Scream

Scream (Scream) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
Kahlan

5. září 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

You never see it coming

Aj keď som filmy nevidela (len prvý a to veľmi dávno), čo to som o nich vedela (že patria k istej klasike). Naviazať na takú klasiku ako sú samotné filmy a prísť s niečím vlastným a inovatívnym je ťažké a preto som bola aj zvedavá ako sa s tým všetkým seriál poperie. Moje očakávania (ako asi väčšiny) boli asi veľké. Čakala som hororovú atmosféru, po celý čas husiu kožu atď. Podarilo sa seriálu dosiahnuť kvalít filmu? To budú vedieť posúdiť asi len skalný fanúšikovia, mne ostáva len ten seriál.

Námet nie je nijak zložitý. Kľudne malé mestečko, kde zrazu začne riadiť a znižovať jeho populáciu vrah. Podľa synopse by si človek myslel, že hlavnou postavou bude niekto iný ako tomu bolo v seriály. Celé sa to teda točí okolo Emmy, jej priateľov, veľkého tajomstva a krivdy, ktorá bola kedysi napáchaná. Tak je tomu po celých desať častí. Príbeh sa rozvíja, zamotáva, objavujú sa zvraty či odhalenia, sem tam nejaké to vyvraždenia. Ale aj na tých sa akoby šetrí a za celý čas zomrie len zopár postáv (niektoré horšou, iné menej drastickou smrťou).

Postavy sú pekné a dokonalé. Bez nejakej chybičky na kráse. Len samozrejme, že každá z nich má nejaké to svoje tajomstvo a problémy. Polovici z nich budete zaručene priať smrť (ale dočkáte sa jej len v pár prípadoch). Hlavná hrdinka Emma pôsobí sladko naivne, tajomného vraha sa nebojí a so všetkými silami proti nemu bojuje (teda aspoň sa tak tvári). Jedinou z postáv, ktorú som mala asi najviac rada a priala jej prežitie bol Noah. Ten to svojou postavou, hláškami, humorom zachraňoval.

Finále mi prišlo celkom fajn. Aj keď vyzeralo trochu uponáhľane a všetko sa zrazu chcelo vysvetliť v posledných dvoch častiach. Identita vraha aj bola asi aj prekvapením (aj keď som ti to len tak tipla tipla asi v polke poslednej časti a ono mi to vyšlo). Záver pôsobil viac menej uzavreto, pár vecí však ostalo síce nevysvetlených. Seriál určite má potenciál, ktorý zatiaľ využil len čiastočne. Ale snáď v druhej sérii si z neho zoberie ešte viacej.

Avatar uživatele
majk_maddox

7. května 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Scream

1. Série - Musím říct, že na seriál jsem se těšil od začátku, co byla pouhá první zmínka. Trailer mě ohromil a nemol jsem se dočkat. Když přišel pilot k nám do česka, byla jsem natěšený, seriál byl přesně takový jak jsem si přál. Postavy byli super, každá měla své tajemství, své obavy apod. Minulost co se odehrávalo před novou generací s Brandonem Jamesem byla zajímavá a dala seriálu to pravé ořechové. krve není moc, ale když příjde na vraždu, jde vidět kolika krve v sobě máme. Hezké holky, které umí hrát, sociální sítě, krveprolití a solidní konec, který dával smysl. O vrahovi jsem věděl už od sedmého dílu, bylo to jasné a když člověk trochu zapřemýšlí a spojí si věci, je to hned jasné.

Každopádně tento 30.4.2016 má vycházet druhá série, ke které je už taky trailer a vypadá to dobře, druhá vrah už čeká a mám už pár teorií, hlavně ať je to vynikající nebo klidně lepší než první série. Všem můžu doporučit.

Avatar uživatele
007.dany

25. prosince 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Já nevím...

Já nevím,hlavně nemám tušení jaká bude třetí série.Mám obavy,že mi to ten seriál,který jsem miloval úplně zkazí,ale uvidíme.Jinak samozřejmě,když běžela první série a já jako fanoušek všech filmů Vřískotu(i když první byl stejně nejlepší) jsem úplně jásal a nemohl se dočkat dalšího dílu.Spousty vražd(někdy až nečekané),škola,studenti,takový to teen co mě prostě bere...(mobily,vztahy,blbý kecy,chlast,dobrá hudba,prostě tak různě) a hlavně kdo je vrah?To mě bavilo nejvíc,to,že jsem nevěděl kdo.Zkrátka paráda.Jenže druhá série mě zklamala.Ze začátku skoro žádné vraždy,až pak ke konci se už zlepšili.Ohrané věci,které známe,někdy to působilo až trapně a hlavně nepřesvědčivě,ale je pravda,že někdy to bylo dobré no. :D Ale ten dvojdíl...(trapná,úplně předvídatelná sračka)takže ani nevím,jestli se na tu třetí sérii těšit.

Avatar uživatele
Silencia

27. července 2015

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Spokojenost

Nevím kolik lidí je zklamáno, kolik potěšeno, ale já ten seriál miluju. Jediné na čem záleží je vystihnout tu klíčovou atmosféru z filmu, což tento seriál dokonale zvládl. Maska tu je, příběh to také má, a i když to má sem tam vlastní styl, zůstalo to důležité - nevypočitatelnost vraha, lehká sebeironie seriálu v podání Randyho/Noaha, neustálá změna podezřelého a navíc jsou sympatické i hlavní postavy. Nikdo neví, kdo bude další a já už se jen nemůžu dočkat dalšího dílu. Já jsem nadšená.

Avatar uživatele
sju12

25. října 2015

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Scream

Už od prvního dílu jsem se musela odprostit od filmového zpracování a seriálový Scream jsem brala jako něco, co s filmem nemá naprosto nic společného.

Od seriálu jsem zas až tak moc nečekala, ale jelikož jsem vyrůstala na klasických teen vyvražďovačkách, tak mě samozřejmě Scream chytnul. K postavám jsem přistupovala s rezervou, typovala jsem totiž, že všechny zemřou, až na hlavní hrdinku Emmu. Ač Emma nejspíš měla být ta všemi milována, tak mě ta její správnost lezla na nervy. Nesedla mi ani Audrey, kterou jsem přímo nesnášela již od prvního dílu. Skvělá byla naopak Brooke, nebo geek Noah.

Zpracování nebylo až tak špatné, ale rozhodně není Scream žádným králem žánru. Co mě u seriálu udrželo, bylo hledání vraha. Každým dílem jsem své podezření házela na jinou postavu a musím se přiznat, že vraha jsem uhádla až v posledním díle (přijdu si za to mimořádně tupá), kde jsem asi v půlce začala počítat mrtvoly a zraněné, kde mi jednoduše jeden člověk chyběl.

Pokud se bude vysílat i druhá série, bude mě zajímat dějová linka Audrey, která byla naznačená v posledních minutách finále. Ve druhé sérii snad dozabíjí zbytek přeživších z jedničky, protože na můj vkus bych ve slasheru těch mrtvol poházela víc.

Avatar uživatele
Pajky

2. září 2015

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Vřískot

Já jsem z toho hodně na rozpacích. Stejně jako když jsem se poprvé doslechl o tom, že bude seriálová verze Scream. Část mě si to přála, protože vyrůstala na filmech a považuje je za kultovní a "bude skvělé mít další Vřískot", druhá část to přesně ze stejného důvodu odmítala. Čím víc se blížila premiéra, tím skeptičtější jsem byl. Oni změní masku? Proč? Oni u předělávky slasheru prohlásí, že chtějí co nejvíc přeživších? Ví, co znamená slasher? Ale i tak jsem se do sledování pustil.

A nakonec jsem vlastně asi dostal zhruba to, co jsem čekal a je to pro mě vcelku zklamání. A přitom to začalo tak skvěle, ta úvodní scéna (Nina v bazénu) mě nalákala, ale pak už to bylo jen horší. Nechápu snahu seriálu vyšlapat si vlastní cestičku a vytvořit si vlastní mytologii, ale přitom se ohánět názvem Scream. Jako zastánce Ghostface nikdy nepřijmu novou masku, ale musím nechat, že ta rozhodně nebyla tím nejhorším, co seriál nabídnul. Postavy jsou pro slasher skvěle napsané, protože všem přejete rychlou smrt, jenže se jí ve většině případů nedočkáte. Jedinou, kterou jsem si oblíbil je Noah, protože co se týče filmových mouder a hlášek, tak vcelku solidně sekunduje i své filmové předloze (Randy). Na můj vkus se tam málo umírá/vraždí a ani uspěchané a přeplácané finále to nijak nezachránilo. Co se týče vraha, tak musím přiznat, že to mě překvapilo.

Já bych tak strašně rád, aby to bylo lepší a třeba bude. MTV si objednala druhou sérii, tak jsem zvědavej, co si do ní připraví. Už teď totiž vím, že jim na to zase skočím a budu se dívat, protože se to jmenuje Scream...

Druhá série má pár pozitiv a pár negativ. Pozitivně například vidím pojmenování epizod, které odkazují na horory, naopak negativně využití "Carrie" scény, předělává se tady Vřískot, no ne? V první sérii mi vadilo, že se málo umírá a ve druhé je to snad ještě horší, protože podstatné postavy neumírají vůbec. A nebezpečí pro Emmu a Audrey mi přijde strašně falešné a směšné, protože víme, že se jim vůbec nic nestane. Finále je přehlednější a ucelenější než loni. A tentokrát mě vrah nepřekvapil, naopak mě překvapila úplně poslední věta série a solidní přihrávka na sérii třetí. Bude však stát za to?

Avatar uživatele
Nika.M

10. července 2015

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Hello Emma!

Na seriál čekám už od doby,kdy o něm v nějakém článku padla první zmínka.A zatím je přesně takový,jak jsem si ho představovala-děsivý!Né,že bych se u něho schovávala pod peřinu:),ale i tak mi párkrát přeběhl mráz po zádech (teda hlavně z té masky).Doufám,že Scream takový zůstane i nadále.
PS: Hodnotím samozřejmě teprve po dvou epizodách.
Po shlédnutí: Musím říct,že Scream si svou atmosféru rozhodně udržel,bylo to čím dál lepší až do velkého finále.To bylo naprosto suprové!Nemůžu se dočkat druhé série.

Avatar uživatele
Butcher

14. října 2015

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Scream

Vřískot filmy jsou mezi horory jedny z mých nejoblíbenějších, a tak jsem měl velká očekávání. Bohužel jsem byl nakonec velmi zklamán. Mám z toho celkově takový dojem jako by to byla taková ,,kids version" screamu. Nevím, jestli je to mnou, ale za celých 10 epizod jsem se vůbec nebál, ani nelekl. Naopak vždy, když přišly scény se ,,zabijákem", tak mi to přišlo až směšné, ale řikal jsem si, jak to vůbec mohli takhle blbě, trapně natočit.
Co je ovšem na tom všem to nejhorší jsou postavy. Pro mě naprosto nesnesitelná a nekoukatelná postava je Audrey. Ta když přijde a promluví, tak už rovnou kroutim očima a koukám mimo obrazovku (prosím už zemři). Dalším, ze kterého šílím je Noah. Ty jeho obličeje a chytré úvahy a poznámky ke všemu se už nedají poslouchat. Ostatní postavy mi ani tak nevadí, ale bohužel nemohu říci o žádné, že by se mi líbila a rád bych na ní koukal.
Na druhou stranu, abych jenom nekritizoval, tak musím říci, že ten příběh mají vymyšlený fajn. Jen škoda, že je to zpracováno v této nudné podobě.
Celkově zklamání, seriál nedoporučuji těm, kteří mají rádi vřískot filmy. Seriál především pro holky ;).

Avatar uživatele
calipsso

22. července 2015

64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Scream

Těšila jsem se na něho od doby, co jsem o něj někde tady četla. Čekala jsem něco ve stylu klasického vřískotu s partou puberťáků a někoho co zabíjí..(čas..) Jsem spokojená, ráda se dívám až večer. Uvidíme, jak se seriál vykrystalizuje, ale snad všichni nebudou mrtví hned u první série.

Avatar uživatele
Damie<3

13. července 2016

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Na podruhé mě to dostalo

Jelikož jsem fanda Vřískotu, byla jsem nadšena při zjištění, že bude natočený seriál a šíleně jsem se na něj těšila. Nemůžu ale říct, že bych z něj byla tak moc hotová, jak jsem si myslela, že budu, netvrdím, že se mi nelíbil, to naopak, ale měla jsem trochu jiná očekávání. Ale nakonec před premiérou druhé řady jsem si řekla, že si první připomenu a pustila jsem si jí znova, kdy už jsem jí vnímala z jiného úhlu a tentokrát už jsem nadšená byla, moc mě to chytlo. Momentálně mám za sebou i pár dílů druhé série, která mě dostala už od prvního dílu a jsem moc zvědavá na to, kam se to bude ubírat. Super seriál!

Avatar uživatele
IZFNP

27. června 2016

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Nečakaná chuťovka

V roku 2015 ma dve novinky zaujali tak nenápadne, že som si svoju závislosť na nich uvedomila až v začiatku druhej série. Scream je jednou z nich (FYI, druhým guilty pleasure pokladom je UnREAL). Seriálový Vreskot nie je vôbec hlúpy, ako som čakala, a rozhodne nie je nudný. Je to seriál pre mladých, ale jeho spracovanie je efektívne a štýlové. V druhej sérii sa na každú ďalšiu epizódu teším tak, ako som zrovna u tohto seriálu nečakala. Postavy sú sympatické, možno až na hlavnú hrdinku, hudobne je seriál na MTV doma a hlášky vedia naozaj pobaviť. Tak ako celý seriál. Je to totiž strašidelná jednohubka, ktorú sa oplatí každý týždeň pustiť.

Avatar uživatele
MikkiM20002

24. ledna 2016

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Scream

MTV mě teda hodně překvapilo, na seriál jsem se těšil od doby co byla jeho první informace na internetu. A jak vidím, tohle tady funguje. Seriál jsem doslova hltal. Solidní začátek s Bellou Thorne na jedničku, krve v úvodu je dost a prostě miluji když oběti dostávají textovky nebo vrah osobně volá. Herci jsou sice neznámý, ale dobře hrají, jediné dvě postavy které mi fakt vadili byla otravná Bex Taylor Klaus (Audrey Jensen), kterou vlastně přeopsadili, což mě teda naštvalo, ale co no.. a druhá postava byla Tom Maden (Jake Fitzgerald) ten mě neuvěřitelně vytáčel s chováním. Jinak hrozně jsem si oblíbil Carlson Young (Brooke Maddox)Celých deset dílů se něco děje, a můžete pátrat a vrat se hlavou kdo je vrah a kdo ne, a kdo má motiv, pár věcí se ale ještě nevyřešilo, ale čeká druhá série tak ať se máme na co těšit. Za mě teda 5*(24.11

Avatar uživatele
DenaaS

8. srpna 2015

43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

OK

kedze som vyrastla na hororoch Scream... bola som nadsena pri zmienke o tv verzii a zatial nesklamala. zatial som videla vsetkych sest casti a ako inak, tesim na dalsiu. Noah super verzia Randyho:-) jeho monology nemaju chybu... najviac ma pobavil komentar k pretty litle liars:-) kto sleduje oba serialy.. pobavil sa urcite tiez:-)

Avatar uživatele
Lucka Lucinka

22. července 2015

36 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Scream

Na seriál se dívám už od včerejška a hrozně se mi líbí
rozhodně jsem se u pár scén trochu bála proto se raději dívám ve dne ale nejvíc se mě líbí ta maska seriál hodnotím teprve po dvou epizodách ale doufám že každý díl bude čím dál tím strašidelnější a jsem zvědavá kolik z nich přežije

Avatar uživatele
tinkaposty

29. srpna 2015

29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Napínavé

Na takovýhle seriál jsem čekala dlouho, jelikož mám ráda horory tak jsem byla ráda i za takový seriál. Moc se mi líbí že při každé dílu je to jako by ten vrah byl někdo jiný (aspoň tak to vidím já). Co se mi líbí nejvíc je to že skoro každý hrdina by mohl vyprávět svůj příběh..tím hlavně myslím Will, Audrey a Brooke. Jinak Scream mě překvapuje každou epizodu a doufám že to tak zůstane.

Avatar uživatele
misulka78

20. srpna 2015

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Není to můj... krvavý bazén

Líbila se mi úvodní scéna. Líbí se mi, jak to udělali. Je to děsivé, ale chvilkami jednoduše moc... teenagerské. Má to tak být, ale jednoduše to není nic pro mě. :)