plakát seriálu

One Tree Hill

(One Tree Hill)

Epizoda 1×12 – Crash Course in Polite Conversations
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Peyton se dozvídá smutnou zprávu, že se její otec ztratil na moři v den, kdy očekávala jeho návrat. Spolu s Lucasem se vydává na cestu do Hilton Head, aby identifikovala tělo, které bylo vyplaveno na pobřeží. Cesta se ale protáhne a Lucas s Peyton stráví noc v motelu. Dan slaví narozeniny a jeho rodiče nečekaně dorazí. Haley se nabídne, že přijde na rodinnou večeři jako morální podpora Nathana. Při Danově narozeninové večeři se odkryje nemálo tajemství.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Peyton chce dát svému otci dárek a rozhodne se, že mu s pomocí Brooke a Lucase opraví jeho dlouho nepoužívané auto. Na návštěvu za Scottovými dorazí Royal a May Scottovi, kteří neví, že se jejich syn Dan vystěhoval z domu. Deb a Dan se domluví, že jim nic neřeknou. Royal jde za Karen do kavárny, ale Haley mu řekne, že je na kurzu vaření. Royal se také zeptá na Lucase, ale poté odejde, aniž by sdělil své jméno.

Peyton se dozví, že loď jejího táty je pohřešována a že musí jet identifikovat tělo. Lucas jede s ní. Nathan pozve Haley, aby přišla na večeři a ona souhlasí. Pozván je i Whitey a Keith. Dan je pochválen za to, jak skvěle hrál na střední basketbal a on odvětí, že nebýt jeho zranění kolena, hrál by ještě lépe.

Při večeři Dan lže, že Nathan je stále v týmu a že Ravens mají sezónu bez jediné porážky. Haley pak v soukromí řekne Nathanovi o návštěvě jeho dědečka v kavárně. Nathan je zmatený, proč by to děda dělal.

Lucas a Peyton musí přespat v motelu, kde Lucas navrhne, že bude spát na zemi, ale Peyton trvá na tom, aby oba spali na posteli. Na večeři Nathan přizná dědovi, že již není v týmu. Royal začne hádku, Nathan všem odhalí, že byl děda v kavírně. a Deb brání Nathana, že je to hlavně Danova chyba. Maya řekne Danovi, že nechápe, jak mohl něco takového udělat po tom, čím vším si s basketbalem prošli. Řekne Royalovi, že Dan si neporanil kolena, ale že už si nedokázal užívat basketbal, tak mu navrhla tohle východisko. Po večeři Dan řekne Nathanovi, že stále lituje toho, že nechal basketbalu.

Peyton a Lucas jedou identifikovat tělo, ale naštěstí to není Larry. Brooke zavolá, že jej našli a že je v pořádku. Pak jej Peyton přemožená svými emocemi políbí. Dál ale nezajdou a vydají se na cestu domů.

Maya předá Danovi dárek a řekne mu, že stále může být pyšný na spoustu věcí. Po odchodu svých prarodičů se Nathan svěří Haley, že se vrací zpátky k basketbalu.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Maybe Tomorrow (Stereophonics)

Peyton a Lucas jsou v hotelovém pokoji.

Overdrive (Katy Rose)

Peyton ukazuje Brooke a Lucasovy auto.

Fools at the Table (Matt Beckler)

Peyton a Lucas jedou spolu v autě.

Escape (Smith Point)

Závěr epizody.
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Epizoda se jmenuje dle písně skupiny Gameface.
Hlavní postavy
Nathan Scott
Haley James / Haley James Scott
Brooke Davis
Peyton Sawyer
Keith Scott
Karen Roe
Vedlejší postavy
Zákazník
Royal Scott
May Scott
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevCrash Course in Polite Conversations (neoficiální název)
Původní názevCrash Course in Polite Conversations
Rok natočení2004
Premiéra3. února 2004
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut (včetně reklam)
Autoři profilu epizody