plakát seriálu

Letiště

(Letiště)

Epizoda 1×13 – Bar
69 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Ředitel Fila si chce zajít s letuškou Petrou na oběd. Fila Petře říká o potřebě udělat konkurz pro nové letušky. Po prověrkách nemá dostatečný počet lidí. Petra nemá zrovna nejlepší náladu po noci strávené s Filou. K jejich překvapení je však bar na letišti, kde se chtěli naobědvat, zavřený – prostor se rekonstruuje.

Do APC přichází letuška Lucie. Přišla si vyzvednout věci, které ji v práci zůstaly. Tereza ji vyčítá, že nezvedá telefony a jestli si to nechce s výpovědí ještě rozmyslet. Lucie ji však sděluje, že má jinou práci a tváří se tajemně.

Za Lucií do šatny přichází Karel. Říká ji, že je možné udělat s ní bezpečnostní prověrky ještě jednou i za účasti jejího manžela Bachira. Lucie odmítá. Karel je nešťastný – má málo zkušeného palubního personálu. Lucie mu navrhuje, aby vzal zpátky Annu. Do šatny vchází Petra. Její špatná nálada se ještě zhoršila. Nejenom že přeruší rozhovor, ale ještě se s Karlem pohádá. Karel odchází, Petra pláče. Přizná se Lucii, že je asi těhotná, že si i koupila těhotenský test, ale že nemá odvahu si ho udělat. Lucie ji utěšuje a dává ji talisman pro štěstí.

Fila pucuje Terezu za to, že nefunguje bar a on se nemá kde najíst, v tom přichází Lucie, která chce nenápadně projít kolem ředitele. Nemá chuť se s ním potkat. Fila si ji však všimne a vynadá Tereze za to, že se v prostorách firmy volně pohybují cizí lidé. Lucie si to ale nenechá líbit.

Robert se už jednoznačně zabydlel u bratra Václava na Točné. Velmi dobře vychází s Martinou – Václavovou přítelkyní. Po společném obědě společně odjíždějí do Prahy.
Za Tomášem přichází Vítek s baťohem. Chce odejít od rodičů, protože se pohádal s tátou. Prosí Tomáše, jestli by alespoň dočasně u nich nemohl bydlet. Do té doby, než si s Tomášem najdou a pronajmout byt. Tomáš je překvapený. Vítek se mu snaží vysvětlit, že by to pro ně bylo nejlepší řešení. On odejde od rodičů a Tomáš konečně bude mít soukromí pro svůj vztah s Veronikou. Tomáš to oceňuje jako dobrej nápad. V každém případě však Vítek u nich nemůže zůstat, protože gauč v obýváku obsadil Robert.

Robert přichází na letiště. Před odletem si ještě chce dát kafe v baru. Protože je začtenej do časopisu, nevšimne si, že bar je v rekonstrukci a nechtěně strhne igelit natažený přes vchod. K jeho velkému údivu uvidí uvnitř baru Lucii a jejího manžela Bachira v montérkách v zápalu práce.
Lucie mu vysvětlí, že si bar pronajali a otevřou v něm restauraci s libanonskými specialitami. Její manžel je totiž Libanonec a šéfkuchař.
Lucie s Bachirem řeší spor ohledně „výzdoby“ baru. Robert jim navrhne pověsit na zdi fotografie břišních tanečnic, které nafotila Martina. Dává Lucii kontakt na Martinu.

Robert potkává v šatně Petru, která stále nenabrala odvahu „otestovat“ se. Mají společně letět do Atén a nocovat ve stejném hotelu. Robert se těší, že znovu prožije s Petrou divokou noc. Petra ho však rychle schladí.

Tomáš s Vítkem urputně hledají byt na internetu. Všechno je ale moc drahé. Vůbec nevědí, kde by na to vzali peníze. Vítek navrhuje Tomášovi, ať se zeptá Václava.

Karel zadává Tereze text pro inzerát na konkurz pro doplnění palubního personálu. Tereza má otázku, kdo ten konkurz povede, když všichni mají školení anebo jsou propuštěni. Karel chce požádat o spolupráci Lucii. Robert pochybuje, že Lucie bude souhlasit a posílá Karla do baru.

Karel se setkává s Bachirem. Ten chce Karla zbít, za to, že Lucii propustil. Karel mu vše vysvětluje, Bachir má výčitky svědomí.

Do baru přichází Martina, ukazuje fotky tanečnic.

Let do Atén má problémy se špatným počasím. Petra má dnes prostě smůlu. Je jí špatně. Konečně se odhodlá k tomu udělat si test. Neumí se ale rozhodnout, jaký je výsledek. Proto ukazuje test Liborovi. V momentě když se na něj Libor podívá se letadlo ponoří do absolutní tmy. Na palubě vzniká panika. Nefunguje ani nouzový osvětlení. Posádka se snaží uklidnit pasažéry.

V Praze, na Ruzyni, u svého pultu v APC má Tereza zlé tušení. Jde za ředitelem Filou a nutí jej, aby se spojil s Letovým Provozem a zjistil, co se děje s letadlem letícím do Atén. Fila nechce, ale nakonec na telefonát přistoupí. Fila s Terezou zjišťují, že spojení s letadlem Central Airlines vypadlo.

Kapitán Blatný vychází z kokpitu. Otevře poklop na podlaze v prostoru kuchyňky. Ví v čem je problém a vyřeší ho. Kapitán se vrátí mezi cestující a uklidní je. Cestující děkují a tleskají.

Veronika je u Tomáše na Točný. Přichází Václav, který hledá Martinu. Nedopatřením Veronice vyzradí, že Tomáš si hledá byt. Dostává tím Tomáše do patový situace. Nechává je samotné, aby si to vyříkali. Veronika je přesvědčena, že Tomáš chce bydlet jenom s ní.

Robert s Petrou jsou v hotelu v Aténách. Robert přichází za Petrou na pokoj, chce si s ní dát šampaňské. Petra má mimořádně špatnou náladu, Roberta odmítá. Nakonec mu říká, že je s nim asi těhotná. Robert se z toho snaží vyzout, Petra Roberta vyhodí z pokoje.

Martina v baru instaluje své fotografie břišních tanečnic.

Tomáš se snaží Veronice vysvětlit, že pronajmout si byt ve třech by bylo levnější. Veronika na to nechce přistoupit. Navrhuje najít si práci.

Petře se zlepšila nálada. Fila přijímá posádku letu do Atén, aby podali hlášení o problémech na palubě. Blatný apeluje na ředitele, aby měl v teamu více zkušených letušek. Fila zve Petru na slavnostní oběd do nového baru.

Je překvapen, že nový bar provozuje Lucie. Omlouvá se Lucii za své chování. Petra přesvědčuje ředitele, aby vzal Annu zpátky do vzduchu.

Hlavní postavy
Václav Schindler
Karel Halama
Petra Antlová
Roman Fila
Tomáš Schindler
Tereza Holerová
Vít Blatný
Robert Schindler
Anna Holubcová
Vedlejší postavy
Lucie Jumblattová
Vítek Halas
Martina Slatinská
Pavel Kučera
Režie
Informace k epizoděIMDb
Český názevBar
Původní názevBar
Rok natočení2006
Česká premiéra16. října 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody