plakát seriálu

Profesionálové

(The Professionals)

Názory uživatelů

Bodie a Doyle,

jak my je milovali!!! Hltali jsme jejich eskapády, čekali na vysílání do noci, přetrpěli komentář o nastavování zrcadel a pak na pár chvil ochutnávali život za železnou oponou. Koukali jsme na detektivku, ale i na to jak se lidé oblékali, v jakých autech jezdili, jak bydleli...
Proti produkci tehdejší kinematografie a televize to bylo zjevení z nebes.
Dnes se akční detektivky dělají jinak, ale Profesionálové mají stále svůj půvab.
Pro mne srdeční záležitost a jasné obrovské A.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Hodnocení: 4 z 5 (****)

Zatím co v USA se krimi seriálovým symbolem 70. let stal Starsky a Hutch, u Britů to byli Profesionálové. Na svou dobu to musel být jistě mimořádný počin, když i dnes si s klidem získává spousty diváků. A ačkoliv byl natáčen v době, kdy vrcholila Studená válka, žádnou výraznou prozápadní propagandu vůbec ani neobsahoval. Když je možnost, nenechám si v televizi ujít jediný díl - už kvůli té legendární úvodní znělce. Ústřední trojka vyšetřovatelů je vhodně vybraná i zahraná - věčně nespokojený a nekompromisní šéf Cowley se s čestným Doylem a vtipkujícím Bodiem skvěle doplňují. Pro příznivce retro seriálů jsou Profesionálové jasnou volbou.

80 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Nenásilné

Jo tak tohle je pro mě jeden z těch seriálů, který mne formovaly v dětství :)

Já ho měl rád a moc. Mám ho rád i dnes a jsem rád, že asi před nějakými 7-8 lety začal postupně vycházet na novinových stáncích - takže jsem si ho pěkně zkompletoval.

Docela chápu, že může svým věkem stařeček dnešní mladší sledovatele seriálů odrazovat, ale...ALE...Já bych mu šanci dal.

Kdosi tu psal o drsných pohledech. Musím oponovat, protože mě naopak leze na nervy ta neskutečně směšná "drsnost" pohledu například rusovlasého Horatia (to se mi chce vždycky strašně smát). Mě se naopak na proficích líbila ta lehkost, to, že se oba hlavní protagonisté (a samozřejmě jejich přísný šéf) dokázaly tak pěkně zasmát od srdce. A tento seriál má ještě hodně plusů. Jednotlivé epizody jsou inspirované skutečnými příběhy, nepůsobí přehnaně, člověk je jaksi bez přemáhání v pohodě vstřebá.

Já si je občas pustím a v tom nepřeberném množství "starých" seriálů jsou jedním, na který nikdy nezapomenu.

Hodnotím s ohledem na dobu. Tehdy pro mne zcela jistě:

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

CI5

Padesátka kvalitních, i když mnohdy spíše jamesbondovských případů, které započaly módu kriminálek. Jedinečná klasika ze špionského prostředí. Takoví jsou Profesionálové, sehraná dvojka s geniálním agentem v čele. I když tehdejší seriály byly z větší části poplatné době (a tím nemyslím komunistické seriály), tento si dokázal zachovat punc greenhornovství díky propracovaným příběhům, skvělým charakterům a zápletkám, z nichž by mnoho vydalo na samostatné knihy.

Je to seriál, který přešel desetiletí bez toho, aniž by to na něm bylo znát.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

dobrá Britská klasika

Tak tento seriál jsem viděla cca před 15ti roky a teď, když se na něj dívám znovu, pořád se mi líbí.....Je tam akce, slušný zápletky, honičky (ať už automobilové nebo zběsilý úprk) a nechybý ani humor, který obstarává hlavně Bodie....

Dávám 100%, protože v té změti Amerického kýče je to jediná dobrá volba!

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Klasika

Seriál má svoje nesporné klady :1.je úplne iný ako súčasné krimi 2.na vtedajšiu dobu a krajinu pôvodu je až neskutočne akčný 3. ústredné duo pardon trio v porovnaní s dnešnými pseudo detektívmi typu CSI pôsobí ako keby boli z inej planéty žiadna prehnaná veda ale stará dobrá policajná práca: výsluchy,zbieranie indícii,dedukcie a bum páchateľ je zatknutý. Rozdelenie filmových detektívov na mužov a ženy vtedy ešte neexistovalo a ženy sú v tomto seriáli iba doplnok na rozptýlenie hlavných hrdinov. Rozdelenie charakterov hlavných postáv je dobré- Bodie macho čo musí mať každú ženu, Doyle- neuplatný idealista, Cowley-k svojim podriadeným je tvrdý ale dá za nich ruku do ohňa. Samozrejme sú tu aj zápor(y): ideologickému patosu sme sa opäť nevyhli - väčšina záporákov sú špióni a teroristi z druhej strany žel. opony- sovieti , bulhari, východní nemci a bohvie kto ešte... Typických kriminálnych prípadov je v seriáli menšina.
Záverom treba povedať, že seriál skalných fanúšikov neomrzí ani pri 50-tom reprízovaní v tuzemských tv. Ford Capri je krásne auto a úvodná znelka je jednoznačne bombová.

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Slušné

Na svou dobu se jednalo o velmi kvalitní seriál. Již zde se dozvídáme o zkorumpovanosti policie. A je jedno, zda je česká či britská. Korupce vládne světem. Mordovalo se vždy a bude se mordovat dál. V dnešní době je bohužel televize plná nových, moderních kriminálek, kde mají nejmodernější přístroje a vraždu vyřeší "jedním vrzem". Není na to se podívat na tento seriál, kde Bodie a Doyle řeší vraždy "po staru".

Za sebe hodnotím 80%. Skvělý dabing, příjemní herci, ale obraz je méně kvalitní, ale na tu dobu, co bych nechtěla, že?

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Tak to vidím já...

Docela to ujde. Hlavně ta snaha být neustále cool. Byly časy, kdy jsem sledoval každý díl. Kdo by ostatně neměl rád trojku drsňáků s pistolemi.

Dneska už bych na to ale neměl nervy... Neustálé superdrsné kukuče hrdinů a další nutnosti by mi lezly krkem. Pro fandy akce bez větší logiky je to ale jasná volba. A plus je, že zas tak hloupý ten seriál není...

Osobně z tohohle seriálu do nebes neskáču, ale kdysi jsem ho měl rád. Čistě z milosti mu dám 70%, i když objektivně si to nezaslouží.

70 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Klasika hvězdného nebe

Tak tenhle seriál jsem měl fakt rád dva drsný chlapy co to uměj s bouchačkama, pěstma i ženskýma prostě frajeři pořád jsou mým vzorem :).
V té době bezkonkurenční seriál a i ted po tolika letech se pořád vysílá a má velkou sledovanost= CI5 záruka kvality

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Klasika

Hmm, myslím, že stáří tohoto seriálu je naopak je předností. Je to klasika se vším všudy. Žadná přetechnizovaná CSI. Každý díl byl od začátku do konce napínavý. Mám rád tyhlé staré krimi klasiky a tohle je jednoznačně jedna z těch best of! Doporučuju!

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

další Britská klasika

Na Profesionály jsem koukala už jako malá s mamkou a nedávno jsem na ně opět narazila v televizi a překvapilo mě že mě to pořád baví stejně jako dřív. Je to kvalitní seriál který mě dokáže zabavit na celé odpoledne.

80 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

CI5

Další z mých srdečních záležitostí, jako malá jsemje hltala, teď je přímo miluju. Hoši jsou pěkně sehraní, mají skvělího šéfa (ne jako ta bréca z Kobry jedenáct nebo studenej čumák z Dempsy a Makepeachovéú), semtram někoho seřežou, zastřelí, předjedou, má to vtip, akci, občas ňákej ten románek. Jedním slovem PERFEKTNÍ!

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

...

CI5. Na svou dobu bych řekl hodně povedenej seriál. Sem tam ta akce, dobré zápletky a charisma všech tří byla výborná kombinace

90 %
36 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Klasika

Dnes by tenhle seriál nejspíš zanikl v nepřeberné změti kriminálek a vyšetřovacích služeb, ktrých jsou plné televize. Ale pokud to lze říct o seriálu, tak tenhle jako jeden z mála má charisma.

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

profici

jako mala holka jsem Bodieho milovala,pribeh mi byl ukradeny hlavne za tam s Doylem blbnuli

100 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

CI5

no,průměrný...nijak moc mě to neoslovilo...už sem viděla lepší,ale asi to bude stářím seriálu:/ :P

60 %
10 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí