Letiště

Letiště (Letiště)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Plot

Karel odchází z práce, do výtahu s ním nastupuje i Petra. Zastaví výtah, chce Karlovi vysvětlit, že její vztah s ředitelem Filou je jenom náhoda a kdyby si mohla mezi nima dvěma vybrat, rozhodně by si vybrala Karla. Karel je překvapen, ale zájem mladé a atraktivní Petry mu lichotí. Nicméně Petru upozorní, že se k němu Anna vrátila a vztah jim docela funguje. Petra se omluví.

Šéf aeroklubu na Točné Pavel je naštvanej. Z ministerstva přišlo nařízení na protiteroristický opatření. Je potřeba oplotit letiště a to z vlastních finančních zdrojů. Václav si z toho dělá legraci. Pavlovi až tak do smíchu není. Bojí se, že letiště z bezpečnostních důvodů zavřou. Václav odmítne Pavlovi pomoct.

Tomáš s Vítkem si zase prohlížejí inzeráty s nabídkou na pronájem bytu. Zjišťují, že skutečně nemají šanci takový byt zaplatit. Dostanou nápad najít si brigádu. Rozhodnou se zajít za Pavlem, jestli nepotřebuje na letišti s něčím pomoct. Nejraději by pro aeroklub navrhli webový stránky .
Pavel ale nic takového nepotřebuje. Spíš by potřeboval najít novou klientelu na vyhlídkové lety. Tomáš s Vítkem se nabídnou hledat nové zákazníky za provizi.

Karel je na koberečku u ředitele Fily. Od prověrek je vztah mezi nimi díky Petře poněkud napjatý. Fila se chová velmi formálně a nadřazeně. Uděluje Karlovi úkoly, jemně ho ponižuje. Karel zareaguje ješitně a vmete Filovi do tváře, co mu Petra řekla ve výtahu. To Filu paralyzuje.

Anna se vrací na palubu letadla. Opět může lítat. Je šťastná. Práce za přepážkou byla jak noční můra. Přijde se za Karlem do kanceláře před prvním odletem rozloučit. Karel si dělá zásluhy za Annin návrat do vzduchu.

Její první let po dlouhé době je ve znamení euforie. Nevadí ji ani ty nejhorší práce včetně úklidu po cestujícím, kterému se v letadle udělalo špatně. Dělá všechno s nadšením a za dva.

Veronika s Tomášem opět řeší společné bydlení. Veronika vysvětluje Tomášovi výhody bydlení ve dvou. On nemá odvahu říct ji o Vítkovi. Čím dál tím víc se do toho zamotává.

Anna si s Petrou povídá o svém „prvním“ letu. Petra je ráda, že se Anna vrátila. Anna se dozví, že za jejím návratem je Petra.

Do šatny vchází Fila, volá si Petru k sobě do kanceláře. Pokouší se zjistit jak na tom s Petrou je a taky ji chce pozvat na večer do divadla. Petra souhlasí, brání se však intimním projevem v práci.

Václav s pobavením vypráví bratrovi Robertovi o novém nařízení. Tomu to tak vtipné nepřipadá. Říká Václavovi, že kvůli prověrkám musela odejít z Central Airlines Lucie.

Vítek s Tomášem přivedou Pavlovi nového zákazníka. Ukáže se však, že nemá zájem o vyhlídkový let, ale o koupi samotného letiště.

Václav uzná, že měl Pavel pravdu a chce mu pomoct se stavěním plotu.

Petře začíná být nepříjemná Filova přízeň. Kromě jiného má problém s tím, že je Fila ženatý. On jí však vysvětlí, že mají s manželkou otevřený vztah a nežárlí na sebe. Fila se snaží vyzvědět, jestli Petra skutečně řekla Karlovi, že by mu dala přednost. Petra to zapře. Fila je moc spokojenej.

Veronika dostane nápad, že by se popři studiu mohla stát letuškou. Chce jít na konkurz. Prosí Tomáše aby ji vybavil protekci. Tomášovi se to nelíbí. Nenávidí protekci. Veronika se urazí. Vidí v tom způsob jak zabezpečit peníze na byt.

Petra potkává Karla, zlobí se na něj. Nechápe jak to mohl Filovi říct.

Veronika přichází do klubovny na Točnou. Tomáš ji seznamuje s Vítkem. Provalí se, že Tomáš slíbil bydlení každému z nich. Veronika se urazí a odchází. Vítek je naštvanej a taky odchází. Tomáš zůstává nepochopený a sám.

Za ředitelem Filou přichází do práce manželka. Potkává se s Petrou a zve ji do baru na skleničku.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

184268