Plakát

Madla a Ťap

Václav Chaloupek, známý režisér a znalec přírody, přichází po úspěchu Tuláčka, Vydrýska, Kluků ze zámku, Pruhovaných kamarádů, vlčat a Méďů s novým seriálem z reálné přírody. Tentokrát ve večerníčku vypráví o přátelství loveckého psa, bavorského barváře a malého opuštěného... [více]

2007 | Česká republika | 9 minut | Česká televize | Dětský / Večerníček | 13 epizod | status: ukončeno v roce 2007
Poslední odvysílaná v ČR

1×13 – Jak se shledali

(premiéra 8. 3. 2007 – před 17 lety)
závěr seriálu
Poslední odvysílaná

1×13 – Jak se shledali

(premiéra 8. 3. 2007 – před 17 lety)
závěr seriálu

Madla a Ťap – O čem to je

Václav Chaloupek, známý režisér a znalec přírody, přichází po úspěchu Tuláčka, Vydrýska, Kluků ze zámku, Pruhovaných kamarádů, vlčat a Méďů s novým seriálem z reálné přírody.

Tentokrát ve večerníčku vypráví o přátelství loveckého psa, bavorského barváře a malého opuštěného mláděte rysa ostrovida. Ti dva, vlastně tři – tím třetím je Aleš, strážce šumavského parku – spolu prožívají krásné chvíle přátelství i napětí usilovného hledání. Madla je štěně, Ťap je malý rys. Při jedné z vyjížděk se obě zvířata ztratí, toulají se šumavskou přírodou, poznávají nebezpečí, ale nejraději si hrají a při hře se učí zvířecím dovednostem. Putují kolem šumavských řek, hájovny, osamělých stavení a skal, poznávají jezero, různá zvířata, slatě a ocitnou se až v bavorské Zoo. Jednou se ztratí i jeden druhému, aby se na úplném konci seriálu sešli se svým přítelem Alešem.

vypravěč
strážce Aleš
Články k seriáludalší články
Info box
Stanice

Česká televize

Délka

9 minut

Žánr

Dětský
Večerníček

Země původu

Česká republika

Roky vysílání

2007

První vysílání

24. února 2007

Ukončení seriálu

8. března 2007

Na CZ obrazovkách

ČT2 (2018)
Rok udává poslední vysílání.

Související