Letiště

Letiště (Letiště)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Koncert

Central Airlines slaví desáté výročí vzniku. Ředitel Fila je na to náležitě pyšný. Chce udělat důstojnou a pokud možno okázalou oslavu. Neví ovšem, jak takovou oslavu pojmout.

Se svými pocity se svěří při obědě své oblíbenkyni Petře. Ta mu řekne, že mu může pomoci, protože před tím, než se stala letuškou, tak zpívala v country kapele a strašně moc by stála o to na oslavě zpívat. Ředitelovi se to moc nezdá. Petru má rád, ale ne proto, že by jí považoval za někoho, kdo by se mohl stát uměleckou ozdobou oslavy výročí. Petru sice mrzí, že jí ředitel nevěří, ale neváhá bojovat. Večer, když už v APC nikdo není, předvede Filovi své umění – zazpívá mu s kovbojským kloboukem na hlavě. Fila musí uznat, že Petřino vystoupení může být ozdobou oslav. Petřin výstup tajně sleduje Tereza a ráno Lucii a Liborovi se smíchem vypráví co viděla. Do rozhovoru vstoupí Fila. Oznamuje jim, že se rozhodl uspořádat koncert přímo v letištním baru. Organizaci události dostane na starosti Tereza. Když se ostatní dozvědí, že Petra bude hlavní hvězdou oslav, připadá jim to směšné a začnou se trochu škodolibě těšit.

Petra je z ředitelovi důvěry nadšená. Potřebuje ale nějaké muzikanty, kteří by její vystoupení doprovodili. Začne tedy obcházet zaměstnance a pátrat, jestli sami na něco nehrají nebo nějaké hudebníky neznají. Podaří se jí domluvit se s Liborem, Karlem a kapitánem Blatným.


Anna se vrací zpátky ke Karlovi. Nastěhovala se do jeho bytu. Karel je šťastný a snaží se být k Anně pozorný.

Anna o svém návratu ke Karlovi vypráví své nejlepší kamarádce Lucii. Cítí vinu, že Karla podvedla a uvažuje, že by mu o tom měla říct, jestli chtějí budovat svůj vztah nanovo a upřímně. Lucie nesouhlasí. Radí Anně ať o nevěře mlčí, jinak že to nemusí dopadnout dobře.

Anna se rozhodne informaci o nevěře říct Karlovi okamžitě, dřív než se u Karla zabydlí. S Karlem to zamává, chvíli se z toho nemůže vzpamatovat. Anna mu nabídne, že odejde. Omlouvá se mu. Karel neví co má dělat.

Tomáš s Veronikou prožívají nádherný zamilovaný románek. Jejich zřejmě jediným problémem je nedostatek soukromí. Mladý pár se chce uchýlit k Veronice na kolej, kde se ale okamžitě dostanou do konfliktu s Veroničinou spolubydlící Kateřinou. Tomáše napadne, že by u Václava mohlo být volno. Dvojice jede na Točnou. Opak je pravdou. Václavův dům je plný lidí. V obývacím pokoji ze zabydlel Václavův bratr Robert. Doma je i Václav s Martinou. Do toho přijde Tomáš s Veronikou. Václav je rád, že konečně vidí Tomášovu dívku, kterou mu Tomáš slíbil představit. Václav se chová spiklenecky, je mu jasné, že akce s výletem letadlem Tomášovi vyšla výborně. Robert Veroniku znalecky posuzuje. Tomášovi i Veronice je situace nepříjemná. Navíc přichází i Pavel. Dospělý si vychutnávají trapnost situace, do které dostali Tomáše s Veronikou. Veronika je naštvaná. Odchází.
Robert slibuje Tomášovi, že mu pomůže vyřešit nedostatek soukromí a nabídne se, že půjčí klíče od ubytovny pilotů. Na druhý den spolu jedou na letiště do APC. Ubytovna je však plná, Tereza je vůči Robertovi jízlivá – kvůli jeho rozvodu s Ivanou.
Tomáš je zklamaný, že volný pokoj nevyšel.

Do APC přichází Petra a ptá se Roberta, jestli nehraje na nějaký hudební nástroj. Robert nabídne Tomáše a jeho hru na klávesy. Tomášovi se do toho moc nechce, ale kdo by Petře odolal. Domluví se na zkoušce kapely.

Do APC přichází Ivana – Robertova žena. Přišla si po podepsanou žádost o rozvod. Tereza ji zve na oslavu s koncertem.

Robert se chystá na oslavu na letiště. Když se ho Václav zeptá kam jde, napadne Roberta, že přemluví Václava, aby šel s ním. Václav o tom nechce ani slyšet. Robert Václavovi řekne, že slyšel, že na koncertě bude vystupovat i Tomáš, o čemž neměl Václav ani potuchy. To ho nakonec zlomí a jde na koncert s Robertem.

V letištním baru, kde se koncert koná se Václav s Annou potká, a je to velmi rozpačité. Anna se mu přizná, že Karlovi vyzradila jak to bylo na Tomášových narozeninách. Václav pochopí, že bude problém. Karel byl opilí už před začátkem koncertu.

Vystoupení kapely dopadne až nad očekávání dobře.
Do baru vstupuje Ivana v momentě kdy Robert objímá nadšenou Petru. Ivana neváhá a Robertovi natáhne facku.

Karel zatouží po pomstě. Najde si Václava na záchodech. Hádají se, pak Karel Václavovi vrazí. Václav tomu rozumí. Sám cítí vinu.

Robert a Václav se sejdou na záchodě. Václav prosí bratra, aby nic neříkal Martině. Nesmí se o incidentu a tím pádem i o nevěře nic dovědět.

Večírek na letišti pokračuje v plné parádě.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

184268