plakát seriálu

Pacifik

(The Pacific)

Názory uživatelů

Make love, not war... !

Seriál zpracovává v Čechách méně známou část historie, za mně se řešil v dějepise hlavně postup Rudé armády a např. Dukelský průsmyk atd...
Pře tímhle je dobrý třeba zkouknout seriál "2. světová válka v barvě" apod. a až pak...Pacifik.
Vyznění je hodně protiválečné a to i přes úchvatné (rozuměj hrozivé) válečné scény. Koho téma zajímá doporučuju i filmy "Vlajky našich otců", "Dopisy z Iwo Jimy" nebo "Nezlomný". Když se začne válčit prohrávají všichni....
Bonus pro mně bylo obsazení tuším ve 2. díle Jona Bernthala z Walking Dead ale hlavně Punisher!!!

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Pacific

Vzhledem k tomu, že mě Bratrstvo neohrožeých poměrně uchvátilo, přistupoval jsem k jeho "spin-offu" Pacifiku s jistými očekáváními. Jenže Tom Hanks si nedokázal ze svého předchozího seriálu odnést to dobré a Pacifik trpí neduhy Bratrstva ještě víc než první seriál.

Koncept seriálu je stejný jako u Bratrstva. Počáteční vyprávění pamětníků, pak brutálně krásná znělka, díl většinou o misi, která následovala po té předchozí, spousta střílení, výbuchů (to všechno v řádně špinavém, hlučném a hodně drahém kabátku), nakonec znova znělka a na závěr seriálu voice-over o tom, co se stalo s účastníky dál. Kopírka Bratrstva bohužel nevychází - zkopírovat pozlátko neznamená zkopírovat kvalitu, i když seriál může být drahý, jak chce.

První věc je samozřejmě výběr tématu. Pro mě jako Evropana je a vždycky bude bližší téma vylodění v Normandii a postup přes Evropu než válka v Pacifiku, z které znám akorát shození atomovek (které jsou pouze zmíněny) a bitvu o Guadalcanal a Iwo Jimu. Druhá je pak výběr herců. Přiznejme si, že hvězdná sestava z Bratrstva se prostě nezopakovala (i když v době natáčení Bratrstva to ještě nikdo nevěděl) a Jon Seda, James Badge Dale ani Joseph Mazzello rozhodně nedosahují kvalit Damiana Lewise a Rona Livingstona.

Děj je poměrně stejně stavěný jako v Bratrstvu, narozdíl od něj se ale slévá do jedné velké šedohnědozelené šmouhy naplněnou výstřely a výbuchy. Stejně jako Bratrstvo je i Pacific rozdělen na dvě půlky, jenže narozdíl od svého předchůdce tyto dvě půlky nezaujmou. Postavy se objevují rychle a stejně rychle mizí, splývají s ostatními, nejsou nijak rozeznatelné od ostatních. Tam, kde v Bratrstvu byla osobní krize vojenského lékaře, je v Pacificu... nic. Scény jsou navíc nechutnější, bitvy delší, vrcholí to někde kolem šesté nebo sedmé epizody, která se v podstatě celá skládá z jedné bitvy (vážně, 30 minut střílení a výbuchů a 15 minut děje - ztratíte se po deseti minutách).

Kdybych měl zhodnotit Pacific, řekl bych, že je to dražší, ale nudnější a méně zajímavá náhražka Bratrstva neohrožených. Netuším, co přesně vedlo Toma Hankse k tomu, aby tohle natočil, protože v každém případě vychází jako vítěz právě Bratrstvo.

Pacific je kvalitní, je na něm vidět, jak je drahý, ovšem v některých aspektech se snaží předhonit sám sebe, aniž by musel. Chápu, že se snažil zahrát na efekty a ukázat, co nikdo neukázal, ale bitvy a nechutnosti mají být kořením... a z koření se ještě nikdo nikdy nenajedl.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Spielberg a Hanks podruhé.

Tento projekt to měl těžké už od začátku, ještě než padla poslední klapka, už se začal srovnávat s BoB. Rozdíl mezi oběma seriály je v jejich pojetí. V BoB jsme sledovali celou Easy Company jako celek a nezávisle se poznával každý člen této úžasné roty. V Pacificu máme 3 hlavní postavy, kteří ani nebojují spolu. Zjistíme jaké to jsou osobnosti a jak se psychicky vyrovnají s válkou. Největší slabinou shledávám v nevyrovnanosti jednotlivých dílu. U "trilogie" o Peleliu jsem byl u obrazovky doslova přikován. Tato ne příliš známa bitva se rozvrstvila do 3 dílu a je to jen dobře, neboť to je vrchol celého projektu. Naproti tomu mi některé díly lezli krkem(3,8). To se u BoB nestalo. Proto celkově Pacific hodnotím jako zajímavé přiblížení války v Pacificu, ale stále tu bude pachuť toho, že se věci mohli natočit jinak a lépe.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Eugene Sledge

Je to úplně jiné než Band of Brothers, ale to neznamená že by to nebylo skvělé. Příběhy třech hlavních postav, jsou velmi zajímavé. Každý je úplně o něčem jiném a zobrazují různé varianty, jak to během války v Pacifiku probíhalo. Nejvíce mě ale bavil Eugene Sledge a jeho účast v bitvě o Peleliu, v Iwo Jimě a Okinawě. Za mě perfektní podívaná a doufám, že se Hanks a Spielberg časem pustí do dalšího velkého projektu, protože jim spolupráce fakt svědčí.

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé
Vali
18. července 2012

Pacific

Další seriál z produkce S. Spielberga a T. Hankse se sice nevyrovná Bratrstvu neohrožených , ale přesto hodnotím 100%. Je to jako 10. dílné Vlajky našich otců a Dopisy z Iwo Jimy . Bratrsvo bylo snad více akční,bylo tam snad více bojů a opravdu jsme věděli kdo je kdo.Pacific naproti tomu ukázal válku více z psychologického hlediska a právě proto jej hodnotím stejně jako Bratrstvo.Leckie a Sledge byli skvělí jenom Snafua bych nemusel.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Proč se podívat na The Pacific? Kvůli hudbě

Moc nemůsím válečné filmy ani seriály, ale Band of Brothers i The Pacific se mi dost líbily. V podobných minisériích bývá obvykle použita úžasná úvodní hudba, což platí i v tomto případě. Podle mě je možná Pacific lepší než Bratstvo (můžu se mýlit), hlavně proto, že tam hraje moje oblíbená herečka Anna Torv.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Seriál zameraný skôr na američanov...

kvôli zameraniu na boje v Pacifiku kde bojovalo a zomrelo veľa ľudí. Pozerať sa na osudy ľudí a vidieť ich postupnú psychickú premenu mi vyhovovalo. Jednoznačne vidno že seriály z produkcie HBO si udržujú skvelú úroveň čo je v súčastnosti ťažko dosiahnuteľné. Producenti Tom Hanks a Steven Spielberg ukázali že vedia čo robia už pri tvorený Bratstva neohrozených. Rozhodne by som odporučil tento seriál ľuďom ktorý nebažia len po akcii ale radi spoznávajú aj psychologické pohnútky postáv.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Pacific

Velice kvalitní seriál z dějství 2. světové války v oblasti Pacifiku. Dle mého názoru sice nedosahuje takových kvalit jako Bratrstvo neohrožených, ale to je zanedbatelné mínus.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nadprůměrný seriál, ale dosti velké zklamání

Jelikož mám velice rád 2. světovou válku a Bratrstvo neohrožených, což je mimochodem můj nejoblibenější seriál, nemohl jsem si nechat tohoto nového bratra Bratrstva ujít a velice jsem se na něj těšil. O to více jsem byl potom zklamán. Je to sice stále ještě nadprůměrný seriál, ale s Bratrstvem neohrožených se ve většině případů nemůže ani rovnat.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Úžasné kresby ...

Stejně jako Band of Brothers jsem tento seriál zkoukla za jeden večer. Ale upřímně, přijde mi to jako napodobenina. Seriál celkově nebyl špatný, ale mému srdci je bližší BOB. Ovšem co se mi strašně líbí jsou ty úvodní kresby.. dokonalost. A ještě jedna dokonalá věc se mi líbí, hudba. Hudba je opravdu dokonale vybraná.
Ale určitě to zkoukněte.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé