Plakát

Mamon

Šestidílný thriller Mamon, kterým společnost HBO Europe pokračuje ve vlastní hrané tvorbě, se točí kolem privatizace fiktivního energetického gigantu Central Energy. Hlavním hrdinou příběhu je novinář, který se kauzou zabývá. V Central Energy, energetickém gigantu s významnou státní... [více]

2015 | Česká republika | 55 minut | HBO | Drama / Krimi / Mysteriózní | 6 epizod | status: ukončeno v roce 2015
Poslední odvysílaná v ČR

1×06 – Kapitola 6: Pakt

(premiéra 29. 11. 2015 – před 8 lety)
závěr seriálu
Poslední odvysílaná

1×06 – Kapitola 6: Pakt

(premiéra 29. 11. 2015 – před 8 lety)
závěr seriálu

Mamon – O čem to je

Šestidílný thriller Mamon, kterým společnost HBO Europe pokračuje ve vlastní hrané tvorbě, se točí kolem privatizace fiktivního energetického gigantu Central Energy. Hlavním hrdinou příběhu je novinář, který se kauzou zabývá.

V Central Energy, energetickém gigantu s významnou státní účastí, se schyluje k privatizaci. Proces provází nemalý zájem veřejnosti, který vzbudil článek investigativního novináře Petra Vlčka, bratra generálního ředitele této společnosti. Záhadná úmrtí, strach, odhodlání a osobní zájmy - to vše je společným jmenovatelem Mamonu, české verze úspěšného norského formátu. Kriminální thriller Mamon je napínavé drama plné zdánlivě nesouvisejících událostí rozehraných rozporuplnými postavami a reflektující ekonomickou, politickou a společenskou realitu posledních pětadvaceti let. Privatizace, korupce, tunelování, pravda - od devadesátých let hojně skloňované termíny - v hlavní roli dynamického příběhu plného věrohodných vyšetřovacích postupů, morálních dilemat, obětování, strachu, napětí a nebezpečí, které hrozí každému, kdo se ve vybrané společnosti chová, jako by neměl co ztratit.

Seriál je adaptací zahraniční předlohy, norské minisérie Mammon.

Petr Vlček
Stella Němečková
Daniel Vlček
Aleš Toman
Eva Vlčková
Michal Vlček
st. zástupkyně Jana Skálová
Články k seriáludalší články
Pilot pod lupou
Info box
Stanice

HBO

Délka

55 minut

Žánr

Drama
Krimi
Mysteriózní

Země původu

Česká republika

Roky vysílání

2015

První vysílání

25. října 2015

Ukončení seriálu

29. listopadu 2015

Tagy

konspirace, novináři, politika, sebevražda, podle knihy, remake, adaptace

Odkazy

IMDb.com
Oficiální stránky
Wikipedia (česká)
HBO Max

Související