plakát seriálu

Letiště

(Letiště)

Epizoda 1×30 – Až do dna
72 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Karel (David Matásek) tráví po výpovědi první den doma. Je bez práce a naštvaný, opuštěný. Rozhodne se dobalit Anně (Anna Šišková) věci do krabic a tetelí se ve svém utrpení. Karla navštíví v bytě Petra (Zuzana Norisová).

Anna jde k doktorce, která, je jak se později ukáže, Blatného dcera, jestli ještě může otěhotnět. Doktorka jí oznamuje, že už těhotná je. To je pro Annu rána.

Anna, jako opařená a taky trochu úplně bezradná, svěřuje se s novinou kamarádce Lucii (Petra Špalková). Anna neví, kdo je otec. Lucie má z Annina těhotenství radost a přesvědčuje ji, ať otázku otcovství neřeší a je ráda, že je ráda. Václav (Maroš Kramár) se jistě utluče radostí. Anna trvá na svém, chce začít znovu a jinak (s Václavem) a k tomu nutně potřebuje vědět, kdo je otcem dítěte. Ale proboha jak? Lucie říká, že v tom případě, ať si Anna nechá udělat testy DNA. Ale ona jí tuhle variantu osobně dost důrazně nedoporučuje.

Tomáš (Vojtěch Dyk) vezme Veroniku (Kristýna Nováková), Vítka (Matouš Ruml) a Kateřinu na vyhlídkový let. Kluci se trochu předvádí a ve spěchu před odletem zapomene Tomáš zkontrolovat stav paliva. Při návratu na Točnou jim palivo dojde a Tomáš musí přistát bez motoru. To sice zvládne a nikomu se nic nestane ale během přistání se letadlo vážně poškodí. Tomáš má průšvih, dostane ohromě vynadáno od Václava s Pavlem (Pavel Řezníček). Řeknou Tomášovi že na takové poškození se nevztahuje pojistka a on bude muset letadlo zaplatit.

Anna se Lucie ptá, jak se takové testy dělají a obě o tom mají velmi vágní představu. Lucie doporučí Anně, aby šla ke Karlovi domů (stejně má ještě klíče) a vzala mu tam hřeben, kartáček nebo cokoli – z toho se to určitě zjistit dá. Anně to v jejím zoufalství nepřijde jako zas až tak špatný nápad. Stejně si od Karla ještě potřebuje odnést nějaké věci.

Anna se vypravuje ke Karlovi do bytu, kde plánuje zcizit nějaké předměty denní potřeby, odnést si věci, atd. Najde u Karla několik úhledně sbalených krabic se svými věcmi (které Karel balil celý den). Ve chvíli kdy Anna vychází z koupelny se svou kořistí narazí do Petry, kterou tu Karel nechal. Je to trapná situace, Anna se vymlouvá že si přijela pro věci, Petře je ale divné proč vzala z koupelny hřeben. Anna nic neprozradí, ale chovala se podezřele.

Hlavní postavy
Václav Schindler
Karel Halama
Petra Antlová
Roman Fila
Tomáš Schindler
Tereza Holerová
Vít Blatný
Robert Schindler
Anna Holubcová
Vedlejší postavy
Lucie Jumblattová
Jaroslav Holubec
Pavel Kučera
Režie
Informace k epizoděIMDb
Český názevAž do dna
Původní názevAž do dna
Rok natočení2006
Česká premiéra13. prosince 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody