plakát seriálu

One Tree Hill

(One Tree Hill)

Epizoda 1×13 – Hanging by a Moment
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Nathan se vrací do týmu a dává Haley hodiny basketbalu, aby nepropadla z tělesné výchovy. Keith a Lucas míří na letiště, aby vyzvedli Karen, ale nedorazí tam. Peyton se rozhodne, že poví Brooke pravdu, která může ukončit jejich přátelství.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Lucas a Peyton předstírají, že se včerejší polibek vůbec neudál, a snaží se na něj zapomenout. Dan a Deb jdou na další schůzku s terapeutkou. Ta se zeptá Dana na Lucase, ale ten se snaží změnit téma. Nakonec ale podlehne tlaku a řekne, že se musel oprostit od věcí, které by jej držely zpátky. Myslel tím Lucase a Karen. Ve škole řekne Lucas Peyton, že nemůže zapomenout na to, co se mezi nimi stalo a že s ní chce být. Peyton zmíní Brooke, ale Lucas řekne, že Brooke není Peyton.

Po škole jde Haley za Lucasem, aby jí pomohl s basketbalem, jinak propadne z tělocviku. Ten ji ale řekne, že možná později a chce jí říct o své situaci, když Brooke vejde do jeho pokoje. Keith jde Whiteymu pogratulovat k nadcházející 500. výhře, ale Whitey mu sdělí, že chce odstoupit. Haley zamíří na River Court trénovat basketbal po Lucasově odmítnutí. Úplně se znemožní před Nathanem, který tam zrovna byl. Nathan jí nakonec pomůže. Dan narazí na jednu ženu jménem Carrie a flirtuje s ní.

Peyton požádá Lucase a Brooke o pomoc s předěláváním svého pokoje. Brooke se svěří Peyton, že má Lucase opravdu ráda. Peyton si uvědomí, že jí nemůžou s Lucasem říct o tom polibku, a pošle je oba dva domů. Brooke poznamená, že se Lucas chová poslední dobou divně, ale ten odvětí, že je to kvůli tomu, že se zítra vrátí jeho máma. Peyton se zeptá Haley, jestli by riskovala přátelství kvůli vztahu. Ta jí odpoví, že nejlepší přátelé to vždycky nějak překonají.

Nathan jde navštívit svého trenéra, který si zrovan prohlíží svůj seznam životních cílů a zaměřuje se na třetí bod, kde je "Mít dopad". Nathan tento seznam omylem vezme. Haley běží poděkovat Nathanovi, protože si vedla v tělesné výchově skvěle. Oba dva zamíří do knihovny, aby si zjistili něco o Whiteyho minulosti. Tam se ale nachází i Lucas a Peyton a Haley zahlédne, jak se líbají.

Keith se připravuje na Karenin návrat. Dan jej navštíví a nazve jej zlomyslným a řekne mu, že nikdy nebude pro Karen dost dobrý. Keith si pak zajde na pivo. Dan pozve Carrie na večeři. Pak si to rozmyslí a chce Carrie vyprovodit, ale přijde Deb. Je v šoku z toho, co vidí. Dan se Deb omluví, ale ona odejde. Jakmile je z dosahu, řekne jí, že ji stále miluje.

Haley jde za Lucasem a zeptá se ho na Peyton. Dá mu lekci, že je to špatné vůči Brooke. Lucas odpoví, že je tokomplikované. Haley mu řekne, ať s tím prostě přestane a že se dost změnil. Lucas vyštěkne, že to ona se změnila a poukáže na její vztah s Nathanem. Ona naštvaně odpoví, že to dělala pro něj, pro Lucase, a odejde. Nathan opět navštíví Whiteyho. Řekne mu, že nemůže skončit se svou prací, protože ji zbožňuje, a že měl dopad na něj, na Nathana. Whitey pak změní položku seznamu z 500 na 600 her a rozhodne se pokračovat jako basketbalový trenér.

Dan jde za Deb, aby si to vyžehlil, ale ta mu předá rozvodové papíry a Dan rozzuřeně odejde. Haley se svěří Nathanovi, co se událo s Lucasem a tomu vyklouzne, že ji požádal o doučování jen proto, aby naštval Lucase. Lucas a Keith jedou na letiště za Karen, ale na křižovatce Keith vyjede na červenou a narazí do nich jiné auto. Lucas upadne do bezvědomí a jeho život je v ohrožení. Dan byl svědkem této události a donese Lucase až do nemocnice, aby jej zachránil. Keith zavolá na letiště, aby sdělil Karen, že je s Lucasem v nemocnici. Lucas podstupuje operaci a lékaři jej musí opakovaně oživovat.

Hudba v epizoděvložit další píseň

The One You Want (The Get Up Kids)

Lucas mluví k Peyton ve škole na o tom co se stalo v hotelu.

Inside Of Love (Nada Surf)

Lucas a Peyton se líbají.

Everybody Wants You (Josh Kelley)

Haley si povídá s Lucasem v jeho pokoji.

Don't confess (Tegan and Sara)

Peyton, Brooke a Lucas si povídají v Peytonině pokoji.

Pink Bullets (The Shins)

Whitey truchlí nad hrobem.

Most of the Time (Josh Canova)

Závěr epizody.
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Epizoda se jmenuje dle písně skupiny Lifehouse.
Hlavní postavy
Nathan Scott
Haley James / Haley James Scott
Brooke Davis
Peyton Sawyer
Marvin 'Mouth' McFadden
Keith Scott
Karen Roe
Vedlejší postavy
Dr. Adams
Doktor Ryan
rodinný terapeut
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevHanging by a Moment (neoficiální název)
Původní názevHanging by a Moment
Rok natočení2004
Premiéra10. února 2004
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut (včetně reklam)
Autoři profilu epizody