmu. Nakonec to dopadlo zhruba jak sem čekal. Je sice hezké, že je to plné zpomalených, zrychlených a rozmazaných záběrů, ale jejich objekt je většinou starý panelák nebo projíždějící tramvaj. Tenhle seriál prostě nemá šanci býr cool, tak by si to měl uvědomit a dát víc do děje a herců.
Typicky české výkony (Otec mluví o ztrátě syna se zájmem cestujícího čekajícího na spožděný vlak.) tomu moc nepomáhají. Stropnický se snaží tvářit jako Horacio, ale nejde mu to a postavy jsou nesympatické a okopírované odjinud.
Tenhle seriál má moc silnou konkurenci ve svých zahraničních sourozencích na to, aby měl šanci zaujmout. Čeští herci jsou navíc spíš nevýhoda.

30 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Příjemné překvapení...

Z mých úst (teda vlastně mé klávesnice) to musí znít divně, já vím. Ale i tak to řeknu. Tenhle ČESKÝ seriál se mi líbí. Nestává se často, abych při sledování českého seriálu neumírala nudou a nemlátila hlavou do zdi. O to víc si takové chvíle vážím. Postavy jsou sympatické (tzn., že nejsou otravné, a dokonce jsem si je i oblíbila), příběh a děj nemusím hledat lupou a občas se dostane i na nějakou tu akci. Díly pokaždé příjemně ubíhají a já bez jakýchkoli zlostných komentářů viděla všechny díly. Jak už jsem napsala v nadpise, Kriminálka Anděl je pro mě příjemným překvapením, které se dokázalo vyhnout českému seriálovému bahnu. Asi je k tomu, aby se nám seriál povedl, třeba vraždička :-D. Myslím, že Kriminálka Anděl se nemusí stydět ani v porovnání se zahraničními kriminálkami. Samozřejmě je pořád co dohánět, ale i tak myslím, že je to velmi podařený pokus a jeden z lepších seriálů, co nám Česko dokázalo dát.

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

...

Popravdě musím říct že v něčem mě kriminálka Anděl celkem překvapila a v něčem trochu zklamala.
Jde vidět že je to na první pohled česká kriminálka. Tak že nějaké šílene rozbory DNA do půl hodiny jako třeba v CSI nejsou možné, jelikož asi nebude takový velký obnos peněz. Ale zase se mi celkem líbilo celkové zpracování pilotu. Už jen takový detail že se ten komisař představil vrahovy že je kriminalista bylo pro mě třeba o proti CSI dost věrohodné.
Sice mě zklamaly takové ty postřehy že z ničeho nic si na něco někdo vzpomene, jde tam a hned to tam najde. Dále asi ještě že netrávili aspoň trochu někde v laborce a trochu se v tom případu nehrabali.
Ale jinak něco se mi na tom prvním dílu celkem líbilo. Uvidíme jak to bude pkračovat.

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Fujtajksl!!!

Tohle mi snad Nova udělala naschvál!!! Snad to ani nemůže být myšleno jako žert, z každého kousku je cítit snaha svézt se po vlně oblíbenosti Kriminálek... Jenže se to jaksi taksi nepovedlo...

30 %
55 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
36 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

hmm..

TAk samozřejmě ji nemůžeme srovnávat s nějakou kriminálkou CSI, jinak se řiká, že je to zatím nejlepší seriál od českých tvůrců. Mě české seriály příjdou prostě o ničem, nemají ten vtip, akci jak americké seriály, proto se na ni nebudu dívat, protože je to ztráta času. Určitě posuďte sami.

0 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
11 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Asi tak ...

Co se srovnání z předobrazem týká , řekla bych že žádné být nemůže.
Není to sice až taková hrůza jak sem čekala , ale upřímně - česká kriminálka je hrozná.
Ani jednomu herci jeho roli nevěřím a navíc v českém prostředí vypadají občasné honičky až příliš " herecky " ( proboha přestaňme už kopírovat kdejakou americkou produkci avymysleme něco NAŠEHO )

Rozhodně za odvahu todle odvisílat a myslet si že to bude na vrcholu sledovanosti , dávám 20 %

20 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Anděl

tak to je sned to nejhorsi proste hruza ! je to napodobenina tech americkejch kriminalek ktery sou o hodne lepsi proste nevim na co si cesko hraje :(

0 %
10 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Lososinoho,

zkus Mesto tieňov.

0 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

CSI po česku ?

Na tohle srovnávání bych asi nešel. Proč s rovnávat se zahraniční tvorbou? Máme dost českých kvalitních kriminálek. Tenhle seriál bych ani v nejmenším nezatracoval a rozhodně nesrovnával a když tak bych jej bral jako pokračovatele tradice velice kvalitních kriminálních seriálů jako byli Hříšní lidé města Pražského, nebo třeba Malého pitavala, ketré byli v mnohém daleko lepší jak všechny CSI.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

"Dá se"

Konečně novodobá česká kriminálka na kterou se dá dívat. Každým dalším dílem se seriál zlepšuje, takže v poslední sérii herci opravdu hrají a dočkáme se i akčních scén. Nevtíravá hudba, efektní přechody a celkem kvalitní scénář ukazují, že už i na Nově přišli nato jak natočit, který není sto let za okolním světem.

Ano můžeme namítnout, že mezi námi a světovou produkci je mezera zvící minimálně tři plejtváky obrovské na dél, ale je cítit pozvolné zlepšování. Tak snad to bude do budoucna ještě lepší.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí