plakát seriálu

Robinsonův ostrov

(Robinsonův ostrov)

Názory uživatelů

Po šesti epizodách

Jo, za mě se to rozjelo slušně. První díl byl dost rozpačitý, ale ta kvalita jednotlivých epizod je vzestupná. Rozdělení klasické Survivorovské epizody na dvě je ještě v pořádku, rozhodně je každá epizoda zajímavější a nabitější, než roztahaný slovenský Ostrov.

Čekal jsem opravdovou hrůzu. Po zkušenosti s Trosečníkem jsem nevěřil v kvalitní zpracování originálu. No, Nova se rozhodně poučila. Nesčetněkrát lepší, než Trosečník, mnohem lepší, než je Ostrov.

A všechno se epizodu po epizodě lepší. Pokud byl střih v první epizodě matoucí a prostřihy na soutěžící při soutěžích, v té šesté byl standardní a promluvy do soutěží vymizely. Moderátor byl na začátku strašně prkenný, pomalu je ale vidět, jak se do role dostává a začíná bavit čím dál víc, je přirozenější (a vzpomeňme si na Probsta v první sérii).

A nejlepší věcí na Robinsonově ostrově je jeho cast. Ten se Nově opravdu povedl. Všichni tu mají nějaké podvědomí o originální soutěži, a když se hned při druhé epizodě soutěžící baví o nadcházejícím sloučení, nikdo se hloupě neptá, o co jde. Je tu i několik opravdových hráčů, pár zábavných elementů...

Zdařile vymyšlené a natočené jsou i soutěže, některé jsem nestihl zaregistrovat ani v americké a ani slovenské verzi, zbytek je pak inspirován těmi z prvních řad Survivora.

Jako jedinou větší chybu vidím, že jim dali spacáky, což dost ulehčuje to přežití tam. Jinak mě to ale opravdu baví a jsem schopen jít postupem času s hodnocením výš, pokud si to udrží takovou kvalitu.

Aktualizace 7. 3. - No. Na to, že se u originálu většina pokaždé těší na sloučení, kde se to vždycky rozjede, Nova provedla úplný opak. Ten vývoj po mergi je podivný. Jeden soutěžní úsek se podivně natahuje, začíná to být nudné a ztrácí to drajv. Jen ten moderátor se lepší. Ještě, že tam je ta Petra, protože bez ní by šlo o strašnou nudu.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Survivor vs. Robinsonův ostrov

Americká verze Survivoru je mou nejoblíbenější reality show a viděla jsem všechny řady. K českému formátu jsem přistupovala trochu skepticky, vzhledem k minulosti, kdy už byl pokus o českou verzi této show a byl to celkem propadák.

Po shlédnutí obsazení a prvních dílů, ale můžu říct - za mě dobrý. Opravdu se snaží přiblížit originálnímu formátu a celkem se jim to daří.

Hlavní mínusy vidím především v roztahanosti dílů. V běžném díle se zvládne soutěž odměnu, o imunitu a kmenová rada. Robinsonův ostrov zvládne toto natáhnout do čtyř dílů a to je opravdu umění a taky trochu nuda.

Překvapivé pro mě je i použití prvku - Ostrov vyloučení. Řekla bych, že zrovna toto ozvláštnění nemělo příliš velký úspěch ani v americkém formátu, ale nevadí mi.

Trochu mi vadí volba hudby, kmenové rady za dne a taky moderátor. Ondřej není úplně špatný, ale hlas má trochu nepříjemný a Jeff Probst je prostě Jeff Probst.

I přesto zatím má u mě seriál 80% a uvidíme jak se to vyvrbí.

P.S. Ještě, že máme tak sympatické muže a chlapce, jinak by to tak vysoko hodnoceno nebylo :)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Co já na to po 22 epizodách

Je těžké říct objektivní názor na Robinsona. Problém je totiž v tom, že člověk vždy spadne ke srovnání se Survivorem. Aby taky ne, přecijen to ze Survivora je přejaté.
Když začnu u moderátora. Na začátku byl hrozně prkenný, robotický výraz čtený ze scénáře. Při první epizodě to navíc vypadalo, že byl synchronně ještě znovu nadabován ve studiu. Postupně se ale lepší, ačkoliv stále tam je to robotické čtení, hlavně na kmenových poradách se mi to jeho vyjadřování moc nelíbí.
Co se týče soutěžících, je jasné, že mají nakoukaného Survivora a že v něm budou hledat inspiraci. Problém je, že oni se v tom inspirují až moc a všechno dle toho jen kopírují, neumí přijít s ničím svým, čím by se do průběhu zapsali.
Co se týče soutěží, k těm člověk výtku nemá, jsou postavené dobře. Horší to je už se scénářem jako takovým, u Survivora se vyřazuje v každé epizodě. Tím pádem je sice na ty 2-3 dny kratší stopáž, ale alespoň nepadá tak rapidně tempo pořadu. U Robinsona je ten problém, že v jedný epizodě je kratší scéna se soutěží o odměnu, zbytek epizody jsou jen nudné a zdlouhavé pasáže z táborů...ve druhé epizodě je to stejné s tím, rozdílem, že tentokrát se jede o odměnu a na konci je vyřazování. Tím pádem ty zdlouhavé pasáže z tábora zabírají většinu epizody a to pořad dost sráží. V 6.epizodě dokonce zcela nepochopitelně byla kmenová rada ještě za světla a jeden soutěžící měl 2 hlasy díky nějaké speciální odměně...jako cože?

UPDATE: Ep.11
Zatím se to stále odvíjí stejným tempem, sem tam něco lepšího, sem tam k horšímu. Dnes trošku nepochopitelný čin ze strany produkce (asi snaha udělat zvrat a překvapit soutěžící), kdy po sloučení a žranici nastala výzva, kde z 12 soutěžících zůstalo 9, pro zbylé 3 najednou vznikl Ostrov vyloučení - až podivný výmysl, jak zbytečně vyloučit 3 naráz, aby se následně 1 vrátil zpátky....upřímně už teď bych se ani nedivil, kdyby bylo v plánu toho jednoho z nich vrátit až do úplného finále, aby produkce zamíchala kartama.

UPDATE: Ep.22
Po delší době přidávám další část názoru. Jak je člověk zvyklý, že u Survivora je 15 epizod, tak tady už by člověk doufal v konec, takže představa, že nás cca 30 epizod je děsná. Už neplatí roztáhnutí soutěží a kmenovky na 2 epizody, už to natahují víc a víc. 22 epizoda a stále mají před sebou víc jak 10 dní, děs. Každopádně, v tomhle díle se vrátila po kmenové radě Petra. Další krok, který shledám absolutně nelogickým. Kdykoliv v Survivoru musel někdo z lékařských důvodů z ostrova, byl prostě vyloučen. Ale tady Petra zmizela, několik dní byla mimo, zatímco se všichni vyřazovali....a najednou když jich zbývá 6 (+ na ostrově vyloučení), tak ji tam pošlou zpátky....

UPDATE: Ep.27
No tak i v Robinsonově ostrově došlo na tradiční soutěž ze Survivora...jídlo. A že by to bylo zajimavé? Bylo by, kdyby jim na talíř dali něco originálního a ne jen kopírovali stejná jídla, co byla v Survivorovi. A nevím koho toho napadlo, ale cpát jako odměnu hlas navíc? Vcelku zbytečnost, stejně jako neustálé natahování.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Robinsonův ostrov

Druhý český pokus o "soutěž s přežíváním na opuštěném ostrově", dopadla vcelku slušněji než prve. Minimálně hra před sloučením byla docela zajímavá. Problém začal až po spojení kmenů do jednoho, kdy se produkce rozhodla, že to, co normálně zabíraly dva díly, roztáhla do čtyř. Série se místy stala dost nestravitelnou nudou, kterou zachraňovalo jen to, nakolik jste si oblíbili dané hráče. Do toho přišla i hromada docela podivných produkčních zvratů, snad bych se nebál říct podpásovek, které podle mého docela zkazily dojem z druhé poloviny. O to víc jsem nakonec rád za celkového vítěze.

Přesto uznávám, že ačkoliv bylo v celé sérii plno chyb, občas dost divně sestříhaných momentů (silně spoileroidní ukázky na další díl) a pár produkčně zvláštních rozhodnutí, jako celek to rozhodně nebyla až tak špatná reality show. Je sice plno věcí, co bych příště vidět nemusel (Ostrov vyloučení), ale rozhodně nejsem proti, aby se tenhle typ show v našich podmínkách udržel déle jak jednu řadu.

Jinak, strašně musím pochválit pořad "Jak to vidí Robinsoni". Neskutečně se mi líbilo, jak si z některých divácky pochybných momentů, dělali srandu i jejich protagonisté, často na samé hranice toho, co jim smlouva dovolila. Docela ojedinělé.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Plusy i mínusy

Po prvních dílech první řady jsem byl mile překvapen. Vynikající cast, slušná kamera, hezká příroda, dobře zvládnuté soutěže (na rozdíl od primáckého Trosečníka). V táborech se toho dělo poměrně dost, takže mi ani nevadilo dějové natažení s kmenovkou ob dva díly. Snad jen moderátor byl zpočátku dost nevýrazný, ale objektivně musím uznat, že časem se do toho dostal.
Zvrat přišel po sloučení. Část na kterou se lidé většinou nejvíc těší se tady stala kamenem úrazu. Tedy alespoň v mých očích. Několik prapodivných twistů (vyřazení soutěžících hned po sloučení na základě výzvy; dvojité a trojité hlasy na kmenovce jsou dost diskutabilní - možná ještě výměnou za rýži OK, ale jinak to neberu; návrat reálně vyřazené Terezy; návrat Petry po několikadenní evakuaci...) a hlavně šíleně nudné tempo. Kmenovka v každém čtvrtém díle, na ostrově vykoupení nuda (jeho "tajný" vznik byl ale pozitivum), v hlavním táboře Mayon to bylo o něco lepší, ale i tak žádná sláva. Ještě, že tam bylo těch několik hráčů, kteří to i přesto táhli kvalitativně nahoru.
I přes všechny výtky však ve mě zpětně převažují spíš ty lepší pocity a jsem zvědavý na druhou řadu, která opět slibuje řadu twistů. Tak snad budou více smysluplné než v té první...

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Česká verze Survivoru

Oproti americké show naše česká verze postrádá spád, překvapení a pořádné podrazy. Velice špatně hodnotím sebranku, co se tu sešla. Ti lidé jsou absolutně mimo, samozřejmě pár výjímek se najde. Nelíbí se mi rozdĕlení jednoho dílu na dva. Díky tomu se to neskutečnĕ tahne. Nĕkteré nesmyslné "zvraty" ve hře radši ani nekomentuji. Slabý moderátor.
Na druhou stranu oceňuji snahu vůbec tento projekt realizivat. Je vidět, že se opravdu snaží, avšak chce to vychytat ještĕ mouchy. Prostředí je krásné. Zatím 40%

40 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Robinsonův ostrov

Podle mě se český Survivor docela povedl. Velká chyba je roztažení do příliš mnoha dílů. Děj se tím dost rozvláčnil a neměl takový spád. Na moderátora jsem si dlouho nemohl zvyknout, ale může to být tím že Jeff Probst zvedl laťku zatraceně vysoko.

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Robinsonův ostrov

Nemám žádně zkušenosti s podobnými pořady a tudíž nemůžu srovnávat. Jako jednoduchá zábava to funguje perfektně. Soutěže jsou zajímavé, postavy různé a i přes některé stížnosti na moderátora, mě sedl. Po vyčerpávajícím dni si ráda sednu k něčemu takto nenáročnému. Občas se mi i stane, že nad některými výroky postav, se upřímně zasměju.
Co víc si přát.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Zalít betonem...

Já vím,sice po prvním dílu,ale to mi úplně stačilo.Obvykle většinou u sledování amerického Survivora mi při soutěžích buší srdce,mám husí kůži a prostě takový ten skvělý pocit a komentování Jeffa Probsta je už pouze třešničkou na dortu,ale tohle!Hnus,odpad,při souteži jsem necítil nic,pouze jen takový nepříjemný pocit a něco mi říkalo vypni to už vypni!A hlavně jejich mluvení do kamery to byl hnus.Moderátora radši někam hodit do díry a zalít betonem.Samotní soutěžící,nevím nedokážu je ani popsat,ale jsou mi odporní,takže to je asi vše a doufám,že už nikdo nebude sledovat tuhle pitomost....

0 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
47 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí