Mizerná výchova

Mizerná výchova (Bad Education) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
anjoa

29. října 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Bad education

Bad education rozhodně není špička mezi britcomy současnosti. Spousta vtipů vyznívá naprázdno, zejména ty, které mají prvoplánově rozesmát diváky, ale pak je tu i celá řada narážek, které jsou skvělé (výuka apartheidu, výuková videa republikánů, výuka sebeobrany, vysvětlování pravidel fotbalu). Bad education mi zrovna moc nesedlo, ale na druhou stranu uznávám, že už jsem viděla mnohem horší sitcomy.

V seriálu jsou typické stereotypní postavy, které samy o sobě nejsou vůbec vtipné, ale jejich vzájemná interakce je celkem ucházející. Alfie není zdaleka tak okouzlující, aby sám utáhl celý seriál. Většinu času ukazuje, že má méně rozumu než jeho studenti. Nechává se šikanovat, své studenty nic moc nenaučí, zoufale touží po své kolegyni, udělal by všechno pro to, aby nemusel nic dělat a celkově je to prostě tragéd.

Ostatní osazenstvo školy na tom není o moc lépe – zvláštně divný ředitel, který chce být mermomocí cool, stárnoucí hippie učitelka, učitelka, která by se nejlépe vyjímala jako dozorkyně v koncentračním táboře, a nakonec téměř normální, ale nepříliš zajímavý, objekt Alfieho zájmu Rosie. Alfie a Rosie mezi sebou nemají absolutně žádnou chemii a podle mě tady ani nemůže platit, že protiklady se přitahují. Co se týká studentů, tak tam jsou stereotypy taky téměř dovedeny k dokonalosti – kriminálník, flirtující dívka, chytrá asijská dívka, gay, vozíčkář a nešikovný tlouštík.

Bad education nenabízí nic nového ani nic zvláštního. A to je škoda, protože v tom prostředí by určitě byl větší potenciál. Pokud se ale chcete zasmát, tak se určitě zasmějete.

Avatar uživatele
lizzy

18. ledna 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Bad education

Bad education sází na naprosto jednoduché, místy až triviální vtipy, nicméně to zde naprosto funguje.
Musím uznat, že jsem se do Alfieho a jeho třídy zamilovala hned po prvních pár epizodách a velice těžko se mi s nimi loučilo. Jsou zde typické charaktery, které ze školy známe všichni (pro komediální stránku samozřejmně vyhraněné na maximum). I když jsem si v seriálu našla oblíbené postavy, není tu nikdo, kdo by mi nepřirostl k srdci. Nejvíc to byla třídní lolita Chantelle, třídní šašek Mitchell, i školní šikanista Grayson.
Humor v Bad education je místy až tak přestřelený, že vám buďto naprosto sedne, nebo se vám seriál nebude líbit vůbec. Za mě palec nahoru a kdyby se ke 3 sériím a filmu za nějakou dobu rozhodli přidělat další sérii, vůbec bych se nebránila.

Avatar uživatele
Honza Jazz

15. května 2014

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Mě to sedlo

Humor tohoto seriálu je velice jednoduchý, ale dobře udělaný řekl bych. Obával jsem se přeafektovaných teenagerů, ale ti se v tomto seriálu naštěstí příliš nevyskytují.