plakát seriálu

Ozark

(Ozark)

Názory uživatelů

Stalo se u jezera....

Seriál Ozark nám ukáže,jak to může dopadnout,když jste šikovný finanční poradce a perete peníze pro drogový kartel z Mexika.
Hlavní postavou je právě onen poradce Martin Byrde,které ho hraje Jason Bateman pracující v jedné poradenské firmě a k této nekalé práci ho zláká je přítel a dlouholetý kolega.Vidina snadného zbohatnutí převládne nad rizikem.Jenže někdo měl snahu ošidit kartel pro vlastní obohacení a dojde k vyřizování a z toho vyjde jako živý pouze Martin,ale.....
Samozřejmě pouze s jednou podmínkou,že všechny peníze co byly ukradeny vypere a vrátí.Součástí tohoto plánu je stěhování celé rodiny do dalekého Missouri právě k jezeru Ozark,kde Martin rozjíždí své finanční akce,ve kterých chce peníze vyprat.
Manželka Wendy v těchto chvílích není rozhodně oporou a jejich dvě děti jsou svým chováním na pár facek.Objeví se spousta komplikací a to nejen s dožívajícím majitelem domu,ve kterém Byrdovi bydlí,ale i se starousedlíky kolem jezera.......Rozhodně doporučuji ke shlédnutí,protože seriál nezklame.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Na jezeře kdesi v lesích

Ozark je nový seriál od Netflixu. Je třeba psát víc k vysvětlení, proč mě zaujal a stál za vyzkoušení? Už samotný trailer mě zaujal svou temnou stránkou a hlavně zajímavou rolí pro Jasona Batemana.

Toho mám prostě zafixovaného pouze jako komediálního herce a navíc ho úplně nemusím. Líbil se mi pouze v jedné věci, v klipu Mumford & Sons - Hopeless Wanderer. A byl jsem vážně zvědavej, jak mu sedne role finančního poradce, kterej se dostane do pěkně nebezpečnýho průšvihu.

A série doručila přesně to, co trailer sliboval. Pořádně temnou atmosféru, která je naplněná napětím. Nejvíc mě zaujala nekompromisnost, kterou seriál používá. A tím nemyslím jednání drogového kartelu, ale třeba i způsob jakým mluví se svou ženou, když si těsně zachrání život.

Jason Bateman mě příjemně překvapil a škatulku, kterou jsem pro něj měl, nechává úspěšně za sebou. Celej ten byznys s praním peněz a stahující se smyčkou je zajímavej a má něco do sebe. A i když se tam najde prostor i pro slabší zápletky (děti). I tak rozhodně chci vidět, co se bude dít dál.

Druhá série přináší to, co se dalo očekávat. Větší plány, ale zároveň větší komplikace, větší problémy a snad ještě více vyhrocené situace, to všechno za pomocí pochmurné až depresivní nálady, která se vám prostě jednoduše dostane pod kůži. Pocit beznaděje, že ať děláte cokoliv, tak to stejně nefunguje podle vašich představ, je prostě všudypřítomný a nedá se mu utéct. Tyhle pocity na vás seriál přenáší, i mě samotného to dostalo do takové pochmurné a depresivní nálady. A pokud se seriálu něco takového daří, tak to nezvratně svědčí o jeho kvalitách. Jsem zvědav, kam se bude příběh vyvíjet dál, ještě totiž zbývá vyprat milióny dolarů. Jediná linka, která mě nebavila (Ruth a její otec) se zdá být vyřešená, tak uvidíme.

I třetí řada je stejně strhující jako předchozí dvě, i když je pravda, že se tentokrát trochu odklání od praní peněz a více se soustředí na rodinné problémy a konflikty a i kartel tentokrát vypadá o něco trpělivější. Potěšil mě příchod Toma Pelphreye, který mě bavil jak v Banshee, tak i v Iron Fist a zde odehrál slušnou roli. Ozark řadím mezi ty skvělé seriály, které vás vtáhnou, ale určitě je kvůli té temné náladě nebudete chtít sledovat znovu a znovu. Na tom však nevidím nic špatného a jsem zvědav na to, jak (a jestli) se příběh dál vyvine.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Peniaze sa prali už v Braking Bad

Ako už názov napovedá, seriál mi najviac pripomína Braking Bad a možno čiastočne aj Ray Donovan. Hlavné prepojenie na Braking Bad je jasné: aj tam sa veľká časť príbehu točila okolo drogového kartelu a aj tam sme sa priblížili téme prania špinavých peňazí. V prípade Ozark sa len jedná o posun, že domáci pán nepečie piko, ale perie peniaze. Po pilote musím povedať, že má potenciál a intro bolo veĺkolepé, otázkou mi však ostáva, čo prinesie ďalších 9 dielov. Zatiaľ nie je dôvod na žiadne obavy, že by seriál nemal byť peckový, len som si neni istý, či už väčšinu nábojov nevystrieľali. Uvodím a neskor sa podelím o update.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

premárnený potenciál

Toto ma trochu sklamalo. Celý ten kolotoč s miliónmi, narkobarónmi a bordelmi je neskutočne zjednodušený, doslova povrchný, niekedy až primitívny. Tie situácie sú také brutálne a zároveň také nereálne... - ideme teraz vyrezať bábätko z brucha tehotnej farárovej ženy, zhodíme kohokoľvek z 80 poschodia mrakodrapu, pošleme oči v pohári poštou - a podobné nezmysli pritiahnuté za vlasy. Ale že poriadne. A pritom všetkom je to tak pekne natočené, neopozerané... to jazero si úplne pýta nejakú inteligentnú jednoduchú zápletku. Potom som sa tešil na Lauru Linney, ktorú som si obĺúbil ešte v BIG C a ktorá aj tu podáva pekný herecký výkon. Problém nastal pre mňa s hercom Jasonom Batemanom, ktorého mám zas zafixovaného z ARRESTED DEVELOPMENT, čo je pre mňa neskutočne zábavná vec, čiže celý čas keď ho vidím, mám úsmev na perách a čakám čo vtipné sa stane. Zrátané podčiarknuté, dal som tomu šancu, pozrel som 7 častí a je to na mňa moc gýčové. A keď tu v komentári Pajkyho čítam že druhá séria je ešte viac zamotaná, vzdal som to.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Nenápadný Bateman

K prvním epizodám jsem přikročil opatrně, Bateman v mafiánském seriálu moc důvěry nevzbuzoval, jenže to rodinné pojetí s vždy skvělou Laurou Linney mně nakonec dostalo. Rodinný "napnutismus" se vyrovnal tomu mafiánskému a vyostřené vztahy se sousedy a dalšími postavami vedou k pár mrtvolám. Sledovat, jak si s tím pan účetní poradí, patří mezi zásadní atributy, proč si dát seriál do watchlistu.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

OZARK-plny napeti a osobnich pribehu

Podle me nejlepsi serial, jaky jsem kdy videla. Napeti, uzasne obsazeni, sledovala jsem s napetim.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí