Lovci duchů

Lovci duchů (Supernatural) — 6. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Route 666

Deana zkontaktovala jeho dávná láska Cassie, která ho žádá, aby přijel vyšetřit řadu rasově motivovaných vražd. Všechny vraždy jsou spojeny s tajemným autem, které jak se zdá nemá řidiče a nezanechává žádné stopy. Sam je překvapený tím, že i jeho bratr má nějaké city a že někdy i někoho miloval.

Deanovi se ozve jeho "stará známá" - Cassie, jejíž otec byl zabit a ona si myslí, že by mohlo jít o problém, se kterým mohou bratři pomoci. Dean přesvědčí Sama, aby se tam vydali.

Po cestě se Sam začne Deana na Cassie vyptávat a dostane z něj, že Cassie je jeho bývalá přítelkyně a on jí řekl o tom, co dělají, což má být tajemství, ani Jessica o tom nevěděla.

Kluci dorazí na místo a Cassie jim poví, že její otec a před tím i jeho nejlepší kamarád Clayton (oba Afro-Američané), byli zabiti na silnici a že její otec pár dní před svou smrtí neustále mluvil o černém nákladním autě bez řidiče, které ho sledovalo. Cassie se to zdá zvláštní i kvůli tomu, že oba muži celý svůj život pracovali s auty a policisté oba případy uzavřeli s tím, že "řidič ztratil nad autem kontrolu".

Během noci se stane další nehoda - opět muž Afro-Amerického původu. Bratři se to rozhodnou trochu více prošetřit a proto se vydají za přáteli muže, který umřel jako poslední - Jimmyho Andersona. Ptají se jich, jestli se Jimmy nezmiňoval o nějakých vidinách například, jestli neviděl velké, černé nákladní auto. Jeden z mužů si vzpomene, že o něčem podobném už slyšel - v 60. letech se v jejich městě měla stát série úmrtí černých mužů, podle pověsti za to mohlo velké, černé nákladní auto, ale řidiče nikdy nechytili.

Sama s Deanem napadne, že by mohlo jít o duchem posedlé auto a Sam pošle Deana, aby si o tom šel promluvit s Cassie - přičemž mu dojde, že Cassie byla pro Deana mnohem více, než jen záležitost na jednu noc a také, že to ona se rozešla s ním a ne naopak. Dean tedy večer zajde za Cassie a po chvilce si začnou povídat i o jejich minulosti - z Cassie vypadne, že se s ním rozešla, protože si myslela, že se on chce rozejít s ní - a nakonec skončí v posteli.

Ráno po noci strávené s Cassie Deanovi zazvoní telefon a když ho zvedne, Sam mu řekne o další smrti, co se stala během noci. Dean za ním dorazí a dozví se, že tentokrát zemřel bílý muž - místní šerif - a nestalo se to, zatímco byl v autě, ale že jeho tělo vypadá jako by bylo něčím sražené a přejeté, ovšem nikde nejsou žádné stopy.

Kluci spolu s Cassie přijdou na to, že všechny oběti byli nějak spojené s rodinou Cyruse Doriana - bílého, bohatého muže, který zmizel v dubnu roku 1963, zrovna v té době, kdy se v jejich městě stala série vražd.

Poté, co je černým nákladním autem napadena i Cassie (u ní doma), od Cassiiny matky se dozví, že v době kdy byla mladá se vídala se Cyrusem Dorianem, ale zároveň i Martinem (Cassiiným otcem). Poté, co se rozešla s Cyrusem a ten se dozvěděl o Martinovi, se jeho chování mělo drasticky změnit - myslí si, že je i možné, aby všechny ty vraždy černých, co se staly v té době, byli jeho dílem. Dokonce toho dne, kdy se Cassiina matka s otcem měli brát, někdy zapálil ten kostel, kde se to mělo odehrát - během toho zahyne celý dětský sbor, co tam zrovna cvičil. Prý poté taky Cyrus napadl Martina - ten se ale bránil tak, až Cyruse zabil. Po této události prý Martin řekl svým kamarádům - Claytonovi a Jimmymu, kteří mu pomohli dát Cyrusovo tělo do jeho auta a to pak odtlačit do bažiny. Všichni tři jsou nyní mrtví, ale chlapcům do toho nesedí poslední smrt - Majora Todda. To však také paní Robinsonová zvládne objasnit - když byl mladý, pracoval na případu Cyrusova zmizení, ale nic neudělal, neboť věděl i o tom, co udělal Cyrus.

Dean řekne Cassie, aby zůstala doma, a on se Samem se vydají vytáhnout Cyrusovo auto z bažiny a jeho tělo. Když tělo už hoří, najednou se objeví přízrak auta. V tu chvíli jim dojde, že to nemělo žádný efekt a bylo by nejlepší spálit to auto. Dean se rozhodne nasednout do Impaly a odlákat přízrak auta, zatímco Sam dostane za úkol něco vymyslet.

Sam zavolá Cassie, zjistí si od ní, kde přesně se nacházel ten kostel, který Cyrus vypálil. Poté zavolá opět Deanovi a naviguje ho přesně na to místo s tím, že má pak zastavit a jen čekat. Dean tak učiní a přízrak toho auta se zjeví znovu přímo před ním. Sam mu řekne, aby zůstal stát na místě a čekal. Dean je značně nervózní, když se najednou to auto rozjede přímo proti němu. Těsně před tím, než do něj nabourá se, ale rozplyne a úplně zmizí.

Na konci epizody se Dean loučí s Cassie a Sam s Deanem nasedají do Impaly a odjíždí - Sam se snaží Deana přesvědčit, jestli by nesálo za to, aby se Dean kvůli Cassie vykašlal na práci, ten ho ale s úsměvem ignoruje.

Zajímavosti

Za koho se vydávají více z této kategorie

Pojišťováci z All National Mutual

HUDBA V EPIZODĚ

She Brings Me Love (Bad Company)

Milostná scéna.

Walk Away (The James Gang)

Deanův telefonát.

Can't Find My Way Home (Blind Faith)

Na konci.

PROMO K EPIZODĚ

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Route 666
 • Route 666
 • 1. série, 13. epizoda (celkově 13. díl)
 • 31. ledna 2006
 • 7. srpna 2006
 • 2006
 • 60 minut (včetně reklam)
 • www.imdb.com/title/tt0713619/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko
lukascoolarik