plakát seriálu

Liga gentlemanů

(The League of Gentlemen)

Názory uživatelů

Skvělý britský seriál, ve kterém se mísí sketčovitý humor Malé Velké Británie a podivnost Psychoville. Správná ujetina o městečku plném skutečně bizarních a vtipných postav, nejvíc mi sednul prokletý veterinář a místní manželé. Humor černý, nechutný, brutální, od každého trochu, samozřejmě se tu najdou postavy které mi přišly nudné a zbytečné (vzpomínající hudebník), ale těch je minimum. První díl je v podstatě přehlídka skečů, ale brzy se rozjede i nějaký ten děj. Docela mě překvapila návaznost, neboť jsou některé postavy použité i u jiných scének jako křoví a celé město tak do sebe krásně zapadá. Taky musím pochválit výborné efekty a masky (na to že všechny hlavní ženské postavy hrajou muži).

Ze seriálu jsem nadšený jako z novějšího Psychoville. Bohužel celkový dojem kazí třetí série, ta se až moc spoléhá na děj, ubývá vypointovaných skečů a seriál mě začal nudit. Kromě prvních dvou sérií seriálu se mi také líbil béčkový film The League of Gentlemen's Apocalypse.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Sestupně boží

K tomuto seriálu mě přivedly reference z Psychoville, na kterém jsem bezbřeze ujel v nedávné době.
Už první minuty mě sestřelily z křesla a daly jasně najevo, že tohle bude pecka. Bohužel to ne úplně vydrželo. Palba britského humoru to je, ale často tomu něco chybí.

Seriál je situován do jednoho zběsilého městečka. O nějakém ději se povětšinou nelze bavit, je to prostě série skečů z opakujících se lokalit a s postavami, které tedy bravurně hlavní herecké trio dává. Skeče jsou někdy boží, nekdy slabší a někde prostě za hranou (subjektivně hodnoceno, každý tu hranu má jinde). Stejně tak některé postavy prostě baví už svojí existencí a některé nestojí za moc.

V komentářích se často zmiňuje slabá třetí série, to mohu potvrdit, za sebe bych doplnil, že mě seriál přestal bavit někde v průběhu série druhé, vánoční speciál mě taky úplně humorem neutloukl a série třetí byla spíš na kulisu než na pobavení. Škoda, ten potenciál ze začátku tam prostě byl.

Ale stejně jako u Psychoville musím doporučit každému kdo rád britský/drsný/šílený humor. A minimálně polovinu času se takový divák prostě bude dobře bavit.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Já je žeru

Na komicích mě často fascinuje a nejvíc baví to, jak chytří jsou. Většinou jsou to vzdělaní lidé s širokým přehledem a často s velmi liberálním smýšlením. Pro tuto trojici gentlemanů to jistě platí. Jejich scénky nejsou jen vtipné, originální a zvrácené (to je ale nic v porovnání s Psychoville či Inside No 9), ale odráží také pochopení reality a lidských povah. První a druhá série jsou o krapet lepší, poslední je zase originální stylem vyprávění. Hororová atmosféra ale baví ve všech řadách seriálu. Z trojice herců je těžké mít někoho radši – všichni jsou skvělí, přesto bych řekla, že Steve Pemberton je z nich největší chameleon. Mé oblíbené postavy: Ross a Pauline, Tubbs a Edward, ropuší rodina, hnusák Geoff.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

The League of gentlemen

The League of gentlemen je nepříliš známý seriál nabytý černočerným britským humorem. První série je pro mě naprostá kultovka plná vtipných scének bez nějakého souvislého příběhu. Druhá série už má ucelenější příběh a je laděna více hororově. Zabývá se záhadnou epidemií, vtipů je zde méně, ale stále ji považuji za nadprůměrnou. Navíc je doplněna naprosto nevánoční vánoční epizodou. Třetí série řeší autonehodu z pohledu snad všech obyvatel městečka. Podle mě je ze všech tří sérií, co se vtipů týká, nejslabší.
Vítejte v Royson Vasey, nejbláznivějším městečku v Anglii. Z nádraží jeďte s transsexuálním taxikářem Barbarou ke svému strýci, kde se určitě budete cítit jako doma. Raději se obloukem vyhněte místnímu obchodu pro místní lidi, který vedou Edward a Tubbs. Určitě si nedávejte místní specialitu řezníka. Pokud chcete zůstat natrvalo, určitě narazíte na Pauline, pracovnici místního úřadu práce, na nejhoršího veterináře na světě Chinneryho nebo na farářku Bernice, která nevěří v Boha. Nikdy neotvírejte cizím lidem, za dveřmi by mohl být obávaný kouzelník Papa Lazarou. Pokud máte syna na střední škole, nikdy u sebe nenechávejte přespat vedoucího výměnných pobytů z Německa Herr Lippa. Určitě se zúčastněte divadelního představení od "Legz Akimbo", které Bernice charakterizuje: "Some people call this Theatre in Education, I call it AIDS in a van."
Muži hrající ženské role, drsné vtipy, chytlavé hlášky, neuvěřitelně komické postavičky. Hlášky "Are you local?" nebo "Hello, Dave" jsou naprosto nezapomenutelné. Protože jsou pánové milovníky hororu, seriál je plný odkazů na známé hororové filmy. Tvůrci taky mají odvahu zbavit se v průběhu seriálu nejoblíbenějších postaviček, jejichž potenciál už je vyčerpaný, a nahradit je jinými.
Taky se mi hodně líbí ty inzeráty: v první sérii na ztracené věci (zoo, páteř, babička), ve druhé nabízející práci všeho druhu (vykrádání hrobů, lov veverek).
Vybrat z té bandy jednu nejoblíbenější postavu, je skoro nad lidské síly. Každá je svým způsobem naprosto úžasná. U mě tak vítězí Pauline, undercover Ross, Edward a Tubbs, veterinář Chinnery.
The League of gentlemen je seriál, který se určitě nebude líbit každému, ale já prostě tyhle divné seriály miluju.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

pořádná porce britského humoru.

Musím říct, že ne vždy je všechno v tomhle pořadu člověku úplně po srsti, ale stále to baví. Jak už bylo řečeno, 3. série už tak nějak pokulhává, ale pořád je na co se dívat. Navíc Mark Gatiss je pro mě od jisté doby záruka zábavy - všem vřele doporučuji i The League of gentlemen Live, bez problému najdete i na YT, zasmějete se

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk