plakát seriálu

Muž s posláním

(A Gifted Man)

Epizoda 1×03 – V případě nepohodlí (In Case of Discomfort)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Michael hledá nového ředitele kliniky. Jeho první volba ovšem nedopadne tak, jak by si přál. Michael musí přehodnotit své chování k druhé kandidátce. Kromě toho léčí pilotku Carol, které se třesou ruce, a chudého Rafeho, který má problémy se srdcem.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Michael strávil s Liz noc. Ráno jí vypráví, co ho čeká za složitou operaci.

V nemocnici si s Ritou probírá program. Slíbil Philipovi, že sežene nového ředitele kliniky. Má v mysli svého starého kamaráda, v ordinaci na něj ale čeká Kate Sykora, kteoru doporučil Philip. Michael se ji snaží odradit, chce místo pro svého kamaráda. Když ho ale po klinice provede, Pat práci ihned odmítne. Michael opět nemá kandidáta.

Na kliniku přijde chlapík Rafe s roztrženou rukou a vykloubeným ramenem. Michael se Zekem ho dají do pořádku, při odchodu muž ale zkolabuje. Hned poté, co ho M. zachrání, Rafe ale zase odchází. Michael mu řekne, že má zajít za kardiologem, Rafe ale nemá žádné peníze, navíc nemá čas, musí se starat o své děti.

Na párty Michael potká Carol, mladou pilotku. Michael si všimne, že se jí třepou ruce. Vezme ji na testy do Holtu. Má podezření na alkoholismus, chce dělat další testy, ale Carol odejde, než se k ní M. stihne vrátit. Michael ji chce nahlásit, aby jí zakázali létat, ale Anna mu to rozmluví s tím, že každý potřebuje šanci.

Michael Carol vyhledá na letišti a přesvědčí ji, aby se vrátila do nemocnice na další testy. Zjistí, že má v mozku dvě cysty. Po cestě domů mu Anna dá znamení, aby zkontroloval Rafeho. Michael mu volá, ten se ale nechá manželkou zapírat, i když jeho stav je vážný.

Carol jde na operaci. Musí být při vědomí, aby mohli doktoři kontrolovat její schopnost mluvit. Během operace ale jedna cysta praskne, Carol přestane mluvit a ztratí vědomí. Michael ji zachrání.

Na kliniku se vrátí Rafe v kritickém stavu. Michael ani nemá čas zajít pro auto, na kliniku z nemocnice běží po svých. Odsaje mu od srdce tekutinu a tím ho zachrání.

Michael jde večer ke Kate domů, omluví se jí, jak se k ní choval, a nabídne jí místo na klinice. Kate souhlasí.

Hlavní postavy
Dr. Michael Holt
Dr. Kate Sykora
Anna Paul
Rita Perkins-Hall
Dr. Zeke Barnes
Anton Little Creek
Vedlejší postavy
Carol Gordan
Steve Powers
Victor Lantz
Rebecca Marks
Jim Marks
Phillip Romero
Dr. Leo 'Bax' Baxter
Liz Martin
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevV případě nepohodlí
Původní názevIn Case of Discomfort
Rok natočení2011
Premiéra7. října 2011
Česká premiéra19. listopadu 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka40 minut
Sledovanost premiéry7 520 000 diváků (1,20 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody