plakát seriálu

Sedmilhářky

(Big Little Lies)

Názory uživatelů

Big Little Lies

Právě jsem to dneska dokoukala a musím říct, že se zase jednou objevilo dílo, které mě chytlo.

Sledujeme životy povětšinou bohatých lidí. Sledujeme, jací jsou lidé nakonec doopravdy - když s vámi mluví, tak jsou samý med, ale jen co k nim otočíte záda, tak vás začnou pomlouvat.
Sledujeme, jak se chování rodičů může podepsat na dítěti.
Sledujeme výborný herecký koncert, kde hlavní tahounkou je Reese. Sakra, ta ženská snad vůbec nestárne, či co.

Jak já nemám moc ráda děti v hlavních rolích, tak tady jsou velkou součástí příběhu a musím říct, že mi ani nevadily a někteří dětští herci byli skvělí.

Trošku mi to s tou vraždou, kdy nevíme, kdo je to a kdo toho dotyčného zabil, připomíná How to get away with murder, ale to vůbec nevadí, je to zajímavé sledovat. Já si musela přečíst knižní předlohu, takže jsem věděla, kdo to bude, ale to vůbec neubralo na výsledku. Seriál jsem si velmi užila. Až na pár vyjímek se velmi držel knižní předlohy, za což jsem ráda.

Co mi trošku vadí, je ten lehce otevřený konec. Jako by si scénaristi nechávali otevřené vrátka, kdyby se snad HBO rozhodlo pro druhou sérii, či co. Přitom, knížka je tak pěkně ukončená, tak nevidím důvod, proč by nemohl být i seriál. A samo HBO řeklo, že se jedná o minisérii.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Když víte, že se stala vražda, ale ona se vlastně ještě nestala

Na seriál jsem začala koukat ze dvou důvodů. Protože miluji seriály z produkce HBO a druhý, ten hlavní důvod, je obsazení mého miláčka Alexandera Skarsgårda.

Ze začátku se zdál seriál až moc utahaný a začala jsem se bát, že HBO zklame, v prvním díle bylo dokonce, i na styl této televizní stanice, málo sexu. A po zjištění, jakou roli zde hraje Alexander jsem se málem přestala koukat. Ještě, že jsem ale u miniseriálu vydržela. Herecké výkony jsou zde totiž prvotřídní. Všechny tři hlavní herečky hrají své role dokonale a i Alexander zde nakonec nezklame. Poté co jsem se smířila s jeho rolí a začala si užívat jeho herecký výkon, bylo najednou vše v pořádku.

Postavený přiběh o vraždě, která se teprve stane, ale my již víme, že se stala, byl nenucený. Výpovědi svědků tomu dodávají ten správný nádech a mohu upřímně říct, ze jsem měla mnoho typů na oběť, ale do posledního dílu (kdy mi to došlo) jsem se netrefila správně. Takže za to má u mě seriál velké plus.

Seriál mohu doporučit, ale musíte se smířit s tím, že když na něj budete koukat v kuse, tak se Vám místy bude zdát utahaný.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Perfektní minisérie

Rovnou přiznávám, že mě Sedmilhářky dostaly. Pro mě ideální kombinace napětí a psychologizace, k tomu krásný (no dobře, možná až moc krásný) vizuál i soundtrack.

Všechny hlavní postavy prožívají svá životní dramata, a přestože mají velké domy na pobřeží a očividně spoustu peněz, neřekla bych, že je to příběh o tom, co se skrývá pod slupkou luxusu. Je to do jisté míry příběh o životě, o tom, co všechno může přinést - teda vyšperkovaný násilím a vraždou - a o tom, jak se s tím hrdinky vyrovnávají. Každá je jiná, ale každá překvapivě lidská. A to se mi na seriálu líbilo nejvíc - že jsou slabé i silné, tvrdohlavé i rozumné...

Sedmilhářky jsem sledovala postupně, každý týden jednu epizodu, ale uvědomuju si, že v celku by mohl seriál působit roztahaně. Plus mi úplně neseděla v roli Shailene Woodley, ale nedokážu asi přesně identifikovat proč (možná jsem na ni ještě moc zvyklá v roli teenagerek). A ještě nemuseli pořád mluvit o tom, jak je Celeste (Nicole Kidman) krásná, to mi přišlo takové zbytečné (my to vidíme, nemusíte nám to pořád opakovat, to pak vypadá, jako byste se báli, že nemáte dost krásnou herečku: ))

Celkově za mě doporučuji, přestože to tak z popisku nemusí vypadat, je to vynikající seriál, který zpracovává zajímavou zápletku velmi realistickým způsobem.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Zajímavý seriál

Ze začátku mě tento seriál moc nebral. Přiznám se, lákalo mě k tomu se podívat jen díky Shaillen, kterou mám rád. Upřímně musím říct, že mě seriál velmi mile překvapil. Někteří ho srovnávají fe zoufalkama, já až takový názor nemám. Sledujeme životy bohatých rodin. Každá herečka má nějaké to malé tajemství, rodiny nejsou až tak dokonalé, jak se na první pohled zdá. Dějově se to vyvyjí celkem pomalu, ale stojí za to se podívat až dokonce. Herecké obsazení hodnoím velmi kladně. Slyšel jsem dokonce, že by se měla natočit druhá série, tak uvidíme, zda-li scénaristé něco vymyslí...

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Sedmilhářky

Jako první jsem četla knižní předlohu a ta se mi velice líbila, takže jsem si řekla, že zkusím seriál. Moc jsem od seriálu neočekávala, protože kniha byla prostě výborná. Ale po shlédnutí celé série, jsem byla velmi spokojena, jak seriál byl natočen.
Musím pochválit ženské obsazení, jak Reese, tak Nicole, byly excelentní.
Seriál se někomu může zdát roztahaný, ale mě tohle tempo vyhovovalo. Řeší se zde velmi závažná témata jako šikana, domácí násilí, ale i upadající sebedůvěra, jako u knihy i tady mi z toho bylo úzko a vůbec když jsem to četla nevěděla jsem, kdo zemřel a to byl pořádný šok.
Konec je otevřený a seriál má mít druhou sérii, takže se těším :-)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Ne lži, spíše tajemství

Komu chybí Zoufalky, může zkusit tento seriál. Nicméně jedná se pouze o drama, žádný humor v něm nečekejte. Knihu jsem nečetla, ale když už se nějaký seriál natočí podle knižní předlohy, bývá dobrý (zvláště minisérie), což platí i tady. Musím hlavně vyzvednout prostředí a práci se střihem, které ději dodávají šmrnc. Jinak se zdá, že se v seriálu v podstatě moc neděje, nedostanete žádné nečekané zvraty a pozorný divák je schopen ještě před koncem odhadnout, kdože to vlastně natáhne bačkory. Já se na seroš začala dívat hlavně kvůli Alexandrovi, sakra, ten chlap je sexy v každé roli. Ale ostatní herci jsou taky skvělí, a i když zobrazují klasickou "smetánku", jejich problémy a starosti můžou patřit komukoli z nás...

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Přesně seriál pro mě!

Bože, tohle byl tak skvělý seriál. Naprosto úžasné herecké obsazení, ještě úžasnější úvodní znělka a celková hudba. Zřejmě to bude spíše holčičí seriál, přece jen ty ženské intriky, lásky atd. nebudou muže asi moc zajímat. Líbí se mi, jak do poslední chvíle nevíme kdo koho zabil, ten moment, kdy jsme se vše dozvěděli byl prostě WHAAAT? Určitě si plánuji přečíst předlohu, zajímá mě, jak moc se scénáristé odtrhli od knihy. Z prodloužení pro 2. řadu mám smíšené pocity, nejsem si totiž jistá, že to je dobrý nápad. Ale pokud se to povede, tak to bude bomba!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Spracovanie skvelé

Tento seriál ma fakt bavil, mala som problém sa od neho odtrhnúť, a to už zvyčajne pozerám seriály len tak do pozadia pri večery či upratovaní. Keď sa naň ale pozerám spätne, nebol to príbeh, čo ma upútalo. Ale vykreslenie charakterov, dokonalé herecké výkony, úžasná hudba a perfektná réžia.

Skutočne odporúčam ľuďom, ktorí napríklad nefandia sitcomom s lacným smiechom v pozadí, ale preferujú filmy a drámy.

Seriál pridávam na zoznam, prečo zbožňujem minisérie.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nic není takové, jak se může zdát.

Jedna vražda, která se teprve stane. Postavy, co si žijí na vysoké noze. Závist a intriky za každým slovem. Naprosto skvělí herci.
Co víc říct? Nejlepší na tom je to, jak to je natočené. Víme, že se stala vražda, ale nevíme, kdo je zavražděný, ani kdo to udělal. Záblesky z výslechové místnosti a tiskové prohlášení tomu dávají to správné koření. Těším se na každý další díl a co přinese nového.

80 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Realistické Zoufalé manželky

Tento seriál se mi velmi líbil. A to i přesto, že můj oblíbený Alexander Skarsgård, který byl jedním z mých důvodů k jeho sledování, byl záporák. No jo, ti mu jdou nejlíp... Ale zpět k věci.

Jak můj název napovídá, seriál mi v některých věcech připomněl Zoufalé manželky, i když byl pojatý mnohem realističtěji a "vážněji". Tajemná smrt, maloměstské bohaté rodiny, ženské drby... I to je jedna z věcí, která se mi na něm líbila, protože Zoufalé manželky jsem kdysi s chutí sledovala a ta realističnost byla jenom plusem.

Herecké výkony byly kvalitní a to nejen u známých "hvězd". Jane mi sice nebyla příliš sympatická, asi jsem zaujatá kvůli hereččiné roli v sérii Divergent, na kterou se podle mě vůbec nehodila. Ale tuto roli hrála rozhodně dobře a hodila se na ni mnohem lépe.

Postupné retrospektivní odhalování záhadné smrti proložené výslechy svědků byly velmi zajímavým formátem. Bohužel jsem ale relativně brzo odhadla rozuzlení (kromě konkrétního viníka, ale ten nebyl nakonec tak podstatný). To je jediné, co je mi líto, ale seriál jako takový za to nemůže.

Celkově hodnotím jen kladně.

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Nicole

Miluji Nicole Kidman,ve filmech je vždycky úžasná a v tomto seriálu naprosto zazářila.Samozřejmě jí šlape na paty Reese Witherspoon,ale něco mi u ní chybí.
Alexander Skarsgård je miláček,sice záporák,ale miláček.
Celou sérii jsem hltala se zatajeným dechem a nejspíš si dám o svátcích repete :)

90 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Skutočne výstižný názov

Príbeh sa ohohráva v malebnom prostredí slnečnej kalifornie, v prostredí lepšie zebezpečených rodín. Je upriamený na manželky, ktoré sú buď pani v domácnosti alebo sami vzsoko-postavené podnikateľky. Sú reprezentatívne, krásne, dobre opatrené, štastné a spokojné. Aspoň toto je dokem, ktorý chcú po sebe zanechať. Samozrejme nie je to až také jednoduché ako sa môže zdať. Niektoré sú priateľky ale s inými sú naopak v nenávistnom boji, plnom ohovárania a intríg. Zaujímavý je pohľad na život detí, ktorý je pre mňa novinkou, ktorú veľmi oceňujem. Vidíme, aký veľaznáme správanie dospelých dopad na ich deti, ako ďaleko to až môže zájsť - pre obyčajnú nevraživosť spôsobenú hombou za dokonalosťou a americkým snom. Dej vnáša cez rádovo obyčajné konflikty predtuchu nekľudu a skrytej naliehavosti, bublina musí prasknúť. Vyzdvihnúť môžem výborné herecké výkony (nečudo, keď polovica obsadenia sa jedná o top herečky), krásu masiek, kostýmov a scén. Na druhej strane, pre mužov môže byť prehnaná ženská súťaživosť v niektorých momentoch nepríjemná až nepotrebná, žiaľ tak to prosto je niekedy aj v bežnom živote, len vtedy sa muži už nepozerajú, nemajú záujem. Je zjavné, že seriál je určený hlavne ženskému publiku a mužov pritiehne len pohľad na odhalenú bradavku Nicole Kidman. Dielo je potrebné vnímať ako celok, pretože samostatné časti sú len čriepkami celej udalosti.

60 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Zajímavé, pěkné.

Po prvním díle dávám hodnocení 80 % a uvidím, jak bude seriál pokračovat. Zatím se mi moc líbí. I když se v prvním díle vlastně nic mocnestalo, něco visí ve vzduchu.
Pod nablýskanou skořápkou se skrývá ne až tak úžasný vnitřek. Nic není, jak vypadá. A herecké obsazení je na 1*.

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Big Little Lies

Příjemná minisérie z prostředí takového maloměsta, kdy celou dobu směřujeme k nějaké vraždě. Takže určitě né krimoška, spíše vztahovka, kde je v centru trojice (naprosto skvělých) mamin, jejich rodin, zbytku města, nevěr a hromady dalších komplikací. Rozhodně se při čekání na finále divák nenudí.

EDIT: díky čtenářské výzvě jsem lupnul i knižní předlohu a mohu jen doporučit, ikdyž jsem už věděl, kam to vygraduje, tak to i tak za to stálo.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Big Little Lies

Musím sa priznať, že zo začiatku ma to moc nezaujalo, ale po troch dieloch sa to začalo rozbiehať. Okrem iného, má táto miniséria hviezdne herecké obsadnie. Veľmi ma prekvapili aj deti, ktoré sa zhostili svojich úloh perfektne. Vo väčšine seriálov/filmov deti nepodávajú také dobré herecké výkony ako právo v tejto minisérii. Tiež je veľmi zaujímavé sledovať charaktery postáv a ich správanie. Určite sa oplatí pozrieť.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Priemer...

Pozrela som si prú časť seriálu, priznám sa, že len kvôli výzve.

Herečky v seriáli sú super, mám ich všetkých rada. Nie som veľmi stotožnená s postavou Jane, ktorú hrá Shailene Woodley. Herečku poznám z filmov a stále hrala mladé dievča. Tu je stvárnená ako dospelá žena a matka. Možno je to sila zvyku ale nesedí mi ako mama.

Po dopozeraní prvej časti môžem povedať, že seriál vyzerá zaujímavo. Vadí mi trochu to, že časť je strašne dlhá a nič sa tam dokopy nedeje. Ale predsa je to prvá časť, takže to beriem s rezervou.

Zatiaľ by som seriál ohodnotila 6/10. Po prvej časti nič extra, uvidíme ako to bude pokračovať...

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

kniha nebo film?

Tentokrát musím říct, že film byl lepší než kniha, většinou je to naopak. Knihu jsem nedokázala ani dočíst, seriál jsem dokoukala. Zřejmě kvůli dobrému obsazení, ale není to co bych z koukla ještě jednou.

50 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Opravdový shit

Namyšlené, nepracující, pomlouvačné a falešné coury. Smazat a nevracet se. PS: Kdo spí v posteli s makeupem? Trapnost a ubohost.

0 %
10 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí