Plakát

Pruhovaní kamarádi

"Když jsem je poprvé spatřil, nebyla o nic větší než dospělý ježek. Ta malá, ustrašená prasečí holčička vypadala jako beruška, zato kňourek byl odvážný jako Bivoj. Od jara až do konce léta jsem ty neposedy pozoroval a vy jste první, komu o nich vyprávím." Tak začíná desetidílný... [více]

1998 | Česká republika | 8 minut | Česká televize | Dětský / Večerníček | 10 epizod | status: právě se nevysílá
Poslední odvysílaná

1×10 – Příběh desátý

(premiéra Kdysi dávno)

Pruhovaní kamarádi – O čem to je

"Když jsem je poprvé spatřil, nebyla o nic větší než dospělý ježek. Ta malá, ustrašená prasečí holčička vypadala jako beruška, zato kňourek byl odvážný jako Bivoj. Od jara až do konce léta jsem ty neposedy pozoroval a vy jste první, komu o nich vyprávím." Tak začíná desetidílný seriál, který pro Večerníček natočil režisér Václav Chaloupek. Po seriálu "Tuláček" se můžeme už po druhé vydat do světa lesních zákoutí, abychom sledovali dobrodružství, které prožívají skuteční a opravdoví hrdinové. Jsou jimi dva malí divocí čuníci a jejich věrný kamarád, jezevec Jozífek.

Nic z toho, co v seriálu uvidíme, není vymyšlené. Podobné příběhy se dnes a denně odehrávají jen kousek od nás. Málokdo se ale dokáže dívat tak pozorně, aby je ve světě lesních zákoutí a pasek zaznamenal. Seriál "Pruhovaní kamarádi" se tak stává malou pozvánkou do přírody.

vypravěč
Články k seriáludalší články
Info box
Stanice

Česká televize

Délka

8 minut

Žánr

Dětský
Večerníček

Země původu

Česká republika

Roky vysílání

1998

Související